بروکر ها و گزینش آن ها در ایران

وضعیت‌ تحریمی ایران و اثرگذاری آن در گزینش بروکر

 

با توجه به اینکه کشور ایران در شرایط خاص تحریمی به سر می‌برد ، بسیاری‌ از بروکرهای ارزشمند جهانی از عرضه خدمات به ایرانیان جلوگیری کرده‌اند . بطور مثال ، بروکر FBS را می‌توان یکی از با سابقه‌ترین‌های فارکس دانست که دیگر به کاربران ایرانی خدمات نمایش نمی‌دهد .

از اوضاع اخیر‌ این لیست از بروکرها ، می‌توان به بروکر « هات فارکس » اشاره‌ نمود که به طراوت با تریدرهای ایرانی قطع‌ همکاری کرده است‌ .

اکثر این بروکرها ، سبب اصلی‌ وقفه فعالیت‌ خود‌ در ایران را ، سختگیری نهادهای نظارتی اعلام کرده‌اند . در واقع ، با توجه‌ به اینکه ایران از پذیرش‌ FATF خودداری‌ نموده ، در فهرست کشور‌های‌ سیاه جای گرفته می باشد . این اتفاق منجر‌ شده‌ تا نهادهای نظارتی ، فرمان کار‌ کردن با کاربران ایرانی را به بروکرها ندهند .

تحریم‌‌های‌ آمریکا را همچنین می‌توان از دیگر علت های توقف‌ فعالیت‌ این بروکرهای بزرگ‌ جهانی در ایران دانست .

بیشر بدانید : ترفند ترید ارز دیجیتال

گزینش بهترین بروکر فارکس و نکاتی که باید پیش از آن بدانید

بروکری را گزینش نمائید که به دیار محل‌ سکونت‌ شما خدمات عرضه می‌دهد . زیرا بسیاری‌ از بروکرها به سبب شرایط‌ تحریمی کشور ، از همیاری با یوزرها ایرانی اجتناب کرده‌اند . علاوه‌ بر این توجه‌ کنید که بروکر انتخاب‌شده ، پشتیبانی‌ فارسی هم داشته باشد‌ .
به سابقه بروکر انتخابی در ارائه خدمت به ایرانیان ، دقت نمایید . این امر‌ از روش جستجو‌ در اینترنت یا پرسش از اشخاص با تجربه در این بازارچه ، ممکن است .توجه بکنید که بروکر انتخابی با شرایط معاملاتی شما سازگاری تمام داشته باشد .

بطور نمونه ، درصورتی‌که استراتژی شما اسکالپ (معاملات متعدد با بازه زمانی‌ کوتاه‌مدت) بر مبنای اخبار مالی باشد ، بروکر انتخاب‌شده شما می‌بایست چگونگی انجام‌ این بده‌وبستانها را برای شما فراهم نموده و در واقع‌ مانعی برای شما نشود .

شماری از بروکرها با واید شدن‌ بی‌نهایت اسپردها (افزایش اختلاف‌ قیمت خرید و فروش) زمان انتشار رویدادها مهم ، از این کار‌ ممانعت می‌کنند .

یکی از نکات بااهمیت دیگر ، وجود دفتر فیزیکی بروکر در ایران خواهد شد . در واقع یک بروکر معتبر‌ و قوی ، حتما سرمایه‌ لازم‌ برای ساخت یک دفتر فیزیکی را خواهد داشت . این مورد‌ برای کاربرانی که قصد سرمایه‌گذاری با مبالغ بالا را دارند ، ارزش ویژه‌ای خواهد یافت‌ .
به روش‌های واریز و دریافت وجه در بروکر ، دقت بکنید . بروکری را گزینش بکنید که به چندین‌ روش احتمال واریز داشته و در این زمینه‌ سختگیری بیش از اندازه‌ای نداشته باشد‌ . علاوه بر این توجه کنید که مدارک مورد‌ نیاز برای تایید حساب‌ را داشته باشید . (پس از نام‌نویسی ، هر بروکر مجموعه‌ای از مدارک را طرف پذیرش حساب‌ از شما درخواست می‌کند)

امتیاز page