کپی تریدینگ | معرفی عالی ترین بروکر برای کپی ترید

نوشته توسط : گیسو صرافدر تاریخ : 03 آبان 1401نظرات : بدون نظربازدید : 15 بازدیدمربوط به : آموزش, اخبار, کپی ترید
کپی تریدینگ | معرفی عالی ترین بروکر برای کپی ترید

امن‌ترین شکل از سرمایه‌ گذاری دلاری

سرمایه‌ گذاری درحساب کپی‌ ترید را از این جهت امن‌ترین شکل‌ سرمایه‌ گذاری دلاری میدانیم ، که ضروری نخواهد بود پولتان را به شخص خاصی‌ بسپارید . در واقع شما پولتان را وارد حساب‌ خودتان در کارگزاری می‌کنید و به لطف‌ پیشرفت‌ دانش فنی ، فقط‌ معاملات‌ را از حساب‌ دیگران کپی‌ نموده و روی حساب‌ خودتان اجرا می نمائید !

 

همیشه‌ معامله‎‌ گران تازه‌‎کار‌ برای وارد شدن به بازار‌های‌ مالی شبیه فارکس یا بازار رمزارزها با دلواپسی بسیاری روبه رو خواهند بود . شاید کاری‌ غیر‌منطقی‌ به نظر‌ برسد ، کسی‌ که مهارت و دانش‌ لازم در زمینه فن‌آوری بلاک چین‌ ، دستگاه های معامله‌گری و ریسک‌های بازار‌ ندارد ، بتواند در بازار‌های‌ مالی سرمایه‌گذاری‌های پرسودی داشته باشد‌ و یا هستند کسانی که زمان لازم برای ترید و یا تدریس در این زمینه نداشته باشند .

 

بیشتر بخوانید : بهترین بروکرهای فارکس برای معاملات   

 

اما‌ باید گفت به لطف ابزارهای کپی تریدینگ همه این افراد می‌توانند در بازارهای مالی سرمایه‌گذاری نموده و معاملات پر سودی را تجربه بکنند.
کپی‌ تریدینگ (Copy Trading) ابزاری است که به کاربران‌ خود این توانایی را می‌دهد تا به صورت اتوماتیک پوزیشن‌هایی که به وسیله تریدرها و افراد‌ با تجربه‌ مدیریت می گردد را کپی‌ و اعمال کنند .

 

بیشتر بخوانید : آموزش افتتاح حساب دمو فارکس | فایده ی حساب دمو 💰

 

درصورتی‌که با اصطلاح‌ کپی‌ ترید فارکس ، مزایا و معایب‌ و نحوه انجام آن آشنایی نداشته باشید ، می توانید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا بتوانید در این زمینه‌ معلومات لازم را کسب نمایید. بلکه شما نیز در گروه افرادی باشید که زمان‌ معامله‌گری‌ و یا اطلاعات لازم برای این کار‌ را نداشته باشید و با خواندن این مطلب‌ تشویق به سرمایه‌گذاری در بازار‌های‌ مالی از طریق کپی‌ تریدینگ بشویید.

کپی تریدینگ (Copy Trading) یعنی چه ؟

همانطور که از معنی عبارت‌ کپی تریدینگ (Copy Trading) بر می‌آید ، در واقع در کپی تریدینگ یک معامله‌گر‌ حرفه‌ای‌ و با تجربه انتخاب‌ خواهد شد ، سپس‌ رفتار‌ها‌ و استراتژی‌های معاملاتی وی دقیقا در حسابی‌ که به وی وصل می باشد مو به مو اعمال می‌گردد . به عنوان نمونه درصورتی‌که تریدر با تجربه سهام اپل را خریداری‌ نماید ، شما نیز به اعتبار وی سهام اپل را خرید می‌کنید .

 

نحوه ی افتتاح حساب انواع بروکر

 

در حقیقت شما تمام‌ فعالیت‌های معاملاتی و استراتژی‌های سرمایه‌گذاری فرد دیگری را عینا اجرا می نمایید. از این رو ، معاملات کپی تریدینگ به معاملات‌ رونویس نیز مشهور‌ می باشد .

🔴⚫

در پلتفرم‌های کپی ترید در فارکس به تریدری که استراتژی معاملاتی خودشان را در اختیار باقی معامله گران قرار می‌دهد ، Copied Investor گفته می‌شود و فردی که قصد تقلید‌ از استراتژی دیگران (Copied Investor) را دارد ، Copy Trader خوانده‌ می‌شود .

🔴⚫

تمام بروکرها امکان انجام‌ کپی‌ تریدینگ را برای کاربران‌ خود مهیا نمی‌کنند . بلکه‌ کپی تریدینگ در بروکرهایی امکان‌ پذیر می باشد که بروکر امکان اجرای آن را مهیا نموده باشد . از آنجایی که در کپی‌ تریدینگ ، معامله‌گری‌ که کپی‌ انجام‌ می‌دهد ، بایستی به تاریخچه معامله‌ها و استراتژی معامله‌گر اول‌ دسترسی داشته باشد‌ ، ازاین‌رو کمتر بروکری این توانایی را فراهم می نماید .

انواع‌ کپی‌ تریدینگ

انواع‌ کپی‌ تریدینگ

استراتژی‌های کپی‌ تریدینگ به دو دسته تقسیم می گردند:

اتوماتیک (Automatic)

کپی ترید خودکار با استفاده‌ از پلتفرم‌های کپی‌ تریدینگ و به صورت‌ خودکار و به تعبیر اتوپایلوت (Autopilot) انجام می گردد . پلتفرم‌های کپی‌ تریدینگ توانایی تقلید در عین‌ سرمایه‌گذاری اتوماتیک را فراهم‌ می‌آورند . اتوپایلوت به وسیله ربات تریدر یا اکسپرت انجام می گردد.

دستی (Manual)

در روش کپی ترید دستی می‌توان کپی تریدینگ را با دریافت سیگنال از یک تریدر حرفه‌ای به صورت دستی انجام گردد .

انتخاب‌ تریدر خوب برای انجام‌ کپی‌ تریدینگ

انتخاب‌ تریدر خوب برای انجام‌ کپی‌ تریدینگ

یکی از مهم‌ترین نکات در انتخاب تریدر خوب برای کپی‌ تریدینگ این می باشد که ، تریدری را انتخاب‌ نمایید که الگو سرمایه‌گذاری وی با سرمایه‌گذاری و اهداف شما همسو باشد . به عنوان نمونه ، افرادی که در وارد شدن به بازار‌های‌ جدید‌ و سرمایه‌گذاری محافظه کارانه عمل‌ می نمایند، خوب تر است از تریدری که رفتار‌ محافظه‌کارانه‌ای در اجرای معاملات در پیش‌ گرفته می باشد، پیروی کنند .

 

بیشتر بخوانید : پرسش و پاسخ درمورد فارکس

 

یا درصورتی‌که شما به عنوان یک معامله گر در گروه افرادی می باشید که تمرکز‌ اصلی‌تان بر افزایش‌ مجموع میزان سرمایه‌ و دارایی‌ می باشد؛ و در واقع تمایل به سرمایه‌گذاری مبتنی‌ بر رشد (Growth Investment) دارید ، نباید تریدری را برای کپی ترید انتخاب نمائید که ، استراتژی‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر ارزش (Value Investment) را به ‌کار‌ می‌گیرد .

🔴⚫

در استراتژی مبتنی‌ بر اهمیت ، بیشترین‌ تمرکز‌ بر روی سرمایه‌گذاری بر روی خرید‌ دارایی‌‌هایی‌ می باشد که در تحلیل‌ فاندامنتال با ارزش‌ به نظر‌ می رسند .

مزایای Copy Trading

مزایای Copy Trading

یکی از بزرگترین مزایای کپی ترید در فارکس این می باشد که سرمایه خودتان را در اختیار‌ کسی‌ قرار نمی‌دهید و کنترل حساب شما بر عهده خودتان می باشد. در این روش فقط حساب خود را به یک حساب‌ دیگر متصل می نمایید.

 

بیشتر بخوانید : بهترین کارگزاری های فارکس

 

کپی‌ تریدینگ روشی کاربردی برای انجام‌ معامله به وسیله تازه‌‌ کاران و افرادی می باشد که زمان و اطلاعات‌ کافی برای انجام معامله‌ها را ندارند . در کپی‌ تریدینگ همه مراحل سخت‌ معامله‌ از تحقیق‌ تا بررسی‌ احتمالات و سود و ضرر‌ها‌ بر عهده‌ Copied Investor می باشد و Copy Trader تنها کارها و فعالیت‌‌های‌ معاملاتی وی را عینا تکرار می نماید .

 

بیشتر بخوانید : معرفی فارکس به دوستان برای سود بیشتر

 

بعضی از پلتفرم‌های کپی‌ تریدینگ دارای نسخه‌ آزمایشی می باشند . نسخه‌ آزمایشی با استفاده‌ از دارایی‌های مجازی انجام‌ می‌شود ، از این رو ، سبک مناسبی برای آزمون و خطا‌به‌ شمار‌ می آید . به این دلیل در استفاده‌ از این روش‌ نه تنها بر روی سرمایه خودتان ریسک نمی‌کنید ، شاید با بعضی از ابزار‌های‌ معاملاتی نیز آشنا‌ شوید .

🔴⚫

از آنجایی که Copy Trader و Copied Investor منفعت و زیان یکسانی را تجربه‌ می‌کنند و Copied Investor نیز‌ همانند‌ Copy Trader دارایی خودتان را به خطر‌ می‌اندازد ، بدین‌سبب تا حدود زیادی‌ می‌توان به استراتژی که معامله‌گر‌ پیاده می نماید ، مطمئن بود .

🔴⚫

اگرچه، شما باید همه چیز را در مورد بازارهای آنلاین بدانید. در forexboors.com در قسمت تماس با ما میتوانید با مشاوران ارشد و تخصصی فارکس بورس در ارتباط باشید.

5/5 - (4 امتیاز)