حجم کل بازار 1.04 تریلیون دلار
معاملات 24 ساعت 136.741 میلیارد

هزینه جی پی مورگان برای حل و فصل پرونده فساد مالی در فرانسه

اخبار
زمان مطالعه زمان مطالعه دقیقه

جی بی مورگان 30 میلیون دلار برای حل پرونده فساد مالی هزینه کرد

جی پی مورگان (JPMorgan)، 30 میلیون دلار برای حل و فصل پرونده فساد مالی که در فرانسه هزینه کرده است

جی پی مورگان یک بازجویی کیفری طولانی‌مدت را در فرانسه به دلیل اتهام کمک به موکلین خود در کلاهبرداری مالیاتی با هزینه 25 میلیون یورو (29.6 میلیون دلار) حل و فصل نمود.

شاکی اصلی مالی این پرونده، ژان فرتنکو بونرت در روز پنجشنبه در جلسه دادرسی دادگاه در پاریس عنوان کرد: این پرونده با اتهامات کلاهبرداری مالیاتی به نفع مدیران سابق در شرکت سرمایه‌گذاری وِندل مرتبط بود. مشارکت بانک در این زمینه عمدتاً تأمین مالی شعبه پاریس برای مدیران در سال 2007 جهت بازسازی هولدینگ های خود در وندل را در بر می گرفت.

قاضی فرانسوی، استفان نوئل، مختومه شدن پرونده را پس از ارائه خلاصه‌ای از اطلاعات مربوطه اعلام کرد. وکیل جی پی مورگان، تی­یری مارمبرت، عنوان کرد که این بنک دارای نقش بسیار محدودی در کلاهبرداری بوده است و می‌خواهد پرونده خاتمه پیدا کند.

حل و فصل پرونده تنها چند ماه پس از آن انجام می‌شود که مسئول ارشد اجرایی، جیمی دیمون، عنوان کرد پاریس به مرکز اصلی تجارت جی پی مورگان در اتحادیه اروپا تبدیل شده است. هدف این بانک آن است که تا پایان سال 2022، 800 کارمند در دفتر پاریس خود داشته باشد.

در پرونده وندل، جی پی مورگان در ابتدا در سال 2016 به دادگاه احضار شد، اما پس از چالش‌های گوناگون قضایی در نهایت سال گذشته اتهامات را بی‌پایه و اساس خواند.

ایا این پست برای شما مفید بوده است ؟
ایا شما علاقمند به این مطلب بودید ؟
کامنت ها 0 کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

منو دسترسی های اسان