10 راه برای جلوگیری از دست دادن پول در بازار فارکس

روش جلوگیری از دست رفتن پول در بازار فارکس

از دست دادن پول در بازار فارکس : درست است که بگوییم بازار فارکس از نظر حجم بزرگترین بازار در جهان است. روزانه میلیون ها معامله در بازار فارکس انجام می شود. فاکتورهای زیادی وجود دارد که بر عملکرد قیمت هر ارز تأثیر می گذارد و به همین ترتیب فرد مجرد می تواند اتفاقات بعدی بازار را با دقت پیش بینی کند.

این معامله در بازار فارکس را کمی خطرناک می کند زیرا هیچ تضمینی وجود ندارد که معامله گر موقعیت مناسبی برای سودآوری او باشد. برخی ممکن است این را قمار، به ویژه معامله گران تازه وارد بدانند.

با این وجود، اگر اجازه دهید معاملات فارکس می تواند یک قمار باشد. صرف نظر از این واقعیت که هیچ کس نمی داند چه اتفاقی در بازار خواهد افتاد، با این وجود می توان بر اساس یکی از روشهای تحلیل بازار، حدس زد. روش های فنی و بنیادی تحلیل کدام است؟

با استفاده از این روش ها، بسیاری از معامله گران در بازار فارکس میلیون ها درآمد کسب می کنند. و همینطور شما هم می توانید. تجارت در بازار فارکس به اندازه کافی سخت است حتی با سبک تجارت مناسب و تجزیه و تحلیل.

به دلیل این واقعیت ساده که هیچ کس نمی تواند آینده بازار را پیش بینی کند چه برسد به کسانی که بی احتیاطی می کنند و پول زیادی از دست دادن می دهند. بسیاری از تجار وجود دارند که به دلیل برخی تصمیماتی که گرفته اند مبالغ هنگفتی را از دست داده اند.

و به راحتی می شد جلوی این موارد را گرفت. این مقاله به معامله گرانی که می خواهند پول از دست رفته خود را بازیابی کنند و تجارت فارکس را بیاموزند، معامله گرانی که در دنیای فارکس تازه وارد هستند و مهمتر از همه معامله گرانی که می خواهند دانش معاملات خود را بهبود ببخشند، اختصاص داده شده است. در زیر چندین روش ایمن تجارت فارکس آورده شده است.

از دست دادن پول در بازار فارکس
از دست دادن پول در بازار فارکس

 

چگونه می توان در تجارت  فارکس درآمد کسب کرد

روش های زیادی برای کسب درآمد در بازار فارکس وجود دارد. در زیر برخی از بهترین گزینه ها ذکر شده است که باید توسط هر معامله گر در نظر گرفته شود.

شما باید تکالیف خود را انجام دهید

چرا معامله گران فارکس ضرر می کنند؟ دلایل زیادی برای از دست دادن در فارکس وجود دارد. برجسته ترین آن عدم آموزش است. معامله گران فارکس باید به خود بیاموزند که چگونه بهترین تجارت را مثل همه چیز در این زندگی انجام دهند، همیشه بهتر است قبل از اقدام به کار جدید ابتدا آماده شوند و بازار فارکس هیچ تفاوتی ندارد.

شما می خواهید یک معامله گر خوب باشید و در عین حال در مورد عوامل ژئوپلیتیک و اقتصادی تأثیرگذار بر یک ارز تحقیق نمی کنید؟ معامله گرانی که تحقیق نمی کنند، معاملات فارکس را به یک قمار خطرناک تبدیل می کنند. شما باید تلاش سخت کوشانه ای را انجام دهید تا در مورد تجارت فارکس اطلاعات کسب کنید.

عوامل بسیاری وجود دارد که بر عملکرد قیمت ارزها تأثیر می گذارد. از جمله نرخ تورم، بی ثباتی سیاسی در کشوری که شامل. درگیری و انتخابات است. نتیجه همه این عوامل را نمی توان پیش بینی کرد.

مجموعه گسترده ای از مطالب آموزشی با موضوعات متنوع در تجارت فارکس دارد. Learnmarketonline سبک معاملاتی را که برای شما مناسب است کشف کنید و به آن پایبند باشید. برای هر معامله ای که انجام می دهید، باید در مورد ارز و کشور صادر کننده ارز تحقیق کنید. بنابراین وقتی قبل از معامله تحقیق می کنید، خود را از دست دادن پول به دلیل اشتباهات قابل پیشگیری نجات می دهید.

از دست دادن پول در بازار فارکس
از دست دادن پول در بازار فارکس

 

هنگام انتخاب کارگزار خود به اندازه کافی تحقیق کنید

این باید اولویت هر تاجر جدی باشد. تجارت با یک کارگزار قابل اعتماد و کارآمد از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. درست است که بگوییم بسیاری از دلالان خارج از کشور وجود دارند که از سودهای خود بازرگانان کلاهبرداری می کنند.

قبل از انتخاب کارگزار، مطمئن شوید که پیشنهادات آنها با اهداف تجاری شما همسو است. در مرحله دوم، بررسی کنید که آیا کارگزار مجوز فعالیت دارد. این مهم است زیرا از شما در برابر فریب کارگزاران محافظت می کند.

اگر زمانی فرا رسد که احساس می کنید کمتر از آنچه شایسته هستید دریافت می کنید، همیشه می توانید آنها را به هیئت نظارت بر مقررات مالی در کشور خود گزارش دهید. همچنین، در صورت ورشکستگی شرکت در زمانی که کارگزار عضو سازمان حمایت از سرمایه گذاری مشتری است، همیشه می توانید پول حساب فعلی تجارت خود را پس بگیرید.

در نسخه ی نمایشی تمرین کنید

تقریباً همه سیستم عامل های تجارت دارای حساب های آزمایشی هستند. اگر بستر معاملاتی شما دارای یک حساب آزمایشی است، برای شما یک نعمت است. حساب های آزمایشی حساب های شبیه سازی شده ای هستند که به شما ایده ای از شکل ظاهری بازار و تجارت مناسب می دهند.

تفاوت بین حساب آزمایشی و حساب واقعی این است که با حساب واقعی، یک بار است از دست دادن پول در بازار فارکس. برگشتی وجود ندارد. این دلیل بیشتری است که شما وقت خود را صرف می کنید و مهارت های تحلیلی خود را در مورد معاملات با استفاده از حساب آزمایشی تمرین می کنید. هر نوع استراتژی که ممکن است ایجاد شود باید بر روی حساب آزمایشی آزمایش شود تا از اثربخشی آن مطلع شود.

از دست دادن پول در بازار فارکس
از دست دادن پول در بازار فارکس

موارد زیادی وجود دارد که ممکن است هنگام معامله با حساب واقعی شما اشتباه انجام شود. ممکن است ضرر کنید و این می تواند منجر به واکنش احساسی معامله گران شود. اگر مراقبت انجام نشود، این می تواند پایان کار حرفه ای آن تاجر باشد. به همین دلیل است که حساب آزمایشی برای کمک به معامله گرانی مانند شما در تجارت بهتر ایجاد شده است. حتی اگر حساب آزمایشی پاسخ احساسی واقعی را ارائه ندهد، اما یک حساب آزمایشی یک  شروع خوب برای هر معامله گر است.

آن را پیچیده نکنید

معنی این امر این است که شما باید از پیچیدگی تحلیل بازار خود جلوگیری کنید. در بیشتر مواقع که بازرگانان از تکنیک های ساده ای استفاده می کنند که سود کمی به همراه دارد، تمایل دارند فکر کنند که اگر متغیرهای زیادی را در نظر بگیرند، حاشیه سود آنها می تواند تغییر کند. اما این یک تصور غلط است. این معمولاً اثر معکوس ایجاد می کند. استفاده از چند نشانگر از همان نوع – مانند دو نوسانگر یا دو نشانگر نوسان خودداری کنید.

هر روش تجزیه و تحلیل که اغلب برای بهبود نتیجه معاملات استفاده نمی شود، باید از نمودار حذف شود. باید به فضای کاری کلی و همچنین ابزارهایی که روی نمودار اعمال می شوند توجه کنید. قلم ها، رنگ ها و انواع نوار قیمت شما باید یک رابط نمودار آسان برای خواندن ایجاد کند تا بتوانید به هر شرایط تغییر بازار پاسخ موثر دهید.

خطرات اهرم را درک کنید

به همان اندازه که استفاده از اهرم می تواند حاشیه سود شما را افزایش دهد، همچنین می تواند ضرر شما را در صورت از دست دادن معامله بیان کند. توصیه می شود بیش از یک درصد از حساب معاملاتی خود را به عنوان اهرم در یک معامله واحد استفاده نکنید.

از دست دادن پول در بازار فارکس
از دست دادن پول در بازار فارکس

هنگامی که معاملات واقعی را شروع می کنید ازکوچک شروع کنید

درست است که غریزه طبیعی هر تاجر کسب سود بیشتر است. خود سرمایه گذاری بزرگتر سود بیشتری به همراه خواهد داشت. حتی اگر واقعیتی در آن وجود داشته باشد، توصیه می شود از کوچک شروع کنید تا به شما اجازه دهد با محیط تجارت در دنیای واقعی آشنا شوید. ممکن است با حساب آزمایشی سود زیادی کسب کنید اما تمام این است، یک حساب آزمایشی که به هیچ وجه به تجربه احساسی زندگی نمی کند که با پیشنهادات زنده تجارت می کند.

سوابق دقیق داشته باشید

تجربه  بهترین معلم است. ثبت ضرر و زیان و موفقیت های خود راهی خوب برای یادگیری اینکه چه چیزی برای شما بهتر است و چه چیزی مفید نیست. به قول قدیمی ها، می بینم فراموش می کنم، می نویسم یادم می آید. ثبت اسناد و مدارک ثبت راه خوبی برای یادآوری رشد شما خواهد بود که یک چیز خوب است زیرا می تواند روحیه شما را در هنگام مواجهه با ضرر تقویت کند.

با تجارت به عنوان یک بیزینس برخورد کنید

هیچ استراتژی در مورد چگونگی تجارت سریع فارکس وجود ندارد.به قول معروف، مرد با نگرش درست همیشه موفق می شود. نگرش همه چیز در معاملات فارکس است. شما باید تجارت فارکس را به عنوان یک بیزینس در نظر بگیرید. مانند هر تجارت دیگر، رشد و توسعه آن به زمان و حوصله نیاز دارد. این دقیقاً همان نگرشی است که شما برای تجارت درفارکس نیاز دارید.

از دست دادن پول در بازار فارکس
از دست دادن پول در بازار فارکس

حساب معاملاتی خود را مدیریت کنید

یک مدیریت حساب موثر همیشه مشخصه هر تاجر پیشکسوت حرفه ای است. بخشی از معاملات این است که بدانید چه زمانی ضرر خود را بپذیرید و ادامه دهید. بسیاری از تکنیک های مدیریت پول در خارج وجود دارد که بازرگانان از آنها استفاده می کنند.

به عنوان مثال، استفاده صحیح از دستور توقف ضرر یا سفارش محدود، روش خوبی برای محافظت از خود در برابر ضررهای بعدی است. وقتی از این طریق معامله می کنید و اجازه نمی دهید طمع شما قسمت بهتری از شما را بدست آورد، در کمترین زمان در لیگ های بزرگ بازی  راه خواهید یافت.

پیامدهای مالیات و نحوه رفع و رجوع را بیابید

در آخر، شما باید پیامدهای مالیات و راه های رفع و رجوع فعالیت های تجارت فارکس را درک کنید. با یک متخصص مالیات مشورت کنید که می تواند به شما کمک کند و حتی می تواند به شما کمک کند تا از برخی قوانین مالیاتی استفاده کنید. همیشه پرداخت مالیات خوب است. خودتان را فریب ندهید و سعی نکنید از پرداخت مالیات پنهان شوید تا زمانی که خیلی دیرنشده

نتیجه گیری

بعد از تمام آنچه گفته شد، من معتقدم اگر ما به عنوان معامله گر از این دستورالعمل ها پیروی کنیم، تجارت فارکس پیچیده تر و آسان تر خواهد شد. نکته آخر اینکه، هیچ کس نمی تواند از اتفاقات بعدی بازار مطلع شود اما ما می توانیم حدس بزنیم که به اندازه کافی نزدیک شده ایم. همیشه به خاطر داشته باشید که هیچ راهی برای پیش بینی 100٪ دقت در بازار وجود ندارد و بسیاری از متغیرها را باید صرف نظر از عملکرد و تجربه گذشته خود باید در نظر گرفت.

تماس با پشتیبانی

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top