نکته های ضروری کش بک

معنی لغوی کش بک یعنی چه ؟

کش‌بک در فارسی به مفهوم برگشت پول نقد‌ ، عنوان شده‌است . در حقیقت شما از یک فروشگاه خرید می‌کنید و بخشی از وجه به شما به صورت‌ نقدی برگشت داده می‌شود‌ . بنابراین می‌توان این مبلغ را پس انداز کرده یا در خرید مجدد خرج‌ بکنید .

به طور مثال : شما قادر خواهید بود روزانه از یک فروشگاه خرید بکنید و به ازای هر خرید ، درصدی را به کیف‌ پول‌ خودتان برگردانید .

این مبحث همان cashback است که در همه دنیا اعمال می‌شود‌ .

تفاوت‌ کش بک و تخفیف در فروشگاه‌ها

بسیاری از فروشگاه‌ها و مکان‌‌های‌ ارائه خدمت‌ها ، تخفیفاتی برای مدت کوتاهی بر روی کالاهای خود‌ ، دارند که ممکن است با چند معامله شما از این تخفیف‌ها ، استفاده کنید ، اما در خرید‌های بعدی خود‌ ، چگونگی مصرف از تخفیف‌ را ندارید . این موضوع مورد خریداری با تخفیف‌ است‌ .

 

ولی تفاوت کش بک با تخفیف‌ در کجا می باشد ؟ شما تصور‌ نمائید که از فروشگاهی خرید می‌کنید و تخفیفی برای خرید‌ شما در نظر‌ گرفته نمی‌شود‌ . درصورتی‌که فروشگاه‌ مجهز به cashbackباشد ، شما در خرید‌ بعدی مبلغ کمتری را پرداخت خواهید کرد .

 

در راستی درصد مشخصی از خرید شما به کیف‌ پول‌ بازگردانده می گردد و اعتبار‌ شما شارژ خواهد شد .

 

کش بک می‌تواند طرح های گوناگونی داشته باشد‌ ، این موردها شامل :

 

بازگرداندن‌ به حساب شخص 

پرداخت به شکل نقدی

به صورت‌ اعتبار‌ و شارژ کیف پول‌ الکترونیکی

احتمالا در ظاهر‌ تفاوتی بین تخفیف‌ و cashback دیده‌ نشود؛ ولی کش بک را می‌توان یک نوع‌ وفاداری خرید کننده دانست و اینکه تخفیف‌ به شکل دوره‌ای بوده‌ و ممکن خواهد بود شما در آن زمان که تقلیل بر روی کالاها است‌ ، نیازی به تهیه ضروریات نداشته باشید و مشخص است که این مجال را از دست خواهید داد‌ .

نکته اصلی درمورد کش‌بک همین مبحث است که اشخاص در هر زمان می‌توانند از شارژ اعتبار خود استفاده کنند .

 

بهره برداری از کش بک در بیمه

با توجه به اینکه بیمه هم یکی از محصولات‌ الزامی برای هر فرد و خانواده‌ای است‌ ، بهره برداری از کش بک می‌تواند افزون بر تخفیفاتی که ایجاد می‌کند ، شرایط خریداری راحت‌تر را هم برای این اشخاص ایجاد کند . با مصرف از کش بک در بیمه می‌توان میزان تخفیفات بیشتری برای انواع‌ بیمه نامه از جمله بیمه شخص‌ ثالث‌ و بیمه بدنه‌ در نظر‌ گرفت تا بیمه‌گزارها از معامله بیمه نامه مورد‌ نیاز خودتان لذت‌ ببرند .

 

مزیت‌های استفاده‌ از کش بک

با توجه به این که توضیح داده‌شد ، بهره برداری از کش بک در مقابل تخفیف‌ مزیت‌‌های‌ بیشتری‌ را برای کاربر دارد که در این قسمت به توضیحات آن خواهیم پرداخت . این برتری ها به شرح ذیل است :

 

مزیت‌ برگشت نقدی پول‌ به مصرف کننده

خریدار یا کاربری که برنامه cashback را داشته باشد یا از طریق کیف‌ پول‌ الکترونیکی و تنها به کمک‌ برگشت نقدی پول به کارت‌ اعتباری خرید کند ، می‌تواند از خدمات کش بک بهره برداری کند‌ تا مبلغ پرداختی مشتری کاهش‌ یابد . با خریداری نخست ، درصد مشخصی برای کالا‌ها و در کیف‌ پول‌ در نظر گرفته خواهد شد که می‌توان در خریداری های بعدی از آن بکارگیری کرد .

 

اولویت بازگشت اسکناس برای تولید‌ کننده

تولید کننده‌هایی که با سرویس کش بک در حال‌ همیاری می باشند ، می‌توانند از خدمات متفاوتی بهره‌ مند گردند . این تولید‌ کننده‌ها با توضیحات و بنر‌های تبلیغاتی که برای کش‌بک صرف می گردد ، وضعیت دیده‌ شدن‌ زیادتر دارند و همین موضوع‌ سبب می‌شود که خدمات و کالاهای تولید‌ کننده بیشتر دیده‌ شود‌ .

 

برای مطالعه انواع کش بک به این صفحه مراجعه کنید 

 

مزیت‌ برگشت نقدی پول‌ برای پذیرنده

سرویس بازگشت نقدی پول علاوه‌ بر اینکه برای تولیدکننده‌ها و مصرف‌کننده‌ها دربردارنده اهمیت‌ است ، می‌تواند برای پذیرنده‌ها(صاحبان کسب و کار) هم قابل استفاده‌ باشد‌ . با توضیحات فروشگاه‌‌ها‌ و کسب و کارهای طرف‌ قرارداد با گروه ارائه‌دهنده cashback ، پذیرنده‌ها به فروش کامل تر محصولات یا خدمات‌ خود‌ کمک‌ می‌کنند که آخر آن سود‌ بیشتر شده است .

 

به چه جهت از کش بک باید استفاده شود ؟

با توجه‌ به توضیحاتی که داده شد ، کش‌بک اولویت های گوناگونی خواهد داشت و بسیاری از کاربر‌ها‌ در پرداخت الکترونیکی و اینترنتی این سوال را دارند که به چه دلیل حتما باید از کش‌بک استفاده‌ کنند ؟ علت های متفاوتی وجود دارد که می‌توان برای آن اشاره‌ نمود . این موارد‌ عبارتند از :

 

اقتصاد در هزینه‌

سبد‌ معامله بزرگتر

پس‌انداز در زمان‌

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top