با فارکس وارد چالش وسوسه انگیز شوید!

چگونه در بازار فارکس معامله کننده حرفه ای باشیم ؟

شاید برای خیلی از سرمایه گذاران سوال باشد که در بازار فارکس چگونه معامله می کنند؟ آیا با انجام این معاملات دنبال کسب سود چند درصدی هستیم؟

اصولا فارکس بازار پر نوسانی است ولی با وجود نوسانات این بازار، بازار امنی به حساب می آید.

شما در جفت ارزها کمتر اتفاقات غیر قابل تصور می بینید، یعنی ارزی وجود ندارد که به صورت غیر منتظره نابود شود. ولی شاید خیلی از بازارها این ویژگی را داشته باشند.پس مبادلات بدین صورت است که گاهی فکر می کنیم ارزی بالا می رود و آن را خریداری می کنیم و گاهی حدس می زنیم ارزی پایین می آید و آن را می فروشیم.

معمولا معامله گرها در این بازار معاملاتی را انجام می دهند که سود زیادی داشته باشد.

با فارکس وارد چالش وسوسه انگیز شوید !

تبادلات در بازار فارکس

خرید و فروش در بازار فارکس بدین معناست که ما جفت ارز یورو به دلار را می خریم. ما نسبت به بالا رفتن قیمت یورو و پایین آمدن قیمت دلار معاملاتی داریم در واقع ما دلار را فروخته ایم و یورو را خریدیم.

طریقه داد و ستد در بازار فارکس

در واقع در این بازار روش داد و ستد تبدیل یک ارز به ارز دیگری می باشد که حجم زیادی از این تبادل ها خرید و فروش کالا یا خدمات شرکت ها، هزینه های سفر و سرمایه گذاری اشخاص یا بنگاه ها در کشورهای مورد استفاده ارز می باشد. البته بیشترین حجم تبادلات ارزی جهت دریافت سود از تفاضل قیمت خرید و فروش ارز انجام می گیرد. در واقع چیزی که تفاوت دو مقدار Bid و Ask در معاملات محسوب می شود.

در بازار تبادل ارزهای جهانی کلیه بانک ها و موسسات مالی، شرکت های چند ملیتی، تجار،  شرکت های صادرات و واردات و اشخاص حقیقی در آن ارزهای مختلفی مانند دلار، یورو، پوند، ین و … را داد و ستد می کنند.

با فارکس وارد چالش وسوسه انگیز شوید!

 

بیشتر بدانید : 20 اصطلاح کاربردی بازار فارکس که هر تریدری باید بداند

 

خطرات سرمایه گذاری در فارکس

تبادلات ارزهای خارجی قطعا می تواند خیلی در ابتدا پیچیده به نظر برسند و هم اینکه برای افراد مبتدی در صورت عدم تسلط و استفاده نکردن از دوره های آموزشی صفر تا صد فارکس به مباحث مربوطه بسیار خطرناک است. نکته ای باید مورد توجه قرار گیرد این است که در برخی از نقاط جهان، تجارت فارکس به طور کامل غیر قانونی است.

بازار بین بانکی متشکل از بانک هایی است که در سراسر جهان با یکدیگر تجارت می‌کنند. خود بانک ها باید ریسک مطلق و ریسک اعتباری را تعیین و قبول کنند، آنها فرآیند های داخلی ایجاد کردند تا خود را تا جایی که ممکن است ایمن نگه دارند. مقرراتی از این دست، برای حمایت از هر بانکی که در این صنعت شرکت کرده است، وضع شده است.

از آنجا که بازار توسط هر یک از بانک های شرکت کننده که برای خرید یک ارز خاص پیشنهاداتی ارائه می‌کنند، ساخته شده است، مکانیسم قیمت گذاری بازار بر اساس عرضه و تقاضا می‌باشد. از آنجا که چنین جریان های تجاری بزرگی در سیستم وجود دارد، تاثیر گذاری بر قیمت ارز خارجی دشوار است. این سیستم کمک می‌کند تا شفافیت در بازار، برای معامله گرانی که به معاملات بین بانکی دسترسی دارد، ایجاد شود.

بیشتر معامله گران خرده فروش،  با معامله گران تقریبا کوچک و تا حدی کنترل نشده تجارت می‌کنند. که می‌توانند قیمت های جدیدی را ارائه کنند و حتی برخلاف مشتریان خودشان معامله کنند. بسته به مکانی که معامله گر در آن قرار دارد ، ممکن است برخی مقررات دولتی و صنعتی وجود داشته باشد،اما این محافظه کاری ها در سراسر جهان با یکدیگر متناقض اند.

اکثر سرمایه گذاران خرده فروش باید قسمتی از وقت خود را صرف بررسی یک فروشنده ی فارکس کنند، تا بفهمند آیا این موضوع (معاملات فارکس) در ایالت متحده یا انگلیس (معامله گران آمریکایی و انگلیسی اشتباهات بیش تری دارند.) یا در کشور هایی با قانون سست تر، کنترل شده است یا خیر.

 

آگاه باشید: نحوه واریز و برداشت در فارکس

 

 

ویدیو آموزش فارکس

 

لطفا توجه کنید :

قطعا برای انجام هر کاری ،اگر بخواهیم نتیجه خوب و دلخواه داشته باشد، نیاز به دانش و مهارت کافی دارد. اگر بدون اطلاع و آگاهی شروع به انجام کاری کنیم نتیجه اصلا مشخص نیست و این امکان وجود دارد که هر اتفاق ناگواری رخ دهد.

یکی از مهم ترین مواردی که نباید بدون آگاهی و آموزش اقدامی انجام داد، قطعا جایی است که با دارایی و سرمایه شما سر و کار دارد. بازار ارزهای دییجیتال، بورس و همچینین فارکس چند وقتی است که بسیار طرفدار پیدا کرده است.

باید قبل از ورود به این بازار ها و سرمایه گذاری کردن در هرکدام از بازارهای مالی دوره های آموزشی را به خوبی با صبر و دقت فراوان طی کنید.

 

لطفا دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید :

 

 

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top