سرمایه‌گذاران سازمانی در حال بازگشت به بازار بیت کوین!

به گزارش شرکت خدمات مالی و بانکداری آمریکایی جی‌پی مورگان (JPMorgan)، رالی صعودی این هفته بیت کوین توسط سرمایه‌گذاران سازمانی آغاز شده که برای محافظت از ارزش دارایی‌های خود در برابر تورم، از طلا به این ارز دیجیتال روی آورده‌اند.

در هفته جاری، با افزایش قیمت  این ارز به سطوح بالاتر از ۵۰ هزار دلار و بازگشت ارزش بازار آن به بالای یک تریلیون دلار، ارز دیجیتال برتر جهان بیش از ۳۵ درصد رشد داشته است.

شرکت جی‌پی مورگان در گزارش اخیر خود که روز پنج‌شنبه منتشر کرد، رشد اخیر بیت کوین را به سرمایه‌گذاران سازمانی نسبت می‌دهد که به دنبال یک دارایی پوشش ریسک در برابر تورم هستند.

تحلیلگران این شرکت معتقدند که با افزایش نگرانی‌ها در مورد تورم، سرمایه‌گذاران سازمانی در حال بازگشت به بازار بیت کوین هستند و این ارز دیجیتال را پوشش ریسک بهتری در مقایسه با طلا تلقی می‌کنند.

کِوین اولیری (Kevin O’Leary)، ستاره معروف برنامه تلویزیونی شارک تنک (Shark Tank) نیز اوایل این هفته گفته بود که پرتفوی وی بیشتر از رمز ارز ها  تشکیل شده است تا طلا.

جی‌پی مورگان در گزارش خود، دو عامل دیگر را نیز برای رالی صعودی چند روز اخیر بیت کوین عنوان کرده است؛ یک، اظهارات اخیر سیاست‌گذاران ایالات متحده مبنی بر این ‌که آمریکا برنامه‌ای برای پیروی از اقدامات چین در جهت ممنوعیت استفاده یا استخراج ارزهای دیجیتال ندارد و دو، افزایش فعالیت‌ها در شبکه لایتنینگ و راه‌حل‌های پرداخت لایه دوم در نتیجه پذیرش بیت کوین توسط السالوادور و توییتر.

برخلاف دیگر تحلیلگران، تحلیلگران جی‌پی مورگان از احتمال تأیید صندوق قابل معامله در بورس (ETF) بیت کوین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ایالات متحده به عنوان محرکی برای رشد قیمتی این ارز دیجیتال یاد نکردند.

علی‌رغم این که برخی از بخش‌های جی‌پی مورگان از علاقه فزاینده خود به دارایی‌های رمزارزی و فناوری بلاکچین می‌گویند، جیمی دیمون (Jamie Dimon)، مدیر عامل این بانک در مصاحبه اخیر خود اظهار داشت که هنوز نسبت به بیت کوین شکاک است و کسی که برای خرید این رمز ارز پول قرض می‌کند، از نظر او یک احمق است.

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top