شیوه ی فعالیت کارگزاری‌ سود بروکر فارکس آفست یا جابجاسازی

نوشته توسط : گیسو صرافدر تاریخ : 30 آبان 1401نظرات : بدون نظربازدید : 8 بازدیدمربوط به : آموزش, بروکرها
شیوه ی فعالیت کارگزاری‌ سود بروکر فارکس آفست یا جابجاسازی

سود‌ بروکر فارکس

قصد‌ داریم در این مقاله درباره‌ نحوه‌ فعالیت‌ کارگزاری ، سود‌ بروکر فارکس ، آفست یا جابجاسازی صحبت‌ کنیم. بسیاری از افراد علاقمندان بدانند بروکرها به چه صورتی فعالیت انجام‌ میدهند و به چه صورتی  بروکر فارکس سود خواهد داشت .( بروکر فارکس آفست)

 

 

ما در این مقاله شیوه فعالیت‌ بروکرها و کسب سود‌ بروکر فارکس را توضیح‌ خواهیم داد.

شیوه ی فعالیت کارگزاری‌ سود بروکر فارکس آفست یا جابجاسازی

روبرو قرار دادن‌ معامله‌ها در بروکر

نخستین قسمت آن روبرو‌ قرار دادن‌ معامله‌ها می باشد بیشتر معاملات در ارز‌های‌ اصلی‌ از قبیل EURUSD GBPUSD USDCHF USDJPY و در ارز‌های‌ فرعی‌ GBPJPY و EURJPY خواهد بود و در کالاها در روی طلا‌ بیش ترین معامله‌ها را خواهیم داشت.

🟥⬛

در واقع چیزی معادل‌ 70 تا 75 درصد معامله‌ها بر روی ارز‌ها‌ روی یورو ،دلار و پوند انجام می گردد که تمرکز‌ بر روی این دو ارز می باشد .( بروکر فارکس آفست)

🟥⬛

بروکر درواقع مقدار‌ معاملات را که در دو جهت‌ می باشند را روبروی هم قرار میدهد ، همانطور که میدانید همزمان تعداد‌ بسیاری از اشخاص انتظار‌ حرکت‌ به سوی بالا‌ و تعداد بسیاری انتظار‌ حرکت‌ بسوی پائین را خواهند داشت.( بروکر فارکس آفست)

 

بیشتر بخوانید : همه چیز در مورد بونوس Bonus

 

برای همین در یک زمان که تعداد بسیاری SELL و تعداد‌ بسیاری اوردرهای BUY را قرار میدهند ، به عنوان نمونه فرض‌ نمایید که هزار لات‌ خرید‌ و هزار‌ لات فروش بر روی طلا‌ خواهیم داشت. که عده ای هزار‌ لات‌ خرید‌ نمودند و عده ای هم هزار‌ لات روی طلا‌ فروش انجام دادند.

🟥⬛

پس بروکر عملا این هزار‌ لات‌ خرید‌ را در مقابل‌ هزار‌ لات‌ فروش قرارخواهد داد که انگار‌ عملی‌ انجام‌ نشده و بابت آن 2000 ضربدر 50 الی 70 دلار اسپرد طلا‌ که مساوی‌ صد هزار‌ تا صد و چهل هزار دلار سود‌ می باشد در اینجا‌ کسب میگردد.( بروکر فارکس آفست)

 

بیشتر بخوانید : 5تفاوت بورس‌ و ارز‌ دیجیتال

 

بدون‌ اینکه بخواهد اوردری را از خود کارگزاری‌ جابجا نماید، عین همان در صرافیها انجام می گردد. فرض‌ نمایید که یک میلیون دلار میخواهد از دبی به سمت‌ ایران و یک میلیون دلار از ایران به سمت‌ دبی برود عملا عددها یکسان می باشند .

🟥⬛

در این حالت‌ پولی بین دو کشور‌ جابجا نمی گردد و صرافیها پول‌ها‌ رو در داخل‌ کشورها جابجا نموده و درصورتی‌که فرض نماییم که بابت‌ هر دلار 20 ال 30 تومن کارمزد‌ کسر می گرددبابت‌ این دو میلیون دلار 40 تا 60 میلیون تومن‌ سود حاصل‌ از جابجائی می باشد.

بروکر فارکس آفست

همپوشانی

قسمت بعدی‌ سود‌ بروکر فارکس همپوشانی با کارگزاری‌های‌ دیگر می باشد کارگزاریها یا بروکرها بین هم قراردادهایی رو دارن و بر اساس‌ این قراردادها معاملات مشتریان‌ رو منیج می نمایند.

 

 بیشتر بخوانید :تاپ ترین روش های مدیریت ریسک پاکت آپشن(2022)

 

فرض نمایید که ده هزار لات‌ خرید کردید و یازده هزار‌ لات فروش انجام‌ شده ، خب هزار لات‌ در اینجا‌ ما به التفاوت خرید‌ و فروش می باشد.( بروکر فارکس آفست)

🟥⬛

که در این زمان‌ بروکر  با بروکرهای دیگر معاملاتش را روبروی هم قرار میدهد تا بتواند اون ها را همپوشانی کند ، تا بتواند برحسب قراردادی که دارند سودهای حاصله رو تقسیم کند .

بروکر فارکس آفست

قانون OTC

مورد‌ بعدی‌ قانون OTC می باشد که به‌موجب مدیریت ریسک با قیمت‌ جهانی بروکرها میتوانند به معامله‌ مستقیم با مشتریان‌ بپردازند ، که به اینکه مشتری از چه کشوری می باشد ، حجم‌ معاملاتش به چه صورتی می باشد.( بروکر فارکس آفست)

🟥⬛

چه ارز‌هایی‌ معامله‌ می گردد، چقدر تنوع‌ دارد، اندازه حد سود و زیان‌ ضررش چقدر می باشید و سرمایه‌ اولیه چقدر می باشد تأثیر گذاره و میزان‌ مشتری‌ و حجم‌ معامله‌ها انها ارتباط مستقیمی با این بخش خواهد داشت.

 

بیشتر بخوانید :شیوه ی معامله‌ آپشنهای دیجیتال پاکت آپشن (2022)

 

مثلا فرض‌ نمایید که تیم متخصصان کارگزاری‌ به نتیجه ای رسیده اند که امروز قیمت طلا‌ از 1300 تا 1305 افزایش‌ پیدا‌ خواهد کرد. به این واسطه‌ کارگزاری‌ میتواند معاملاتی که از 1300 تا 1305 فروخته خواهد شد.

🟥⬛

چون‌ انتظار بالا رفتن‌ داره میتونه اونها رو منتقل نماید و خودش بصورت مستقیم‌ با مشتری معامله کرده و در اعداد‌ بالاتری این اوردرها رو ثبت نماید و به این صورت‌ سود‌ خوبی‌ رو از این قسمت کسب نماید.

🟥⬛

صرافیها هم دقیقا به همین شکل عمل‌ می نمایند. هنگامی که حجم‌ زیادی‌ از خرید وجود دارد و قیمت‌ها‌ در حال افزایش می باشد ، میان‌ زودتر سرمایه هاشون رو تبدیل‌ به اون ارز مورد نظر‌ کرده.( بروکر فارکس آفست)

🟥⬛

مثلا‌ تبدیل به درهم‌ کرده و در قیمت‌های‌ بالاتری به مشتریان‌ میفروشن یا اگر انتظار داشته باشن که بازار‌ در حال ریزش‌ باشه و اعداد پائین تری رو میبینه در قیمت‌هایی‌ که میفروشن صبر کرده اقدام به خرید‌ ارز‌ نمی کنن تا قیمت‌ پایین‌ تر بیاد و در اعداد‌ پایین‌ تر مقدار‌ ارز‌ بیشتری‌ رو خریداری‌ می نمایند و به این واسطه‌ سود‌ مناسبی رو از این قسمت کسب نموده .

بروکر فارکس آفست

افزایش‌ Spread

در در برخی موارد که بازار‌ها‌ کمی نوسانش بیشتر‌ بوده باشد ، برای اینکه بتونن در یک گروه قرار بدن و هم پوشانی کنن ، میان اسپرد رو افزایش‌ داده را باز میکنن تا بتونن مشتری‌های‌ بیشتری رو در یک گروه قرار دهند .( بروکر فارکس آفست)

 

بیشتر بخوانید :کپی ترید در فارکس بورس

 

فرض‌ کنین که چنانچه اسپرد طلا‌ از 5 الی 7 به 12 پیپ افزایش پیدا‌ کند 12 پیپ در خرید‌ و 12 پیپ در فروش بروکر در یک فاصله‌ 24 پیپی یا 2 .4 دلار میتونه مشتری‌های‌ طلا‌ رو قرار دهد و از هر کدوم سود متفاوتی رو بسته‌ به اینکه تو چه عددی ثبت‌ کردن کسب نموده.

بروکر فارکس آفست

کمیسیون یا Commission

مورد‌ پنجم کمیسیون‌ می باشد که در موردش توضیح‌ دادیم که بابت قرارداد‌های‌ آتی‌ ، قرارداد‌ کالا و حسابهای STP NDD کسر می کنه و محل‌ سود کارگزاری‌ می باشد .( بروکر فارکس آفست)

 

بیشتر بخوانید :تسویه ریالی در فارکس

سواپ یا Swap

همونجور که گفتیم بروکر در سواپهای مثبت یا منفی کمیسیونی رو کسر می کنه که همون کمیسیون‌ سواپ بروکر می باشد.( بروکر فارکس آفست)

آفست یا Offset

آفست یا Offset

بروکرها پیش‌ بروکرهای بزرگتر یا بانکها حساب‌های‌ بزرگی رو افتتاح‌ نموده و زمانی‌ که میزان‌ خرید‌ یا فروش از حد همپوشانی در خود‌ بروکر یا بروکرهای دیگر بیشتر گردد.

 

بیشتر بخوانید :6 دلیل که باید فارکس کار کنیم

 

میان‌ به بروکرهای بزرگتر اون معاملات‌ رو آفست کرده یا عینشو منتقل‌ نموده و به این واسطه از ترید مشتری‌ها‌ کسب سود نموده.

مثلا فکر کنید EURUSD در بروکر مورد‌نظر‌ با اسپرد 2 پیپ ارائه می گردد ولی‌ چون‌ حساب بروکرها پیش‌ بانکها بزرگتره با اسپرد مثلا 0.3 پیپ اجرا‌ می گردد و این فاصله بین 2 تا 0.3 پیپ چیزی حدود 1.7 پیپ مربوط به کارگزاری می گردد .

🟥⬛

بابت‌ هر تریدی که مشتری هاش انجام میدن پس به این صورت‌ میتونه اون رو به بانکها و بروکرهای بزرگتر انتقال بدهد.( بروکر فارکس آفست)

بروکر فارکس آفست

سواپهای منفی Negative Swap

قسمت بعدی سواپهای منفی می باشد . همونجور که میدونید حساب‌هایی‌ که به صورت سواپ می باشند بابت سواپ مبلغی رو کم نخواهد کرد.

 

بیشتر بخوانید :درآمد دلاری از فارکس

 

بروکرها به منظور معامله‌های مشتریانی که سواپهای منفی دارند ، حساب‌هایی‌ رو باز نموده اونها رو منتقل‌ می کنند و خودشون سواپی پرداخت نمیکنند و سواپ منفی بعلاوه کامیشن سواپ رو از مشتری‌ هر شب کسر خواهند کرد .( بروکر فارکس آفست)

🟥⬛

اکنون‌ در این مقاله به انواع‌ سود‌ بروکر فارکس و نحوه فعالیت‌ اونها اشاره‌ نمودیم. تمام مواردی که اشاره نمودیم، سیاست‌ داخل سازمانی کارگزاره و ربطی به نوع‌ حساب‌ که NDD یا غیره می باشد نداره و بروکرهای معتبر تحت‌ هر شرایطی تو هر مدل حسابی‌ که سود‌ توسط‌ مشتری‌ ایجاد‌ گردد متعهد به پرداختش می باشند .

🟥⬛

آیا شما نکات دیگری در مورد ( بروکر فارکس آفست) میدانید ، می توانید دیدگاه خودتان را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید❤

5/5 - (31 امتیاز)