بایدن برای آگاهی امنیت سایبری امریکا اعلام امادگی کرد

رئیس جمهور آمریکا، جو بایدن، 30 کشور را گرد هم می آورد تا استفاده غیرقانونی از ارزهای رمزنگاری شده را متوقف کنند. وی در راستای “ماه آگاهی امنیت سایبری”، بیانیه ای در این مورد ارائه داد.

در این بیانیه به تفصیل آمده است که ایالات متحده با کشورهای سراسر جهان، همکاری نزدیک خواهد داشت. هدف آنها این است که به فراخوان تهدیدات امنیت سایبری در فضای رمزارز پاسخ دهند.

به علاوه، کشورهایی که همکاری تنگاتنگی می کنند شامل متحدان آمریکا در ناتو و شرکای G7 آن هستند. این مشارکت، مبارزه با جرایم سایبری، ردیابی استفاده غیرقانونی از رمزارز و همکاری برای اجرای قانون را تسریع می کند.

علاوه بر این، حل و فصل دیپلماتیک جرایم سایبری را نیز افزایش می دهد.

این بیانیه در ادامه به ضرورت مشارکت هر یک از آمریکایی ها و همچنین شرکت های آمریکایی اشاره می کند. بایدن اهمیت “قفل کردن درهای دیجیتال” را برجسته می کند.

او می گوید با رمزگذاری داده ها همراه با احراز هویت چند عاملی، می توانیم فناوری بسازیم که با کاملاً ایمن باشد.

برای تأکید، او معتقد است که این امر کاربران را قادر می سازد تا خطرات ناشی از فناوری را درک کنند. بایدن، مهمتر از همه، متعهد به تقویت امنیت سایبری آمریکا است.

در واقع، او این کار را با استفاده از زیرساخت های مهمتر در برابر حملات سایبری و ایجاد اختلال در شبکه های باج افزار انجام خواهد داد.

این مشارکت همچنین امکان ایجاد و ترویج قوانین روشن برای همه، در فضای مجازی را فراهم می آورد. در مجموع، این حرکتها پاسخگویی به کسانی که امنیت را تهدید می کنند، تضمین می کند.

رئیس جمهور بایدن و دولتش همواره قصد خود را برای مبارزه با باج افزارها اعلام کرده اند. کمی پیش، بایدن حتی با رئیس جمهور روسیه، ولادیمیر پوتین، نیز ملاقات کرد.

در اینجا، او نگرانی خود را از افزایش حملات باج افزارها به شرکت های آمریکایی ابراز کرد. بنابراین، جای تعجب نیست که بایدن و تیمش در حال مقابله با باج افزار هستند.

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top