حجم کل بازار 1.12 تریلیون دلار
معاملات 24 ساعت 136.741 میلیارد

نکته های ضروری کش بک

دسته‌بندی نشده
مبتدی
زمان مطالعه زمان مطالعه 15 دقیقه
نکته های ضروری کش بک

معنی لغوی کش بک یعنی چه ؟

کش‌بک در فارسی به مفهوم برگشت پول نقد‌ ، عنوان شده‌است . در حقیقت شما از یک فروشگاه خرید می‌کنید و بخشی از وجه به شما به صورت‌ نقدی برگشت داده می‌شود‌ . بنابراین می‌توان این مبلغ را پس انداز کرده یا در خرید مجدد خرج‌ بکنید .

به طور مثال : شما قادر خواهید بود روزانه از یک فروشگاه خرید بکنید و به ازای هر خرید ، درصدی را به کیف‌ پول‌ خودتان برگردانید .

این مبحث همان cashback است که در همه دنیا اعمال می‌شود‌ .

تفاوت‌ کش بک و تخفیف در فروشگاه‌ها

بسیاری از فروشگاه‌ها و مکان‌‌های‌ ارائه خدمت‌ها ، تخفیفاتی برای مدت کوتاهی بر روی کالاهای خود‌ ، دارند که ممکن است با چند معامله شما از این تخفیف‌ها ، استفاده کنید ، اما در خرید‌های بعدی خود‌ ، چگونگی مصرف از تخفیف‌ را ندارید . این موضوع مورد خریداری با تخفیف‌ است‌ .

 

ولی تفاوت کش بک با تخفیف‌ در کجا می باشد ؟ شما تصور‌ نمائید که از فروشگاهی خرید می‌کنید و تخفیفی برای خرید‌ شما در نظر‌ گرفته نمی‌شود‌ . درصورتی‌که فروشگاه‌ مجهز به cashbackباشد ، شما در خرید‌ بعدی مبلغ کمتری را پرداخت خواهید کرد .

 

در راستی درصد مشخصی از خرید شما به کیف‌ پول‌ بازگردانده می گردد و اعتبار‌ شما شارژ خواهد شد .

 

کش بک می‌تواند طرح های گوناگونی داشته باشد‌ ، این موردها شامل :

 

بازگرداندن‌ به حساب شخص 

پرداخت به شکل نقدی

به صورت‌ اعتبار‌ و شارژ کیف پول‌ الکترونیکی

احتمالا در ظاهر‌ تفاوتی بین تخفیف‌ و cashback دیده‌ نشود؛ ولی کش بک را می‌توان یک نوع‌ وفاداری خرید کننده دانست و اینکه تخفیف‌ به شکل دوره‌ای بوده‌ و ممکن خواهد بود شما در آن زمان که تقلیل بر روی کالاها است‌ ، نیازی به تهیه ضروریات نداشته باشید و مشخص است که این مجال را از دست خواهید داد‌ .

نکته اصلی درمورد کش‌بک همین مبحث است که اشخاص در هر زمان می‌توانند از شارژ اعتبار خود استفاده کنند .

 

بهره برداری از کش بک در بیمه

با توجه به اینکه بیمه هم یکی از محصولات‌ الزامی برای هر فرد و خانواده‌ای است‌ ، بهره برداری از کش بک می‌تواند افزون بر تخفیفاتی که ایجاد می‌کند ، شرایط خریداری راحت‌تر را هم برای این اشخاص ایجاد کند . با مصرف از کش بک در بیمه می‌توان میزان تخفیفات بیشتری برای انواع‌ بیمه نامه از جمله بیمه شخص‌ ثالث‌ و بیمه بدنه‌ در نظر‌ گرفت تا بیمه‌گزارها از معامله بیمه نامه مورد‌ نیاز خودتان لذت‌ ببرند .

 

مزیت‌های استفاده‌ از کش بک

با توجه به این که توضیح داده‌شد ، بهره برداری از کش بک در مقابل تخفیف‌ مزیت‌‌های‌ بیشتری‌ را برای کاربر دارد که در این قسمت به توضیحات آن خواهیم پرداخت . این برتری ها به شرح ذیل است :

 

مزیت‌ برگشت نقدی پول‌ به مصرف کننده

خریدار یا کاربری که برنامه cashback را داشته باشد یا از طریق کیف‌ پول‌ الکترونیکی و تنها به کمک‌ برگشت نقدی پول به کارت‌ اعتباری خرید کند ، می‌تواند از خدمات کش بک بهره برداری کند‌ تا مبلغ پرداختی مشتری کاهش‌ یابد . با خریداری نخست ، درصد مشخصی برای کالا‌ها و در کیف‌ پول‌ در نظر گرفته خواهد شد که می‌توان در خریداری های بعدی از آن بکارگیری کرد .

 

اولویت بازگشت اسکناس برای تولید‌ کننده

تولید کننده‌هایی که با سرویس کش بک در حال‌ همیاری می باشند ، می‌توانند از خدمات متفاوتی بهره‌ مند گردند . این تولید‌ کننده‌ها با توضیحات و بنر‌های تبلیغاتی که برای کش‌بک صرف می گردد ، وضعیت دیده‌ شدن‌ زیادتر دارند و همین موضوع‌ سبب می‌شود که خدمات و کالاهای تولید‌ کننده بیشتر دیده‌ شود‌ .

 

برای مطالعه انواع کش بک به این صفحه مراجعه کنید 

 

مزیت‌ برگشت نقدی پول‌ برای پذیرنده

سرویس بازگشت نقدی پول علاوه‌ بر اینکه برای تولیدکننده‌ها و مصرف‌کننده‌ها دربردارنده اهمیت‌ است ، می‌تواند برای پذیرنده‌ها(صاحبان کسب و کار) هم قابل استفاده‌ باشد‌ . با توضیحات فروشگاه‌‌ها‌ و کسب و کارهای طرف‌ قرارداد با گروه ارائه‌دهنده cashback ، پذیرنده‌ها به فروش کامل تر محصولات یا خدمات‌ خود‌ کمک‌ می‌کنند که آخر آن سود‌ بیشتر شده است .

 

به چه جهت از کش بک باید استفاده شود ؟

با توجه‌ به توضیحاتی که داده شد ، کش‌بک اولویت های گوناگونی خواهد داشت و بسیاری از کاربر‌ها‌ در پرداخت الکترونیکی و اینترنتی این سوال را دارند که به چه دلیل حتما باید از کش‌بک استفاده‌ کنند ؟ علت های متفاوتی وجود دارد که می‌توان برای آن اشاره‌ نمود . این موارد‌ عبارتند از :

 

اقتصاد در هزینه‌

سبد‌ معامله بزرگتر

پس‌انداز در زمان‌

ایا این پست برای شما مفید بوده است ؟
ایا شما علاقمند به این مطلب بودید ؟
کامنت ها 0 کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

منو دسترسی های اسان