20 اصطلاح کاربردی بازار فارکس که هر تریدری باید بداند

20 اصطلاح کاربردی بازار فارکس

20 اصطلاح کاربردی بازار فارکس : بزرگ ترین بازار مالی در جهان است و در این بازار به مبادله ارز پرداخته می شود که به عنوان Fx شناخته می شود. یکی از اقدامات مهم در ورود به فارکس انتخاب بروکر است. در ابتدا شما باید برای بروکر پول واریز کنید و بعد با کمک بروکر در حساب دمو تمرین می کنید. آموزش می بینید و در نهایت سود می کنید.

حساب دمو چیست ؟

حساب دمو شبیه به حساب ریل است و هر اتفاقی که در حساب واقعی شما بیفتد در حساب دمو هم می افتد با این تفاوت که سود یا ضرر شما در حساب شما واقعی نیست و شما می توانید در این حساب تمرین کنید.

ویژگی هایی که یک بروکر باید داشته باشد.

رگولیشن = بروکر توسط یک سری ارکان ها تایید می شود که به آن یک نشان استاندارد می دهند که این نشان رگولیشن به حساب می آید.

پشتیبانی = همه ی بروکر ها پشتیبانی انگلیسی دارند اما آنچه که مهم است اینکه پشتیبانی فارسی دارد یا نه. چون ایرانی ها با پشتیبانی فارسی راحت تر هستند.

واریز و برداشت وجه به بروکر = باید ببیند بروکری که شما انتخاب کرده اید چه راهی را برای واریز و برداشت پول جلو پای شما می گذارد.

برخی از بروکر ها 

هات فارکس : این بروکر بدون محدودیت است و واریز وجه در آن محدودیتی ندارد و این بروکر پشتیبانی فارسی هم دارد.

بروکر آلپاری: حداقل مبلغی که باید به حساب این بروکر واریز کنید 200 دلار است. همچنین این بروکر حساب دمو ندارد.

مزایای معامله در فارکس

 عدم وجود کمیسیون / 24 ساعته بودن بازار / هزینه کم تراکنش ها / عدم وجود اندازه لات ثابت

تحلیل فاندامنتال

تحلیل فاندامنتال علم ارزیابی متغیرهای اقتصادی، مالی و دیگر موارد تغییرپذیر درباره یک دارایی است که باعث می‌شود بتوان ارزش حقیقی فعلی و احتمالی آن در آینده را تعیین کرد. این تحلیل روشی برای اندازه گیری اوراق بهادر و عوامل اقتصادی و عوامل مرتبط با آن است و هدف این تحلیل رسیدن به قیمتی می باشد که سرمایه گذار بتواند آن را با قیمت فعلی اوراق بهادر مقایسه کند. تحلیل بنیادی از داده‌های عمومی برای ارزیابی ارزش سهام یا هر نوع دیگر از اوراق بهادار استفاده می‌کند.

تحلیل تکنیکال

 تحلیل تکنیکال (فنی): در امور مالی، یک روش تجزیه و تحلیل برای پیش‌بینی جهت قیمت‌ها از طریق مطالعۀ داده‌های قیمتی گذشتهٔ بازار است. این تحلیل سعی در پیش بینی قیمت ها دارد. از این تحلیل نوسان گیران بازارهای مالی استفاده می کنند.

تحلیل تکنیکال از 3 اصل پیروی می کند .

همه چیز در نمودار قیمت دیده شده‌ است.

قیمت‌ها طبق روند مشخصی حرکت می‌کنند.

تاریخ تکرار می‌شود .

تفاوت تحلیل تکنیکال با تحلیل فاندامنتال در چیست ؟

تحلیل فاندامنتال به پارامتر های شرکتی متکی است در صورتی که در تحلیل تکنیکال فقط تغییرات قیمت و داده‌ قیمت‌های گذشته را مورد نظر می گیرد. در تحلیل تکنیکال هدف ایجاد فرضیاتی بر اساس عملکرد قیمت گذشته سهام است.

 کندل استیک ها در فارکس

شما وقتی که وارد بازار فارکس می شوید یک چارت قیمت را مشاهده می کنید و در چارت قیمتی کندل استیک ها را می بینید. که کندل استیک یک مدل نیست و مدل های خاصی دارد که هر کدام از آن ها نشان دهنده یک چیزی است. شما برای سود کردن باید ابزار ها و اندیکاتور ها دیگه رو هم بلد باشید و فقط کندل استیک ها برای سود کردن شما کافی نیستند.

اندیکاتور ها در فارکس

اندیکاتور ها یک سری ابزار ها هستند که بر روی چارت ظاهر می شوند و اطلاعاتی را راجب اینکه قیمت دارد بالا یا پایین می رود را به ما می دهند. خیلی مهم است که شما اندیکاتور ها را بلد باشید و بتوانید برای تحلیل کردن از آن استفاده کنید. شما فقط چند تا از اندیکاتور ها را بلد باشید کافی است و لازم نیست همه را بلد باشید چونکه خیلی زیاد هستند. شما می توانید اندیکاتور خودتان را داشته باشید ولی می توانید از اندیکاتور های دیگران هم استفاده کنید.

خطوط حمایت و مقاومت

این ها 2 تا خط هستند که در بالا و پایین قرار می گیرند مقاومت خط بالا هست و حمایت خط پایین که این دو خطوط مقاومت بازار را میسنجند. اگر خط حمایت و یا مقاومت را رد کند یعنی مقاومت یا حمایت را شکونده و بازار یک روند جدید را طی میکند. در واقع وقتی که بازار به هر دوی این خطوط بخورد بر می گردد مگر اینکه آن ها را بشکند و رد کند.

هزینه ثبت نام در فارکس چقدر است ؟

هزینه ثبت نام در فارکس کاملا رایگان است و بدون هیچ پرداخت اولیه ایی می توانید مستقیما با پول خود خرید و فروش را شروع کنید. ولی پس از ثبت نام در فارکس در یک کارگزاری به ازای هر معامله ایی که انجام می دهید مبلغ کمی را به عنوان کارمزد از شما دریافت می کنند.

مدارک لازم برای فارکس

ایمیل / شماره موبایل / تصویر مدارک هویتی / حساب بانکی به نام فرد

تمام مراحل در وبسایت انجام می شود و در صورتی که همه مدارک را آماده داشته باشید در کمتر از ده دقیقه می توانید مراحل ثبت نام را انجام دهید.

تماس با پشتیبانی

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top