کاهش شاخص اقتصادی ZEW آلمان

شاخص اقتصادی ZEW ، در 40.4 واحد ایستاد

کاهش شاخص اقتصادی ZEW آلمان : شاخص اقتصادی ZEW آلمان، در نظر سنجی جاری در آگوست 2021، کاهش یافته و به اندازه 22.9 واحد سقوط داشته است و نسبت به ژوئیه، 40.4 واحد اعلام شده است. این سومین بار در ماه مه است که این شاخص کاهش یافته است که این بار حتی تا حدودی سخت تر بوده است. ارزیابی وضعیت اقتصادی آلمان در ماه آگوست، اصلاحاتی داشته و در حال حاضر 29.3 واحد می باشد که 7.4 واحد بیشتر از ماه جولای براورد شده است. انتظارات برای سومین بار متوالی کاهش یافته است که نشان دهنده افزایش خطرات برای اقتصاد آلمان از جمله احتمال موج چهارم کرونا در پاییز یا کند شدن رشد در چین است. بهبودی آشکار در ارزیابی وضعیت اقتصادی که ماه ها ادامه داشته است، نشان می دهد که طبق نظر پروفسور Achim Wambach انتظارات نیز به دلیل رشد بیشتری که از قبل به دست آمده، تضعیف می شود. باور کارشناسان بازار های مالی در مورد توسعه اقتصادی اروپایی، برای سومین بار متوالی تنزل یافت و این شاخص را به 42.7 واحد در ماه آگوست رساند که نسبت به ماه قبل، 18.5 واحد کمتر است. شاخص وضعیت اقتصادی فعلی منطقه اروپا در مقایسه با ماه جولای با وجود 8.6 واحد افزایش، به 14.6 واحد رسید. انتظارات ناشی از تورم برای منطقه اروپا به موازات کاهش انتظارات اقتصادی، 27.4 واحد کاهش داشته است. شاخص تورم در حال حاضر 42.2 واحد می باشد.

 BofA : تاریخ حاکی از افزایش قیمت دلار در نیمه دوم است

این شرکت با استناد به شرایط بازار و وضع اقتصادی، “استثنای تاریخی” را اعلام کرده و بیان داشته قیمت دلار امریکا حتی بیشتر از آنچه بانک مرکزی امریکا انتظار داشته است، در نیمه دوم افزایش می یابد. بن راندول، استراتژیست ارشد مبادلات ارزی در یادداشتی در روز دوشنبه نوشت: بهبود شوک اقتصادی ناشی از کووید19، باعث افزایش ارزش سهام و کالا ها و تورم سریعتر نسبت به سوابق قبلی شده است. در حال حاضر ممکن است قیمت سهام کمتر شود، اما توسعه مالی قوی احتمالا موجب اعمال سیاست مالی شدیدتری می شود که نشان دهنده افزایش گسترده قیمت دلار است. رندول می گوید :” با نگاهی به آینده، تاریخ یک دوره 6-12 ماهه از نرمی بازار سهام را در کنار بازدهی بالاتر UST نشان می دهد. این شرایطی است که به طور کلی قادر به تاثیر بر دارایی های ریسک­پذیر است که به نوبه خود از دلار پشتیبانی می کند.” دلار امریکا در سال میلادی­جاری، در مقابل 10 همتای گروه خود، جایگاه هشتم را دارد و از پوند انگلیس و دلار کانادا عملکرد ضعیف­تری داشته است. پس از آن که داده های ایالات­متحده در روز جمعه بیشترین افزایش اشتغال در یکسال اخیر را نشان داد، دلار ترقی خود را روز دوشنبه گسترش داد. راندول در این­باره می گوید:”قیمت دارایی می

تواند به عنوان محرک جداگانه ای برای افزایش ارزش دلار در برابر ارزهای دوره ای ظاهر شود، این امر باعث افزایش ارزش دلار در برابر ارز های خارجی به جز JPY و CHF شود.”

ژاپن 905.1 میلیارد ین مازاد حساب جاری را در ماه ژوئن ثبت نمود

وزارت دارایی ژاپن روز سه شنبه اعلام کرد ژاپن در ماه ژوئن، 905.1 میلیارد ین (معادل 8.2 میلیارد دلار) مازاد حساب جاری خود را ثبت کرده است که به مدت 84 ماه برای سلامت مالی  باقی بماند. بر اساس گزارش اولیه این وزارت خانه، از جمله اعضای کلیدی، 648.5 میلیارد ین  مازاد تجارت کالا و 346.4 میلیارد ین کسری تجارت خدمات برای کشور می باشد. درآمد اولیه، که نشان دهنده بازده سرمایه گذاری های خارجی است، 680.5 میلیارد ین مازاد را به همراه داشته است.

چگونه بدون خرید خانه، وارد بازار پر رونق اجاره شد؟

سرمایه گذاران کوچک که ممکن است بودجه نداشته باشند یا صاحبخانه باشند، گزینه جدیدی برای ورود به بازار پر سود اجاره به خانواده های مستقل دارند. Fundrise که در سال 2012 به عنوان بستری برای تامین سرمایه جمعی مربوط به املاک تجاری مشغول به فعالیت شد، دامنه خود را به خانه های اجاره ای خانواده های مستقل گسترش داده است. سرمایه گذاران می توانند با 500 دلار سرمایه، وارد این بستر شوند. بن میلر، بنیان گذار و مدیر عامل Fundrise می گوید:”آنچه Fundrise انجام می دهد این است که افراد می توانند به املاک و مستغلات خصوصی با شرایطی بهتر از موسسات، دسترسی داشته باشند که این امر قبلا رخ نداده است. تقاضای زیادی وجود دارد و این واقعیت که افراد می توانند از طریق وب­سایت ما با همان هزینه ها یا حتی کمتر دسترسی پیدا کنند، انتظارات عادی وال استریت را براورده کرده است. ” همه گیری کرونا باعث افزایش تقاضا برای اجاره خانواده های مستقل شده، چرا که امریکایی های شهرنشین به دنبال فضای بیشتری در حومه شهر بودند. تقاضا باعث افزایش اجاره بها شده و سرمایه گذاران نیز از فرصت استفاده کرده اند. بر اساس گزارش CoreLogic اجاره به خانواده های مستقل در ماه 4 برابر شده که نسبت به سال قبل، 6.6 درصد افزایش داشته است. مولی بوزل می گوید:”رشد شغلی و درامد بالا و رقابت شدید برای فروش مسکن باعث افزایش تقاضا برای خانه های مستقل شده است “.

سیاست احتمالی تنظیم دقیق پول

به گفته کارشناسان در روز دوشنبه، چین ممکن است سیاست کلان خود را برای حمایت بیشتر از رشد اقتصادی تنظیم کند، چراکه خطرات پی احیای ناشی از کووید19 افزایش یافته است در حالی که چشم انداز تورم ملایم، زمینه را برای تسهیل فراهم کرده است. آنها در حالی اظهار نظر کردند که روز دوشنبه، بانک چین اعلام کرد که اقتصاد واقعی با اقدامات موثری را حمایت می کند در حالیکه از هجوم نقدینگی به بازار خودداری کرده و از توسعه با کیفیت و با رشد متوسط در عرضه پول این کشور حمایت می کند. بانک مرکزی در گزارش سیاست پولی سه ماهه دوم خود اعلام کرد که استقلال سیاست های مالی تقویت خواهند شد. در حالی که سرعت و شدت سیاست، مطابق با وضعیت اقتصادی داخلی هستند و سطح قیمت ها به درستی اداره می شوند. دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین، در جلسه اخیر بر ضرورت بهبود استقلال سیاست کلان و حفظ نقدینگی کافی برای حمایت از بهبود مشاغل کوچک و صنایع، تاکید کرد. گلدمن ساکس پیش بینی خود را طی گزارشی از رشد تولید ناخالص داخلی چین، با توجه به اختلالات ناشی از ویروس کرونا به ویژه در بخش خدمات، از 8.6 درصد به 8.3 درصد کاهش داده است. ژانگ بین گفته است که اکنون زمان مناسبی برای کاهش نرخ بهره چین است زیرا تقاضای داخلی کافی نیست و سیاست مالی امریکا وارد چرخه مستحکمی نشده است.وانگ کیان، در گروه راهبردهای سرمایه گذاری پیشتاز در امریکا، گفته است که چشم انداز تورم ملایم در چین زمینه تقویت سیاست های پولی را برای حمایت از اقتصاد فراهم کرده است. افزایش قیمت کالاهای صنعتی نگرانی هایی را در مورد اینکه آیا این قیمت ها در ماه های آینده برای مصرف کننده افزایش دارد یا خیر، ایجاد کرده است. اکثر کارشناسان می گویند فشار تورمی ناشی از قیمت بالای مواد اولیه، کاهش قیمت گوشت خوک، کاهش موارد ابتلای کووید19 به خاطر نیاز به خدمات و ظرفیت عرضه در بخش های پایین­دستی، جبران می شود.

تجزیه و تحلیل فنی- GBPUSD برای آزمایش 20 sma یک طرفه خنثی اقدام می کند

GBPUSD نبرد شدید اما بی ثمر را در محدوده مقاومت 1.3900 الی 1.3952 کنار گذاشت تا در نزدیکی سطح 1.3829 به نقطه امن برسد، جایی که میانگین حرکت ساده 20 روزه (sma ) و اصلاح فیبوناچی 23.6 درصد از 1.4248 الی 1.3570 روی هم قرار گرفت. علی رغم عقب نشینی، این جفت ارز هنوز بر اساس نمودار RSI و MACD، که در نوسانات خود خنثی هستند، کساد یک طرفه را در نمودار روزانه تایید نکرده است. در همین حال، Stochastics به زیر 20 منطقه فروخته شده سقوط کرده است که نشان می دهد یک نقطه محوری می تواند در گوشه وجود داشته باشد. در صورت پیدا کردن خریداران جدید، در حدود 1.3829، توجه دوباره به منطقه مقاومت 1.3900 تا 1.3952 ایجاد می شود. شکستن بیش از این، راه را برای رسیدن به 61.8 درصد فیبوناچی باز می کند. در بخش نزولی، اگر قیمت به زیر 1.3829 برسد، sma 200 روزه می تواند مقداری به 1.3765 اضافه کند. به طور خلاصه، GBPUSD در تصویر کوتاه مدت، خنثی به نظر می رسد. شکست زیر 1.3829 یا بالاتر از 1.3900 تا 1.3952 می تواند وضعیت را تغییر دهد.

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top