همه موارد درباره استراتژی فارکس و کریپتو 💰

هر فردی برای اینکه در بازار‌های‌ مالی از قبیل بورس‌ و فارکس بتواند اقدام به خرید و فروش نماید احتیاج دارد تا ابتدا آموزش‌ اولیه و پیشرفته را سپری‌ نماید تا با اصول‌ بازارهای مالی آشنا‌ گردد .

 

استراتژی بورس‌ و فارکس ترکیبی از اصول‌ ابتدایی‌ تا حرفه‌ای در بازارهای مالی می باشند که بستگی به نوع‌ خریدوفروش‌ها , نوع بازار‌ , تایم معاملاتی و احساسات معامله گر متفاوت خواهد بود .

معامله‌ گران‌ با مطالعه استراتژیهای گوناگون اولا با استراتژیها آشنا میشوند که ممکن‌ می باشد ساده‌ یا حرفه‌ای باشند و توسط افرادی که تازه‌کار و یا با تجربه طراحی‌ شده باشند ثانیا با دقت به احساسات و احتیاج های خود تغییراتی را ایجاد‌ نماید و به نوعی بهینه سازی را انجام می دهند تا به استراتژی مورد‌نظر‌ خودشان برسند .

 

بیشتر بخوانید : تحلیل تکنیکال فارکس

 

ورود به بازار‌های‌ معاملاتی بدون‌ داشتن یک استراتژی از پیش‌ تعیین‌ خواهد شد و تست‌ می گردد ، محکوم به ضرر‌ می باشد . این یکی از اولین‌ اصولی می باشد که قبل‌ از وارد شدن به بازار‌های‌ معاملاتی و مخصوصا فارکس باید به ذهن‌ بسپارید .

استراتژی پرقدرت فارکس | قدرتمندترین استراتژی فارکس

استراتژی پرقدرت فارکس | قدرتمندترین استراتژی فارکس ☑️

معامله ‌گران اسکالپر همینطور بهتر می باشد تمرکز‌ خود را بر روی تحلیل‌ تکنیکال بگذارند تا درک‌ بهتری از اینکه بازار‌ به چه سمتی در حال حرکت‌ می باشد، به دست آورند .

برای معامله‌‌های‌ کم مدت اندیکاتورهایی مثل میانگین‌ متحرک‌ ‌ها ، RSI ، پارابولیک SAR و اسیلاتور تصادفی‌ می‌توانند مورد‌ استفاده قرار بگیرند .

 

بیشتر بخوانید : تسویه ریالی در فارکس

 

این اندیکاتورها این توانایی را دارند که مناطق احتمالی ورودی و خروجی‌ از معامله‌ را در بازه‌های زمانی مشخص پیدا‌ نمائید و همینطور از جهت‌ ترند معاملاتی غالب‌ در بازار اطلاع‌ پیدا نمایید .

در هنگام‌ اسکالپینگ معمولا نقدینه ترین جفت ارز فارکس پیشنهاد می گردد برای‌اینکه دارای کمترین اسپرد هستند و این باعث‌ می گردد معامله‌ گران بدون هزینه بالا‌ به سرعت به معامله وارد گشته و از آن خارج‌ گردند.

استراتژی فارکس معاملات روزانه

استراتژی فارکس معاملات روزانه (Day Trading)

معامله‌های روزانه در واقع‌ یک استراتژی معاملاتی کوتاه‌ مدت‌ و محبوب می باشد که شامل خرید‌ و فروش نماد‌های‌ معاملاتی با هدف بستن معامله پیش از پایان‌ روز‌ معاملاتی و سودآوری از حرکات‌ قیمتی کوچک ، می گردد .

تکنولوژی باعث شده است است به علت اینترنت پرسرعت و موبایلی ، به آسودگی بتوانیم اطلاعات‌ بازار‌ معاملاتی را به طور آنی در اختیار‌ داشته باشیم .

به همین علت خیلی از افراد در به بازار‌ معاملاتی از طریق معاملات روزانه‌ دسترسی پیدا‌ کرده‌اند و سعی‌ می نمایند از حرکات نزولی و صعودی بازار در آن روز برای سودآوری بهره بگیرند .

هدف‌ یک معامله‌ روزانه‌ این می باشد که از تغییرات کوتاه‌ ‌مدت‌ قیمت با خرید‌ در هنگام کاهش قیمت و فروش در هنگام افزایش‌ ، بهره‌ بگیرید .

 

بیشتر بخوانید : چطور با فارکس میلیونر شویم ؟

 

معامله روزانه ذاتا ریسکی می باشد و نیازمند این است که شما دارای مهارت ‌های عالی‌ معاملاتی و مدیریت ریسک باشید .

اکثر‌ معامله ‌گران‌ هرروز از اهرم یا لوریج در حساب‌‌های‌ مارجین سود می‌گیرند تا از معامله‌های بزرگتری که پتانسیل سودآوری بیشتری دارند ، استفاده نمایند.

جنبه‌ی منفی اهرم این است که شما همینطور ممکن می باشد به مقدار‌ زیادی از حالت‌ عادی ضرر نمایید و در نتیجه‌ به بروکر خودتان مبالغ‌ زیادی را بدهکار شوید .

به همین علت می باشد که به حداقل‌ رساندن‌ ریسک و درک تمام نحوه معامله‌ قبل از به کار گرفتن اهرم و معاملات‌ بزرگ‌ ، ارزش زیادی خواهد داشت.

استراتژی پرقدرت فارکس | قدرتمندترین استراتژی فارکس

1 – روال تحلیل خودتان را برگزینید

رویکرد تحلیل‌ در واقع به این سوال که “چطور اطلاعات‌ معامله‌های خودتان را یافت‌ می‌کنید” جواب می‌دهد .

این می‌تواند ترکیبی از سطوح‌ پشتیبانی و مقاومت‌ ، خطوط ترند ، میانگین‌ متحرک‌ ‌ها ، الگوهای چارتی ، سطح‌های فیبوناچی ، ابرهای Ichimoku ، نظریه‌ Elliott Wave ، احساسات بازار و عناصر فاندامنتال خواهد بود .

2 – تنظیمات معاملاتی متناسب با روال معاملاتی خودتان را انتخاب‌ نمائید

تنظیمات و وسایل معاملاتی به عناصر گوناگونی مربوط خواهد شد که در نهایت اگر انتخاب‌ درستی داشته باشید ، شما را به معاملاتی با احتمال‌ سودآوری بالا‌ هدایت می‌کند .

چنانچه در بازار‌ فارکس تازه‌ ‌کار به شمار می‌آیید ، ممکن است این کار‌ اندکی‌ زمان‌ بر خواهد بود اما‌ ضروری است که معامله‌ گران‌ تنظیمات و ابزاری را که برای آنها کامل ترین گزینه است ، انتخاب می‌کنند .

3 – محدود کردن بازار‌ها‌ و نمادهای معاملاتی

در هنگام‌ آغاز کار‌ ، پراهمیت می باشد که معامله‌ ‌گران‌ تعداد بازارها و نماد‌های‌ معاملاتی که باید به آنها دقت کنند را کاهش دهند تا بتوانند تمرکز‌ زیادی در مقابل به سایر‌ داشته باشند .

همینطور معامله‌ گران‌ می‌توانند بر روی بازه‌های زمانی‌ خاصی در یک بازار‌ تمرکز‌ نمایند تا خود‌ را خصوصیت‌‌ها‌ و حرکات آن بازار آشنا‌ سازند .

4 – به مدت زمان‌ باز نگه داشتن معامله دقت نمائید

بازه زمانی‌ به نوع‌ معامله‌‌ گر بستگی‌ خواهد داشت . معامله‌‌ گرانی‌ که بر بازه ‌های زمانی‌ مختصر تمرکز دارند (باز و بسته شدن معامله‌ در همان روز) شامل‌ اسکالپرها و معامله ‌گران‌ روزانه می گردند .

معامله‌گران میان‌ ‌مدت و بلند‌ مدت‌ معامله‌های خود را از چند روز‌ تا چند هفته و ماه و حتی در بعضی مواقع سالها باز نگه می‌دارند .

5 – سطح‌ تحمل‌ ریسک خودتان را درک کنید

اگر مدیریت ریسک نکنید ، کل برنامه‌ شما از کار‌ می‌افتد . شما باید مقدار تحمل‌ ریسک خودتان را بدانید و بر پایه آن به تنظیم‌ دستور‌های‌ توقف ضرر‌ و غیره بپردازید .

6 – برای واکنش‌ نشان‌دادن‌ به موفقیت‌ها‌ و ضررها حاضر باشید

تمام معامله‌ ‌گران در نهایت با زنجیره‌ ضرر روبرو خواهند شد . بدین‌سبب باید برای خود قوانینی تعیین کنید که در این مواقع بتوانید احساسات خود را مدیریت نمایید.

یک راه موثر‌ این خواهد بود که قبل‌ از خارج شدن کنترل‌ وضعیت از دستتان ، یک مقدار یا درصد ضرر را تعیین‌ کنید که در صورت وقوع‌ آن ، الزاماً باید عقب ‌نشینی کرده و استراتژی خود را اصلاح نمائید .

 

اگرچه، شما باید همه چیز را در مورد بازارهای آنلاین بدانید. در forexboors.com در قسمت تماس با ما میتوانید با مشاوران ارشد و تخصصی فارکس بورس در ارتباط باشید.

5/5 - (11 votes)
Scroll to Top