14 افسانه دروغین تجارت که باید از ذهن خود حذف کنید

افسانه دروغین تجارت

14 افسانه دروغین تجارت :با افزایش محبوبیت روزانه بازار فارکس، مطمئناً شایعات دروغین را به خود جلب خواهد کرد. در میان جمعیت معامله گران در بازار فارکس، معامله گران تازه وارد کسانی هستند که قربانی پیامدهای منفی این افسانه های تجاری می شوند.

به عنوان یک تاجر جدید در بازار فارکس، به نفع شما خواهد بود که قبل از اینکه برای شما خیلی دیر شود، اطلاعات صحیحی در مورد معاملات فارکس بدست آورید. زیرا شما بیشترین ضرر را متحمل می شوید مخصوصاً وقتی شروع به از دست دادن پول می کنید. مضحک بودن این شایعات اطلاعات دقیق و آموزنده ای را می طلبد و این مقاله به انجام آن اختصاص یافته است.

در زیر برخی از این افسانه ها و روش دقیق مشاهده معاملات در بازار فارکس مورد بحث قرار گرفته است. این مقاله شما را به اطلاعات صحیح مجهز می کند تا در صورت تصمیم به انجام معامله، با دلایل درست باشد.

معاملات فارکس همه چیز در مورد ساخت پول سریع است

این احتمالاً یکی از متداول ترین افسانه های موجود است و به همین ترتیب، بیشتر معامله گران تازه وارد با ذهنیت کسب درآمد هرچه بیشتر در مدت زمان کوتاه ،وارد معاملات فارکس می شوند. معامله در بازار فارکس بیشتر از کسب درآمد، از دست دادن پول نیست.

از آنجا که اگر می خواهید در بازار موفق شوید، باید مانند یک تجارت جدی تجارت را انجام دهید. برای انجام حرکات بزرگ باید وقت خود را با دقت و حوصله حتی در مقابل وسوسه صرف کنید. و این بسته به اهداف تجاری شما ممکن است مدتی طول بکشد.

14 افسانه دروغین تجارت
14 افسانه دروغین تجارت

تجارت فارکس به هوش بی نظیری نیاز دارد

این نمی تواند فراتر از حقیقت باشد زیرا بین معاملات در بازار فارکس و ضریب هوشی (ضریب هوشی) ارتباطی وجود ندارد. با تشکر از کار دلالان خرده فروشی، هر کسی فارغ از نژاد، موقعیت اجتماعی یا قدرت فکری می تواند در سیستم عامل فارکس تجارت کند.

آنچه شما نیاز دارید مدرک یا افزایش ضریب هوشی نیست بلکه قبل از هر چیز یافتن یک کارگزار خوب است. در مرحله دوم، یاد بگیرید که چگونه فارکس را معامله کنید، اهداف و برنامه ای برای اجرای آنها تعیین کنید.

سرانجام، شما باید مهارت تجارت تحلیلی را تجربه کنید که به مرور زمان اتفاق خواهد افتاد. تجربه ای که می گویند بهترین معلم است. برای موفقیت در بازار، شما باید استاد اعمال خود باشید. به عبارت دیگر، از همه جنبه ها نظم داشته باشید. این همان چیزی است که برای خرید و فروش در بازار فارکس لازم است، بنابراین هرگز اجازه ندهید کسی خلاف شما را بگوید.

زمان بندی همه چیز را می سازد

این دروغ دیگری است که در جریان است. برای انجام معاملات نیازی به انتخاب زمان مناسب ندارید. شما باید نمودار بازار را از چپ به راست بخوانید و آن را درک کنید. سپس به دنبال سیگنال های اقدام قیمت می گردید.

اگر عمدتاً یک تحلیلگر فنی هستید، وتجارت خود را انجام می دهید. شما باید قبل از تصمیم گیری در مورد تجارت، اخبار، عوامل اقتصادی و سایر عناصر خرد را که بر ابزار تجاری مورد علاقه شما تأثیر می گذارد مطالعه کنید.

14 افسانه دروغین تجارت
14 افسانه دروغین تجارت

معاملات فارکس به سرمایه های سنگین نیاز دارد

این اغلب عقیده بازرگانان است. اما به سادگی درست نیست. یک حساب تجاری بزرگتر به شما امکان می دهد سریعتر پول بدست آورید. اما در وهله اول عاملی نیست که موفقیت شما را در بازار ارز تعیین کند. همچنین می توانید به راحتی سرمایه هنگفت حساب تجاری خود را از دست دهید.

به راحتی می توانید از طریق یک حساب کوچکتر نیز ضرر کرده یا سود کسب کنید. بنابراین اندازه حساب شما به طور خودکار موفقیت شما را تعیین نمی کند. نگرش ذهنی، استراتژی ها و مهارت ها نیز در هر دو نوع حساب چه بزرگ و چه کوچک کار خواهد کرد. بنابراین همیشه توصیه می شود که شروع به کوچک کنید و سپس اندازه حساب را به صورت تدریجی افزایش دهید.

برای کسب سود باید بدانید که در بازار چه اتفاقی می افتد

این نمی تواند دور از حقیقت باشد. بخشی از تجارت در بازار فارکس این است که همیشه 50/50 احتمال سودآوری یا از دست دادن پول خود در هر معامله خاصی را دارید. هیچ کس نمی داند واقعاً در بازار چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.

شما باید درک کنید که صرف نظر از آنچه در مورد یک تجارت خاص اعتقاد دارید، اعتقادات شما تاثیری در بازار ندارد. بنابراین بعد از اینکه تمام تجزیه و تحلیل خود را انجام دادید و تمام استراتژی های خود را اجرا کردید و 70٪ مطمئن بودید که از یک معامله سود می برید، همیشه 50/50 این احتمال وجود دارد که همه یا به نفع شما پیش برود یا نه.

عواملی مانند نرخ بهره، عرضه و تقاضا، وقایع اساسی و دستکاری بازار عواملی هستند که بازار را تحت تأثیر قرار می دهند و این عوامل توسط هیچ فردی کنترل نمی شوند. تمام کاری که ما به عنوان معامله گر می توانیم انجام دهیم این است که براساس اطلاعات فعلی در دسترس، به عنوان مثال روند بازار اقدام قیمت یک اوراق بهادار، پیش بینی های آموزشی انجام دهیم.

14 افسانه دروغین تجارت
14 افسانه دروغین تجارت

معامله گران فارکس که به ربات های تجاری اعتماد می کنند، موفق ترند

آیا تا به حال فکر کرده اید که اگر این ربات ها واقعاً می توانند کاری را که خود می گویند انجام دهند، چرا که مخترعان این ماشین ها روزانه میلیاردها دلار از بازار فارکس درآمد ندارند؟ کاری که این ماشین ها واقعاً انجام می دهند این است که میلیون ها دلار برای مخترعین از آنها خریداری می شود.

الگوریتم های رایانه ای در این ربات ها نمی توانند آینده را پیش بینی کنند تا بدانند در بازار بعدی چه اتفاقی می افتد. و صادقانه بگویم، من فکر می کنم معامله گرانی که از این ربات ها استفاده می کنند در معرض آسیب هستند زیرا مغز انسان برخلاف ربات ها می تواند با هر تغییری که در بازار رخ دهد سازگار شود. بله، چند بار سود ناچیزی کسب خواهید کرد، اما اطمینان بیش از حد از سیستم های تجارت خودکار قطعاً راهی برای چگونگی تصدیق این امر نیست.

تجارت فارکس مانند قمار است

این بزرگترین افسانه ای است که در مورد فارکس وجود دارد. این یک تعمیم وسیع است که افرادی که در آنجا تجارت نکرده اند در ذهن خود دارند. اگر بخواهید تجارت می تواند یک قمار باشد. اما برخلاف قمار، تصمیمات تجاری ناشی از آموزش مناسب تجارت است.

هیچ راهی برای حدس زدن آموزشی روی میز کازینو وجود ندارد زیرا این یک بازی کاملاً شانس است. حتی دارنده کارت نیز نمی داند چه اتفاقی خواهد افتاد. یک معامله گر ماهر می تواند با کسب 70٪ برنده و 30٪ ضرر در معاملات خود، زندگی تمام وقت خود را تأمین کند.

بنابراین همه چیز به شما بستگی دارد. خودتان یک دوره آموزش فارکس پیدا کنید. به این ترتیب می توانید مهارت های معامله در بازار فارکس را بیاموزید و آن را توسعه دهید تا این بازی احتمالی به بازی ای تبدیل شود که هیچ ربطی به شانس شما نداشته باشد و یا مانند برخی از معامله گران در معاملات خود قمار کنید.

14 افسانه دروغین تجارت
14 افسانه دروغین تجارت

دربازار فارکس تقلب وجود دارد

بسیاری از معامله گران، در هنگام از دست دادن معامله ای، بازار یا کارگزاران خود را سرزنش می کنند، به ویژه هنگامی که مبالغ هنگفتی در این کار وجود دارد. در حالی که رویکرد غیر تجاری برای تجارت از سوی کارگزار امکان پذیر است، بازار فارکس خودبازار کلاهبرداری نیست.

دلالان چگونه درآمد کسب می کنند؟ آنها از کمیسیون هایی که بابت هر معامله ای از شما دریافت می کنند، درآمد کسب می کنند و برخی از دلالان مانند سازندگان بازار با موضع گیری های مخالف در معاملات شما، درآمد اضافی کسب می کنند. بنابراین مطمئن شوید که قبل از انجام کار با آنها، کارگزار خود را بررسی کنید و از آنها اطمینان داشته باشید. بازار فارکس بزرگترین بازار جهان است که روزانه صدها هزار ورودی دارد.

استراتژی های پیچیده بهتر از استراتژی های ساده هستند

بیشتر معامله گران معمولاً با یک استراتژی ساده شروع می کنند و بازده کمی دارند. به همین دلیل، آنها فرض می کنند که با افزودن برخی متغیرها به تبلیغات استراتژی خود بازدهی بالاتری خواهند داشت که این امر باعث پیچیده شدن کارها می شود.

آنها به جای تمرکز بر متغیرهای ساده مانند اقدام قیمت، سعی در تعیین نقاط معکوس دقیق و معاملات بیشتر دارند. و این می تواند به راحتی به آنها بازگردد. اگر سیستمی کار می کنید، به آن پایبند باشید و آن را تغییر ندهید.

14 افسانه دروغین تجارت
14 افسانه دروغین تجارت

دنبال کردن و کپی کردن سایر تجار نتیجه می دهد

معامله گران همیشه در مورد آنچه که فکر می کنند بهترین استراتژی یا بهترین امنیت برای تجارت است، نظرات را به شما ارائه می دهند. همه در مورد زمان تجارت و زمان عدم خرید نظر دارند. اما باید درک کنید که اگرچه آنها با بهترین نیت توصیه می کنند، اما در نهایت به این واقعیت برمی گردد که پول شماست و مال آنها نیست.

اگر آن را از دست دهید، ضرر شماست. بنابراین هر توصیه ای باید قبل از در نظر گرفتن اقدام بعدی، با دقت بررسی شود. همچنین صرف نظر از نظرات آنها، هیچ کس نمی داند که در بازار چه اتفاقاتی رخ خواهد داد. و به همین ترتیب، مهم است که نظر خود را داشته باشید. تصمیمات شما باید بر اساس تصمیمات قبلی خود شما باشد و مشاوره سایر بازرگانان این تصمیم را تأیید کند. نه برعکس.

نظم و انضباط تمام نیازهای یک تاجر است

این واقعیت را نمی توان انکار کرد که نظم و انضباط ویژگی بسیار مهمی برای داشتن معامله گر است که قصد موفقیت در بازار فارکس را دارد اما این تنها چیزی نیست که یک معامله گر نیاز دارد. شما می توانید بسیار منظم باشید و در اکثر مواقع خود را در بازنده ببینید.

عوامل دیگری نیز وجود دارد مانند استراتژی، برنامه و غیره که یک معامله گر باید بتواند معاملات موفقیت آمیزی انجام دهد. بنابراین اگر نظم کافی دارید، این برای شما خوب است اما باید آن را با فاکتورهای دیگری ترکیب کنید تا به یک موفقیت واقعی دست یابید.

از بسیاری از معامله گران فارکس که حساب خود را منفجر کرده و پول خود را از دست داده اند می توان درس گرفت. این افراد لزوما بی نظم نبودند. این می تواند عوامل مختلفی مانند استفاده از یک استراتژی بد یا آزمایش نشده یا صرف وقت و تلاش کافی برای کشف اینکه کدام سبک های تجاری برای آنها خوب است باشد.

14 افسانه دروغین تجارت
14 افسانه دروغین تجارت

سخت کوشی در فارکس نتیجه می دهد

سخت کوشی  قابل تحسین است. اما در بازار فارکس صدق نمی کند. تاجری که 7/24 روز بازار را تماشا می کند یا از زندگی اجتماعی خوددور می شود یا بیشترین معاملات را انجام می دهد، به طور خودکار تنظیم نشده و موفقیت در بازار فارکس را تضمین نمی کند. این ناعادلانه است اما این زندگی است.

خوب است که سخت کار کنید اما هوشمندانه کار کنید تحت فشار قرار دادن این میزان فشار روی خود و کنار گذاشتن زندگی اجتماعی خود در این راه، کار را فقط به حد بسیار زیادمشکل می کند. چندین شاخص و استراتژی بازار برای استفاده وجود دارد. ممکن است هر بار برنده نشوید اما اگر هوشمندانه تجارت کنید در اکثر مواقع برنده خواهید شد.

تجارت هوشمند به معنای توسعه مهارت های شما و با نظم ماندن است. کار بر روی مواردی که می توانید کنترل کنید و آنچه را که نمی توانید رها کنید. این روش بازار فارکس است. حتی ماهرترین بازرگانان برخی معاملات را از دست می دهند. بنابراین نیازی به کار بیش از حد در جستجوی موفقیت در بازار فارکس نیست.

فقط افراد حرفه ای می توانند درآمد کسب کنند

زمین بازی در بازار فارکس برای همه مناسب است. حتی برای افراد فقیر، ثروتمند، حرفه ای و آماتور است. بسیاری از معامله گران فارکس با داستان های موفقیت وجود دارند و شما با آنها تفاوتی ندارید. اگر این کار را نمی کنید، پس این بدان معنی است که آنطور که باید در تجارت سرمایه گذاری نمی کنید.

با کمی آموزش در مورد استراتژی ها، سبک تجارت و غیره، تغییرات را مشاهده خواهید کرد. سعی کنید وقت و انرژی خود را صرف تجارت کنید. این در صورتی است که شما در گرفتن سود از آن جدی هستید. هیچ کس بازار راکنترل نمی کند ودر هر برهه از زمان جهت مشخصی را طی نمی کند.

14 افسانه دروغین تجارت
14 افسانه دروغین تجارت

مدیریت پول به معنای توقف است

هنگامی که مهارت های خود را ارتقا دادید اما مدیریت پول شامل قرار دادن ساده دستور توقف در معاملات نیست، همچنین شامل این است که چه مقدار از کل حساب شما برای هر معامله استفاده خواهد شد. این همچنین تعداد معاملات قابل بازبینی در یک زمان را در نظر می گیرد. مدیریت پول یک عامل بسیار مهم است که باید در حرفه فارکس شما در نظر گرفته شود. بدون آن، موفقیت شما ممکن نیست.

نتیجه گیری

همیشه بهتر است آگاه باشید که تمام افسانه های فوق الذکر اطلاعات گمراه کننده ای هستند که تجار و غیر بازرگانان در پس ذهن خود دارند. این افسانه ها برای سرکوب پتانسیل بسیاری از بازرگانان مسیری طولانی را دنبال می کنند. اکنون که از آنها شناخت دارید، امیدوارم که در سبک تجارت شما در آینده تفاوتی ایجاد کند. برای شما بهترین  معاملات فارکس را آرزو می کنم.

تماس با پشتیبانی

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top