آیا ماه اکتبر می تواند روند بازار را تغییر دهد؟

بیت کوین ، ماه سپتامبر را با نوسان در حدود 47000 دلار آغاز کرد و با ایجاد احساسات مثبت در بازار ، به بالای سطح قیمت 50,000 دلاری رسید. خوش بینی در بین سرمایه گذاران به قدری بود که برخی  از سرمایه گذارن ، خبر از آغاز سپتامبری متفاوت از سال های اخیر  دادند اما بیت کوین در نهایت این ماه را با قیمت 43 هزار دلاری به پایان رساند.

بدین ترتیب،  در 10 سال گذشته ، بیت کوین شش سپتامبر منفی و در پنج سال گذشته پنج سپتامبر منفی پیاپی را پشت سر گذاشت. این ماه با انتشار خبر پذیرش بیت کوین در السالوادور به عنوان ارز قانونی این کشور ، آغاز شد ، اما این حرکت با اعتراضات مردم این کشور و مشکلات فنی در راه اندازی کیف پول محلی CHIVO همراه شد. سپس ، بحران بدهی گروه املاک اورگراند و خطر ورشکستگی آن منجر به سقوط بازار ارز دیجیتال شد.

از سوی دیگر ، کشور چین به سرکوب ارز های دیجیتال ادامه داد و تمامی معاملات ارز های دیجیتال را ممنوع کرد. قیمت بزرگترین رمزارز بازار تحت تاثیر عوامل مذکور ، تا کف 39,787 دلاری کاهش یافت و بدشانسی بیت کوین در این ماه مجددا به فعالان بازار ثابت شد.

مت مالی (Matt Maley) ، استراتژیست ارشد بازار در Miller Tabak عنوان کرد:
“اخبار منتشر شده در چین روند بیت کوین را در کوتاه مدت متوقف کرده است. سرمایه گذاران نگران هستند که کشورهای بیشتری می توانند محدودیت هایی را بر علیه ارز های دیجیتال اعمال کنند.”

 

روزهای بهتر در پیش است

از نظر تاریخی ، ماه اکتبر (9 مهر تا 9 آبان ماه)، ماه مثبتی برای بیت کوین بوده است زیرا شش ماه از ماه‌های اکتبر به ثبت رسیده در 10 سال گذشته برای این دارایی دیجیتال مثبت بوده است. سود میانگین در ماه اکتبر در حدود 13 درصد است و به همین دلیل ، سرمایه گذاران منتظر روزهای بهتر هستند.

 

image 1024x650 1 300x190 - بدشانسی بیت کوین در ماه سپتامبر ادامه یافت ؛ آیا ماه اکتبر می تواند روند بازار را تغییر دهد؟

 

با وجود کاهش قیمت ها ، فعالیت های زیادی در بین نهنگ های BTC دیده می شود و این می تواند منجر به صعود قریب الوقوع بیت کوین شود.  همچنین نرخ پذیرش شبکه لایتنینگ بیت کوین روبه افزایش است و میزان بیت کوین در این شبکه به بیش از 2950 رسیده است که ارزش آن حدود 126 میلیون دلار است. بنابراین ،سرمایه گذاران حقوقی در ماه جاری امیدوار به روند صعودی بیت کوین هستند.

 

نتیجه:

جریان احساست منفی در ماه سپتامبر به این واقعیت اشاره می کند که بیت کوین در داخل یک چرخه قرار دارد. احساسات سرمایه گذاران می تواند تا حدودی منجر به افزایش قیمت بیت کوین در این ماه شود، اما شکستن الگو حاکم نیازمند خبری بزرگتر از خبر پذیرش بیت کوین به عنوان ارز قانونی یک کشور ، است.

 

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top