ESMA محدودیت های شدید اهرمی ، CFDS و FX را هدف قرار می دهد.

هدف قرار دادن محدودیت های اهرمی ، CFDS و FX توسط ESMA

سازمان بازارهای اوراق بهادار اروپا ESMA با صدور رای در مورد محدودیت های اهرم برای این صنعت اقدام کرده است. علیرغم بازخوردهای متعدد مشتریان و کارگزاران ESMA، فکر کرده است که محدود کردن گزینه های استفاده از اهرم برای کارگزاران خرده فروشی عاقلانه است.

این حکم به منظور جلوگیری از بازاریابی، توزیع و فروش گزینه های باینری و معرفی اهرم طبقه بندی شده برای ابزارهای مالی مختلف است. هر قراردادی باید شرایط و قوانین را رعایت کند.

اهرم فشار

محدودیت های اعمال شده برای اهرم برای مشتریان خرده فروشی در چند طبقه دسته بندی می شوند. CFD شاخص هایی که روی همه ی جفت های اصلی فارکس هستد با 1:30معامله می شوند. جفت ارزهای غیرعمده و طلا با 1:20 معامله می شوند در حالی که سایر کالاها و شاخص های غیر عمده با 10 ارائه می شوند. کارگزاران همچنین می توانند سهام معامله گران را با اهرم 5: 1 و ارزهای رمزپایه را با 2: 1 ارائه دهند. همانطور که انتظار می رفت، کارگزاران نیز باید هر زمان که حساب به 50٪ حداقل حاشیه مورد نیاز رسید، محافظت از موجودی منفی را ارائه دهند و موقعیت های حاشیه را ببندند. علاوه بر این، پاداش ها، و همچنین با هر نوع عامل دیگر، ناامید می شوند، در حالی که کارگزاران باید یک هشدار خطر استاندارد تهیه کنند که درصد مشتریانی را که ضرر می کنند نشان می دهد.

شرایط و محدودیت ها

ESMA امیدوار است که بلافاصله پس از انتشار تصمیم خود در 23 مارس این محدودیتهای جدید را در مورد CFD  ایجاد کند. این اقدامات محدود کننده به زبان های رسمی اتحادیه منتشر می شود. وپس از آن ESMA اعلامیه رسمی خود را در وب سایت قرا می دهد. این روش مستلزم انتشار اقدامات در روزنامه رسمی اتحادیه اروپا است. انتظار می رود محدودیت های گزینه های باینری ظرف یک ماه پس از انتشار به طور رسمی اجرا شود. از طرف دیگر، محدودیت های CFD طی دو ماه پس از انتشار در مجله رسمی اتحادیه اروپا به طور کامل اجرا می شود. مطابق با مقررات MIFIR اجازه داده شده است اقدامات مداخله ای را به مدت 3 ماه اجرا کند. پیش بینی می شود که قبل از پایان دوره سه ماهه موارد منتشر شده را منتشر کند و همچنین با توجه به نیاز به تمدید بعد از هر دوره سه ماهه تمدید نمایند.

رئیس ESMA توضیح می دهد

طبق اعلام رسمی، تصمیم اتخاذ شده توسط مقامات بازار امنیت اروپا بر اساس تمایل به حمایت از سرمایه گذاران خرد بود. ESMA استفاده از اهرم بیش از حد و گزینه های باینری را محصولاتی می داند که دارای بازده منفی مورد انتظار هستند .

رئیس رگولاتورها در مورداین  اقدام نظارتی اظهار نظری کرد و گفت: “توافق بر سر اقدامات نظارتی که امروز اعلام شده، با تضمین حداقل سطح مشترک حفاظت از سرمایه گذاران خرد، حمایت از سرمایه گذاران را تضمین می کند.

این اقدام جدید به منظور محافظت از سرمایه گذاران در برابر از دست دادن پول بیشتر از آنچه در نظر گرفته اند، و هشدارهای خطر برای معامله گران است. با توجه به ویژگی های ذاتی گزینه های باینری، نیاز به حمایت از سرمایه گذاران است و به همین دلیل است که ما این اقدامات نظارتی را اعلام می کنیم. “

ادغام وعده بازده بالا، یک پلت فرم دیجیتال که خرید و فروش آن آسان است و نرخ بهره کم پیشنهادی را ایجاد کرده است که برای سرمایه گذاران خرده فروشی جذاب است. با این حال، به دلیل  ضررهای قابل توجهی را گریبان گیرCFD پیچیدگی ذاتی و اهرم فشار بیش از حد در موردسرمایه گذاران خرده فروشی به همراه داشته است.

توجه به ماهیت فراتر از گزینه باینری، یک روش پان-اتحادیه اروپا مورد نیاز است و از این رو مداخلات ESMA بیشتر است. در کل این کار روشی برای حفاظت از سرمایه گذاران است .

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top