چین سال آینده استاندارد ملی بلاکچین را منتشر خواهد کرد

نوشته توسط : adminfastدر تاریخ : 06 آبان 1400نظرات : بدون نظربازدید : 0 بازدیدمربوط به : اخبار فوری, داغ ترین ها, منتخب فارکس

به گزارش سایت خبری چوانگوان، یکی از مقامات موسسه استانداردسازی الکترونیک چین گفت که سازمان استانداردسازی فناوری چین سال آینده یک استاندارد ملی برای بلاکچین صادر خواهد کرد.

لی مینگ، مدیر دفتر تحقیقات بلاکچین در سازمان استاندارد، در پنجمین مسابقه توسعه بلاکچین که در چنگدو، سیچوان برگزار شد، گفت: موسسه پیش نویس استانداردی را تهیه کرده و در حال تایید آن است.

چین درحالی که رمزارزها را محدود می کند به دنبال تقویت نوآوری و کاربرد بلاکچین در شرکت ها و دولت در سراسر کشور است. آخرین برنامه پنج ساله آن، یک سند برنامه ریزی که اهداف توسعه را مشخص می کند، بلاکچین را با هوش مصنوعی، بسط داده و رایانش ابری را همتراز می کند.

لی گفت که استانداردها برای یک صنعت اساسی هستند و مثالی از WiFi یا بلوتوث آورد. بدون استاندارد یکپارچه، دستگاه‌های سازنده‌های مختلف نمی‌توانند به شبکه متصل شوند.

این مدیر گفت: هنگامی که استاندارد تعیین شد، سیستم به دنبال پیش نویس معیارهای ارزیابی پیرامون آن خواهد بود تا بتوان یک اکوسیستم “خوش خیم” ایجاد کرد.

پروژه‌های کلیدی دولتی مانند شبکه خدمات بلاکچین و زنجیره Xinghuo از پروتکل «مجاز باز» پیروی می‌کنند که به دنبال حفظ برخی از مزایای تمرکززدایی و حفظ کنترل متمرکز است.

صادرات بلاکچین و استانداردها نیز هدف این پروژه هاست.

سال گذشته، اتحادیه بین‌المللی ارتباطات از راه دور، مجموعه‌ای از استانداردهای بلاکچین را برای برنامه‌های مالی که توسط بانک خلق چین، آکادمی فناوری اطلاعات و ارتباطات چین و هوآوی توسعه یافته بود، تصویب کرده است.

این موسسه مسئول تدوین استانداردهای فناوری است و زیر نظر وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین می باشد.چوانگوان سایتی است که توسط سیچوان دیلی، یک روزنامه دولتی در استان جنوب غربی چین اداره می شود.

امتیاز بده لطفا!