مدیرعامل جی پی مرگان اعتقاد دارد بیت کوین باید در چهار چوب نظارتی قرار گیرد

جیمی دیمون(Jamie Dimon)، موضع منفی خود در مورد بیت کوین را تکرار کرد و گفت که این طلا به عنوان “طلای احمق آینده” عمل می کند.

وی همچنین اظهار داشت که کل صنعت ارزهای رمزنگاری شده، ناگزیر، تحت یک چارچوب نظارتی قرار خواهد گرفت.

بیت کوین ارزش ذاتی ندارد

مدیرعامل جی پی مورگان(JPMorgan)، جیمی دیمون، به هر حال یک منتقد ارز رمزنگاری شده است.

وی در مصاحبه اخیر خود با HBO دلایل خود را برای مخالفت با این طبقه دارایی ارائه کرد.

وی در مورد ممنوعیت کامل استخراج و معامله بیت کوین توسط چین بحث کرد. دیمون معتقد است که این حرکت ثابت کرد که بیت کوین غیرقانونی است.

بنابراین، مردم نباید آن را طلای دیجیتال در نظر بگیرند:

“من همیشه معتقد بودم که جایی غیرقانونی خواهد شد، مانند چین که آن را غیرقانونی کرد، بنابراین فکر می کنم این به نحوی طلایی احمق است.”

با این نظر درباره طلا و بیت کوین، دیمون با نام های برجسته دیگری که از ارز رمزنگاری شده به دلیل شباهت آن با فلز زرد و همچنین برخی مزایای آن حمایت می کنند، مخالف است.

برخی از آنها عبارتند از مایکل سیلور(Michael Saylor)، استیو وزنیاک(Steve Wozniak) و چامات پالیهاپیتیا(Chamath Palihapitiya)، که همگی معتقدند بیت کوین دارایی بهتری از طلا است.

مدیرعامل JPMorgan همچنین از ناظران آمریکایی خواست برای بیت کوین، قانون تنظیم کنند زیرا معتقد است کاربرد اصلی دارایی های دیجیتال، در فعالیت های غیرقانونی است:

“بله … اگر مردم از آن برای اجتناب از مالیات و قاچاق جنسی و باج افزار استفاده می کنند، خواه ناخواه این قانون تنظیم می شود.

بنابراین این یک جمله اخلاقی نیست. این یک بیانیه واقعی است. “

بنابراین، دیمون به لیست افرادی پیوست که ادعا می کنند بیت کوین در درجه اول برای معاملات غیرقانونی استفاده می شود. با این حال، این اعتقاد دقیق نیست زیرا گزارش های متعدد ادعا می کنند که پول نقد همچنان پرکاربردترین روش پرداخت برای مجرمین است. علاوه بر این، بلاک چین BTC شفاف است زیرا همه معاملات روی آن ثبت می شوند.

جی پی مورگان روی واگن کریپتو پرید

علی رغم موضع خصمانه مدیرعامل آن در مورد ارزهای دیجیتال، بانک سرمایه گذاری چند ملیتی JPMorgan  اخیراً ارائه خدمات دارایی های دیجیتال به مشتریان را آغاز کرده است.

در پایان ماه ژوئیه(تیر)، ماری کالاهان اردوس(Mary Callahan Erdoes)، مدیر بخش مدیریت دارایی و ثروت در این مؤسسه، خاطرنشان کرد که اکثر کاربران بانک، بیت کوین را به عنوان یک دارایی طبقه بندی می کنند.

آنها همچنین تقاضای فزاینده ای برای فرصت های مرتبط با رمزارز نشان داده اند و بانک در این جهت کار خواهد کرد.

بسیاری از مشتریان ما می گویند: “این یک کلاس دارایی است و من می خواهم سرمایه گذاری کنم و کار ما این است که به آنها کمک کنیم پول خود را در جایی که می خواهند سرمایه گذاری کنند قرار دهند. “

کمی بعد، بزرگترین بانک آمریکا به مشتریان نهادی خود امکان دسترسی به 6 صندوق ارز رمزنگاری شده را داد.

یکی از آنها، صندوق جدید بیت کوین که توسط شرکت دارایی های دیجیتال NYDIG ایجاد شده است، فقط برای مشتریان خصوصی بانک، در دسترس است.

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top