چگونه در بازار فارکس معامله کنیم؟

اطلاعاتی راجب فارکس

چگونه در بازار فارکس معامله کنیم : فارکس اختصار کلمه Foreign exchange  یا تبادل ارز خارجی می باشد که به صورت Forex  نوشته می شود. در این بازار ما برابری ارزهای مختلف را میتوانیم در برابر هم معامله کنیم.

تاریخچه بازار فارکس

بعد از جنگ جهانی دوم بیشتر کشور ها تصمیم گرفتند که قوانینی را برای معاملات وضع کنند و آشفتگی های بعد از جنگ را از بین ببرند در نتیجه کشور های قدرتمند قرار دادی به نام bretton woods عقد کردند . اما پس از مدتی با پیشرفت کشور‌های قدرتمند و ارزش‌ یافتن برخی ارز‌ها نسبت به یکدیگر قراداد bretton woods کمی غیر کاربردی به نظر می‌رسید تا این که مجددا کشور‌های قدرتمند جمع شدند و با هم‌ فکری هم تصمیم گرفتند که سیستم مبادله‌ی ارز را به جای تبادل و نسبت بخشیدن با طلا بر اساس میزان عرضه و تقاضا مدیریت کنند.

روش معامله در بازار فارکس 

اصولا فارکس بازار پر نوسانی است ولی با وجود نوسانات این بازار، بازار امنی به حساب می آید چونکه شما در جفت ارزها کمتر اتفاقات غیر قابل تصور می بینید ، یعنی ارزی وجود ندارد که به صورت غیر منتظره نابود شود. ولی شاید خیلی از بازارها این ویژگی را داشته باشند .

پس مبادلات بدین صورت است که گاهی فکر می کنیم ارزی بالا می رود و آن را خریداری می کنیم و گاهی حدس می زنیم ارزی پایین می آید و آن را می فروشیم. معمولا معامله گرها در این بازار معاملاتی را انجام می دهند که سود زیادی داشته باشد .

مزایای فارکس برای سرمایه گذاران چیست ؟

بازارهای فارکس از نظر حجم معاملات روزانه درجهان، بزرگ ترین هستند .

بیش ترین میزان نقدینگی را ارائه می‌دهند .

ورود و خروج از یک موقعیت، در هر یک از ارزهای اصلی، را در کسری از ثانیه برای یک توسعه ی کوچک در اکثر شرایط آسان می‌کند .

کسب درآمد دلاری

دو طرف بودن: شما در این بازار هم در حالت صعودی و هم در حالت نزولی بازار به سود می رسید .

فعالیت 24 ساعته بازار: ساعت کار بازار فارکس به صورت 24 ساعته از دوشنبه تا جمعه می‌باشد. بنابراین شما می‌توانید در هر ساعت از شبانه روز که فرصت معامله‌گری را دارید شروع به ترید کرده و کسب درآمد کنید .

قابلیت اجرای مدیریت سرمایه صحیح برروی معاملات و قابلیت استفاده از ابزار معاملاتی همچون اندیکاتورها و اکسپرت ها

بزرگ ترین و نقدینه ترین بازار است و همه ی ارزهای خارجی جهان را شامل می‌شود .

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top