پولکادات از صندوق توسعه 770 میلیون دلاری پیش از حراج های پاراچین رونمایی کرد

موسس پولکادات (DOT) ، گوین وود(Gavin Wood) ، از یک صندوق توسعه 777 میلیون دلاری پیش از مزایده های اجاره پاراچین این شبکه رونمایی کرد.

وود در 17 اکتبر(25 مهر) توییت کرد که خزانه پولکادات بیش از 18.9 میلیون DOT (به ارزش تقریبی 777 میلیون دلار در زمان نگارش این مقاله) به صندوق توسعه اختصاص داده است که از طریق اداره جامعه پرداخت می شود.

وود پیشنهادات گسترده ای در مورد نحوه هزینه کردن این منابع ارائه داد و اظهار داشت که سرمایه برای تحقق چشم انداز جامعه برای “ساخت ، بهبود ، آموزش” اکوسیستم پولکادات ، و همچنین هر چیز دیگری که حکومت پولکادات معتقد است ارزشمند است ، بسیج می شود.

طبق گزارش ویکی پولکادات ، وجوه خزانه در صورت تصویب شورا که به پیشنهادات ارائه شده به آنها رای می دهد ، می تواند هزینه شود. شورای پولکادات در حال حاضر متشکل از 13 عضو است ، با این حال این شورا در آینده قصد دارد تا تعداد 24 کرسی گسترش دهد.

با توجه به مشارکت ضعیف جامعه در گذشته در بسیاری از آرای حاکمیت پولکادات ، صندوق توسعه ممکن است به منظور تقویت مشارکت دارندگان DOT با فرایند حکمرانی باشد.

ذینفعانی که مایل به ارائه پیشنهاد هستند باید حداقل 5٪ از هزینه پیشنهادی را واریز کنند ، در صورتی که سپرده رد شود یا در صورت پذیرفته شدن بازگردانده شود (مکانیسم سوزاندن برای جلوگیری از رفتار نادرست اعتبارسنج). با وجوهی که در صورت رأی ناموفق در معرض خطر قرار می گیرد ، مکانیسم کاهش پولکادات ممکن است عاملی باشد که مانع مشارکت حکمرانی در شبکه می شود.
صندوق توسعه جدید نیز فقط چند هفته قبل از شروع حراج های پاراچین مورد انتظار پولکادات در اوایل ماه نوامبر(اواسط آبان) فاش شد ، و این نشان می دهد که این بودجه می تواند برای شروع برنامه ریزی توسعه اکوسیستم پاراچین پولکادات در نظر گرفته شود.
حراج های پاراچین پولکادات برای تحقق چشم انداز پولکادات در مورد یک اکوسیستم خرد شده استفاده خواهد شد. در حراج ها ، پروژه هایی که بر روی پولکادات ساخته می شوند با قفل کردن DOT ، برای تضمین یکی از 100 اسلات پاراچین رقابت می کنند.
پاراچین ها، زنجیره های خرد شده پولکادات هستند که می توانند برنامه ها و پروتکل های غیرمتمرکز را میزبانی کنند ، محاسبات تخصصی ارائه دهند و برای قطعی شدن معاملات با اثبات سهام پولکادات “Relay Chain” ارتباط برقرار کنند.
زنجیره ریلای(Relay Chain) موجود پولکادات به طور انحصاری انتقال ، مدیریت ، خدمات ارائه شده برای شبکه پولکادات را پردازش می کند و بسته های اصلی آینده وظیفه ارائه ویژگی های پیشرفته مانند عملکرد قرارداد هوشمند و سازگاری بین زنجیره ای را بر عهده دارند.

بنابراین ، صندوق توسعه جدید ممکن است به منظور تشویق توسعه دهندگان به ساختن در پولکادات در آماده سازی پاراچین ها در حال اجرا باشد.
بسیاری از تماشاگران شبکه آکالا(Acala) را که از کوین بیس پشتیبانی می کند به عنوان نامزد اصلی برنده شدن اولین اسلات پاراچین در پولکادات معرفی کرده اند. شبکه کارورا(Karura) ، استقرار آکالا در شبکه حمایتی پولکادات ، در اولین حراج پاراچین در کوساما با اختلاف قابل توجهی در ماه ژوئن(خرداد) برنده شد.
کارارا(Karara) از بیش از 15000 نهاد برای برنده شدن جایگاه خود با پیشنهاد بیش از 500000 KSM (به ارزش تقریبی 184 میلیون دلار در زمان نگارش این مقاله) حمایت کرد.

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top