5 مطلب برای معامله‌های روزانه icmbrokers

نوشته توسط : گیسو صرافدر تاریخ : 23 آبان 1401نظرات : بدون نظربازدید : 1 بازدیدمربوط به : آموزش, بروکرها, مقالات آموزشی
5 مطلب برای معامله های روزانه icmbrokers

 

اکثر معامله‌گران به معامله‌های روزانه می‌پردازند اما‌ در واقع نمی‌دانند که روال معاملاتی آنها ، با این نام شناخته‌ خواهد شد.(5 مطلب برای معامله‌های روزانه icmbrokers) .

 

 

معامله روزانه‌ به خرید‌ و فروش نمادهای معاملاتی در یک روز‌ و اکثراً چندین بار‌ در روز‌ گفته خواهد شد . درصورتی‌که ترفند‌ها‌ و راهنمایی‌‌های‌ زیر را به‌درستی‌ پیاده‌سازی نمایید ، می توانید مهارت‌های معاملاتی خودتان را ارتقاء دهید.

5 مطلب برای معامله‌های روزانه icmbrokers

1)بازارها را بشناسید

این گام‌ به فرایندهای عمومیِ معاملاتی مرتبط نمی‌شود (با اینکه شناخت‌ و فهم آنها پراهمیت می باشد) ، بلکه‌ به رویداد‌های‌ عظیمی که بصورت روزانه‌ رخ می‌دهد ، مربوط خواهد شد.

🔴⚫

از آنجایی که احتمالا خودتان می‌دانید ، اخبار‌ پراهمیت و رونمایی‌ها ، پتانسیل تغییر‌ بازار‌ها‌ را دارند (5 مطلب برای معامله‌های روزانه icmbrokers) . سهام و ارزهای ملی‌ از جمله نمادهای معاملاتی می باشند که مخصوصا توسط اخبار‌ ، نوسان‌ قیمت پیدا‌ می شوند.

 

بیشتر بخوانید :تاپ ترین روش های مدیریت ریسک پاکت آپشن(2022)

 

فراموش نکنید که حتی در فواصل و بازه‌های معاملاتی کوتاه نیز‌ عناصر فاندامنتال و بنیادی می‌توانند بر روی نتیجه‌ی معامله‌ اثر بگذارند .

5 مطلب برای معامله‌های روزانه icmbrokers

2)اختصاص‌ دادن سرمایه

مقدار پولی که شما به هر معامله اختصاص‌ می‌دهید بایستی به طوری کامل‌ محاسبه گشته باشد‌ . شما نباید یک مقدار‌ ثابت‌ یا کلِ پول خودتان را معامله‌ نمایید .

🔴⚫

در عوض باید نحوه‌ای از سرمایه‌گذاری را در نظر‌ بگیرید که در آن معیار سرمایه‌گذاری شده‌ بیشتر‌از‌3 تا 5 درصد از اعتبار کل شما نباشد . بدین ترتیب‌ ، شما خودتان را از زنجیره‌ای از ضررها که دیر یا زود برای هر معامله‌گری رخ می‌دهد ، حفظ‌ می نمایید.

5 مطلب برای معامله‌های روزانه icmbrokers

3)زمان کافی را اختصاص‌ دهید.

معامله‌های روزانه حرفه ای وقت‌گیر به حساب‌آمده می‌شود . در واقع خیلی از معامله‌گران موفق‌ به اندازه‌ی زمانِ کارِ شاغلان دیگر ، به این کار‌ وقت اختصاص خواهند .(5 مطلب برای معامله‌های روزانه icmbrokers) .

 

بیشتر بخوانید : تاپ ترین روش های مدیریت ریسک پاکت آپشن(2022)

 

معامله‌گران روزانه‌ دارای ساعت‌های کسب و شغل نیستند و اکثراً تا حد امکان‌پذیر برای نظارت بر بازارها ، وقت‌ سپری می نمایند. معامله‌ی روزانه سرمایه را به راحتی برای شما به ارمغان‌ نمی‌آورد و محتاج زمان و تلاش از طرف‌ شما می باشد .

معاملات خود را به خوبی زمانبدی نمایید.

4)معاملات خود را به خوبی زمانبدی نمایید.

همینطور مهم می باشد که زمان‌ خوبی را برای باز کردن‌ معامله‌های خودتان انتخاب‌ نمایید . معامله‌گران مجرب در برخی موارد که نوسان بالایی‌ در بازار‌ وجود خواهد داشت ، وارد معامله‌ می گردند.(5 مطلب برای معامله‌های روزانه icmbrokers) .

🔴⚫

این نوسان بالا‌ در خصوص سهام ، شاخص‌ها ، صندوق‌‌های‌ سرمایه‌گذاری و کالا‌ها‌ ، اکثراً در نخستین نشست‌ معاملاتی رخ خواهد داد. در خصوص فارکس ، چیزها کمی تفاوت خواهند داشت.

 

بیشتر بخوانید :شیوه ی معامله‌ آپشنهای دیجیتال پاکت آپشن (2022)

 

از آنجایی که معامله‌های فارکس بصورت 24 ساعته در 5 روز هفته در تمام جهان انجام می شود (بورس‌های نیویورک ، لندن ، سنگاپور و توکیو از مهمترین نشست‌‌های‌ معاملاتی می باشند) ، بیشترین‌ نوسان‌ در زمانی که بیشتر‌از‌یک بورس باز می باشد ، شکل می‌گیرد .

🔴⚫

از طرفی دیگر ، برخی متخصصان پیشنهاد می‌کنند که معامله‌گران تازه‌کار موقعی که نوسان در بازار‌ پایین‌ می باشد معامله‌ نمایند تا ریسک خود را خوب تر مدیریت کنید.

🔴⚫

این به شما بستگی‌ خواهد داشت که عالی ترین زمان را متناسب با شیوه معاملاتی خودتان انتخاب نمایید و طبق آن استراتژی‌های معاملاتی خود را توسعه‌ دهید .

5 مطلب برای معامله‌های روزانه icmbrokers

5)واقع‌‌ بین باشید.

هیچ‌ استراتژی معاملاتی وجود نخواهد داشت که در 100 درصد مواقع سودآور گردد . بسته به نمادی که معامله‌ می نمایید، شدنی خواهد بود دریافت‌ سود از 60 یا حتی 50 درصد از معامله‌ها کافی خواهد بود تا ضرر نکنید اما‌ حتی این نیز‌ تضمین‌ شده نخواهد بود و تمام سرمایه شما می‌تواند در معرض ریسک قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید :کپی تریدینگ | معرفی عالی ترین بروکر برای کپی ترید

 

در واقع‌ هدف‌ این خواهد بود که سودهایتان بیشتر‌از‌ضررها گردد (5 مطلب برای معامله‌های روزانه icmbrokers) .

🔴⚫

برای پیاده‌سازی این نکات مشاوره‌ با متخصصان می‌تواند خیلی موثر باشد . بدین منظور‌ شما می‌توانید از طریق‌ تماس با ما با مشاورین ما گفتگو‌ داشته باشید.

 

بیشتر بخوانید :تحلیل تکنیکال فارکس

 

آیا شما نکات دیگری در مورد 5 مطلب برای معامله‌های روزانه icmbrokers میدانید ، می توانید دیدگاه خودتان را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید❤

امتیاز بده لطفا!