90 درصد از سرمایه سرمایه گذاری Coinbase، در سال 2021 بوده است

گزارش جدیدی توسط صرافی ارزهای رمز ارز ها کوینبیس(Coinbase) مستقر در سانفرانسیسکو نشان داد که شرکت زیرمجموعه سرمایه گذاری آن، کوینبیس ونچرز (Coinbase Ventures)، در سه ماهه سوم سال 2021 (تابستان 1400)، در مجموع 49 سرمایه گذاری انجام داده است که به طور میانگین هر دو روز، یک معامله جدید انجام می شود.

این صرافی ، نسبت به 28 سرمایه گذاری انجام شده در سه ماهه قبل(بهار 1400) و 24 سرمایه گذاری در سه ماهه اول سال(زمستان 1399)، افزایش یافته است. اندازه پورتفولیوی Ventures، تا سه ماهه سوم سال، بیش از 200 سازمان و پروژه را نشان می‌دهد.

مسیر رشد Coinbase Ventures

این نکته حائز اهمیت است که سرمایه‌گذاری‌های Coinbase Ventures، به دلیل سکون بازار در سه ماهه دوم سال جاری، بدون نگرانی باقی مانده است. علیرغم کاهش قیمت ها به دلیل اینکه ترس، عدم قطعیت و تردید (FUD) بازار رمزنگاری را فرا گرفت، Ventures یکی از شلوغ ترین شرکت ها در ایالات متحده باقی ماند. همچنین ، آخرین یافته ها نشان می دهد که 90 درصد سرمایه سرمایه گذاری شده توسط Coinbase Ventures در سال 2021 ، به صورت تجمعی مستقر شده است.

این روند، حرکت فزاینده سازمان را با نزدیک شدن به سال چهارم فعالیت خود نشان داد. همچنین شایان ذکر است که 50 درصد از “لوگوهای” منحصر به فرد جدید در پرتفولیوها نیز، در سال جاری ظاهر شده اند.

برخی از محبوب‌ترین پلتفرم‌هایی که Coinbase Ventures در آنها سرمایه‌گذاری کرده است، شامل کامپاند پروتکل  (Compound Protocol)، بلاک فای (BlockFi)، دارما (Dharma)، اپن سی (OpenSea)، مساری (Messari)، کوین متریکز (CoinMetrics)، اتر اسکن (EtherScan)، کوین ترکر (CoinTracker)، بیسون تریلز (BisonTrails)، یو ام ای (UMA)، سینتتیک (Synthetic)، سلو (Celo) و غیره، میباشد.

به طور خلاصه، Coinbase Ventures تاکنون از بیش از 150 شرکت حمایت کرده است. با این حال، کاملاً با شرکت های سرمایه گذاری سنتی مانند پنترا کپتال (Pantera Capital)، بلاکچین کپتال (Blockchain Capital) و آندریسن هوروویتز (Andreessen Horowitz) متفاوت است. در واقع، Coinbase Ventures به هیچ وجه یک شرکت نیست، زیرا اندازه و مقدار سرمایه ثابت و کارمند تمام وقت ندارد.

Coinbase Ventures، یک شرکت سرمایه گذاری معمولی نیست

امیلی چو (Emilie Cho)، مدیر ارشد اجرایی Coinbase معتقد است که شرکت Ventures، یک شرکت با طراحی منعکس کننده آینده غیرمتمرکز مالی است که صرافی متصور است. این مدیر اجرایی گفت:

“باید تصور کنم که ما تنها کسانی هستیم که این کار را انجام می دهیم. این تقریباً شبیه راز کوچک پنهان ما است.»

علاوه بر این، سرمایه‌گذاری‌های سرمایه‌ای که توسط Coinbase Ventures هدایت می‌شود، از یک صندوق اختصاصی خاص سرچشمه نمی‌گیرد. بلکه از ترازنامه خود خارج می شود. به دلیل ماهیت غیر متعارف آن، کرسی‌های هیئت مدیره را اشغال نمی‌کند، اما تمایل دارد به دورهای سرمایه گذاری بپیوندد که توسط دیگر شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر (VC) رهبری می‌شوند.

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top