ویتالیک بوترین مجددا توکن های با نماد سگ را فروخت

ویتالیک بوترین توکن‌های ارسال شده به کیف پول اتریوم خود را فروخت. ارزش این توکن‌های بوترین بیش از ۱.۸ میلیون دلار بوده است. هم‌بنیانگذار اتریوم مقداری از این سرمایه را صرف کمک به پروژه UBI کرده است.

ویتالیک بوترین طی چند ماه گذشته ۴.۳ میلیون دلار دیگر از Dog Coin (توکن‌هایی که به شکل سگ هستند نظیر دوج کوین و شیبا اینو) را فروخته است. بوترین از سرمایه به دست آمده از این فروش برای خرید و سوزان توکن‌های پروژه UBI که یک پروژه Proof of Humanity است استفاده کرده است.

فروش شت کوین ها توسط ویتالیک بوترین

هم‌بنیانگذار اتریوم روز سه‌شنبه مجموع ۶ توکن الهام گرفته از دوج کوین که به کیف پول او ارسال شده بود را فروخت. بوترین در صرافی غیرمتمرکز یونی‌سواپ این معاملات را انجام داد و طی آن، توکن‌های آیدی اینو (Aidi Inu)، اسمال دوج (Small Doge)، ججو دوج (Jejudoge)، بیبی شیبا (Baby Shiba)،اینو و هاسکی توکن (HuskyToken) خود را به ارزش بیش از ۴.۳ میلیون دلار فروخت.

هرچند، به دلیل عدم وجود نقدینگی در این کوین‌های نوظهور، مجموع دریافتی بوترین پس از فروش نزدیک به ۱.۸ میلیون دلار بود. پس از فروش او، قیمت این توکن‌ها کاهش شدیدی داشت و بیشترین کاهش قیمت مربوط به بیبی شیبا با کاهش ۷۲٪ بود.

فروش داگ کوین‌ها توسط ویتالیک بوترین

پس از موفقیت میم کوین‌هایی نظیر دوج کوین در سال گذشته، پروژه‌های متعددی به تقلید از دوج کوین به وجود آمدند و امیدوار بودند که موفقیت دوج کوین را تکرار کنند. خالقان این پروژه‌ها اغلب بخش زیادی از توکن‌ها را به کیف پول بوترین ارسال می‌کردند و امیدوار بودند که اعتبار بوترین بتواند به پروژه‌های آنها مشروعیت و مقبولیت ببخشد.

این اولین بار نیست که ویتالیک بوترین کیف پول خود را از این توکن‌های ناخواسته پاکسازی می‌کند. در ماه می، بوترین مقدار زیادی از شیبا اینو، آکیتا اینو (Akita Inu) و دوجلون (Dogelon) را به ارزش ۶۳ میلیون دلار فروخت. پس از تمام شدن نقدینگی در صرافی‌ها، بوترین این توکن‌ها را به رایگان اهدا کرد که معروفترین آن، اهدای یک میلیارد دلار توکن Shiba Inu به صندوق درمان ویروس کرونا کشور هند بود.

ویتالیک بوترین از سود حاصل از فروش این توکن‌ها برای مقاصد خوبی استفاده کرده است. اطلاعات تراکنش نشان می‌دهد که بوترین تقریبا ۲۰۰,۰۰۰ دلار صرف خرید و سوزاندن ۸٪ از موجودی توکن UBI پروژه Proof of Humanity کرده است.

تقدیر از حمایت ویتالیک بوترین در حمایت از پروژه UBI
تقدیر از ویتالیک بوترین به دلیل حمایت از پروژه UBI

هدف پروژه Proof of Humanity تعیین و تشخیص هویت انسان‌ها به شیوه غیرمتمرکز است. این پروژه با همکاری Democracy Earth به عرضه طرح Universal Basic Income و توزیع توکن UBI به تمام انسان‌های احراز هویت شده پرداخته است.

با سوزاندن توکن‌های UBI، بوترین موجودی این توکن را کاهش داده و ارزش توکن‌های در گردش را افزایش می‌دهد. به علاوه، این اقدام بیانگر حمایت بوترین از پروژه است. تحلیلگران این اقدام بوترین را به عنوان «بالاترین نوع تاییدی که می‌توان در عرصه کریپتو به دست آورد» خوانده‌اند.

اگرچه فروش اخیر شت‌کوین‌ها توسط ویتالیک بوترین به اندازه ماه می نبود، اما نمی‌توان گفت که آخرین فروش او بوده است. بوترین قبلا پیام درون زنجیره‌ای منتشر کرده بود و طی آن، از مردم خواسته بود که مقدار زیادی توکن ناخواسته به او ارسال نکنند، اما به نظر می‌رسد که پیام او کارآمد نبوده است.

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top