چه عواملی بر قیمت اتر (توکن شبکه اتریوم) اثرگذار می باشد ؟

اگر در یک جمله بخواهم این سؤال را پاسخ بدهم ، حتما باید بگویم قیمت‌ اتر (ETH) به عرضه‌ و تقاضا‌ ارتباط دارد .( اتر (توکن شبکه اتریوم))

✅درصورتی‌که عرضه‌ اتر کاهش‌ یا تقاضا افزایش‌ نماید، قیمت‌ اتر بالا خواهد رفت.

✅چنانچه عرضه‌ اتر افزایش‌ یا تقاضا‌ کاهش‌ نماید، ارزش اتر پایین‌ می‌آید .

✅خب ، چه عواملی بر عرضه و تقاضای اتر اثرگذار خواهد گذاشت ؟این سؤال خوب و دقیق‌تر می باشد .

عرضه‌ و تقاضای اتر تحت‌تأثیر عوامل زیادی می باشد ، این عوامل هم شامل‌ عوامل مربوط به خود اتریوم می باشد و هم دارای عوامل عام‌تر شبیه وضعیت‌ بازار‌ کریپتو و شرایط‌ جهانی بازارهای مالی می باشد .( اتر (توکن شبکه اتریوم))

 

 

در این درس‌ ، من در مورد سرتیتر‌های خبری‌ و اطلاعات دیگری که بر عرضه‌ و تقاضای اتر اثرگذار می باشد، گفتگو می‌کنم .

اگر به صورت روزانه بازار‌ ارزهای دیجیتال را دنبال‌ می نمایید، حتما به موارد‌ زیر‌ توجه نمایید :

اتر (توکن شبکه اتریوم)

اخبار متصل با اتریوم

طبعا اخبار ارزدیجیتال و رویداد‌های‌ خبری که مستقیما با شبکه اتریوم مرتبط‌ می باشند ، بیشترین تأثیر کوتاه‌مدت و بلندمدت را بر قیمت‌ اتر دارند .( اتر (توکن شبکه اتریوم))

🔴⚫

بنابراین ، با اطلاعات‌ جدیدی که در این دوره‌ در مورد‌ شبکه اتریوم به دست آورده‌اید ، احیاناً می‌توانید تشخیص دهید که چه زمانی‌ تغییرات می‌تواند در تقاضای بازار‌ برای‌ توکن اتر تغییر‌ ایجاد‌ نماید .

 

بیشتر بخوانید : بروکر آلپاری Alpari

 

همچنین‌ به‌خاطر‌ داشته باشید که این سناریوها و واکنش‌‌های‌ بالقوه‌ بازار می‌توانند بر دیگر توکن‌های بلاک‌چین لایه‌ ۱ مانند اتر اثرگذار خواهند بود.( اتر (توکن شبکه اتریوم))

🔴⚫

چند سناریو‌ که باید حواستان به آنها باشد چون ممکن می باشد باعث‌ بالا‌رفتن‌ تقاضا و در نتیجه بالا‌ رفتن‌ قیمت گردند :

تغییرات در پروتکل‌ که در آن عرضه‌ آینده‌ ممکن‌ است کاهش‌ پیدا‌ کند (به عنوان نمونه ، وضعیت کاهش‌ تورم ، سوختن‌ هزینه‌‌ها)‌

 

بیشتر بخوانید :برنامه همکاری با بروکر پاکت آپشن PocketOption

 

افزایش تراکنش‌ها در هر ثانیه‌ و/ یا هزینه‌های کمتر تراکنش‌ها : این امر‌ ممکن می باشد این ایده را تقویت‌ کند که استفاده‌ از شبکه آسان‌تر و ارزان‌تر می باشد و به طور‌ بالقوه‌ اپلیکیشن‌ها و کاربران بسیاری را به بلاک‌چین جذب می نماید .( اتر (توکن شبکه اتریوم))

🔴⚫

محرک‌‌های‌ بالاتر برای‌ استیکینگ/ سپرده‌گذاری در شبکه (افزایش پاداش برای‌ سپرده‌های بزرگتر/ طولانی‌تر) . بر اساس این سناریو‌ ، اگر‌ کاربران بیشتری‌ تمایل پیدا نمایند که به منظور دریافت‌ پاداش توکن‌هایشان را در شبکه سپرده‌گذاری کنند ، این سبب می‌شود عرضه در گردش کاهش پیدا‌ نماید .( اتر (توکن شبکه اتریوم))

 

بیشتربخوانید :معامله‌ کریپتوکارنسی در بروکر پاکت آپشن PocketOption

 

از نظر‌ روان‌شناختی ، ایده‌ کمیابی‌ فزاینده و همچنین این ایده که توکن‌های بیشتر‌ سپرده‌ ، ایمن‌تر‌ از‌ شبکه اثبات سهام (proof -of -stake) می باشد، سبب خواهد شد معامله‌گران به خرید‌ توکن‌های بیشتر سوق‌ داده بشوند .

🔴⚫

البته‌ چنانچه شرایط برخلاف سناریوهای ذکرشده است ، احتمالا‌ تقاضا برای اتر کمتر می باشد . به این دلیل هرگونه تغییر‌ پروتکلی که نرخ تورم‌ را افزایش‌ داده ، زمان‌ معاملات را کاهش‌ می‌دهد/ قیمت‌ گس را افزایش‌ می‌دهد یا محرک ضعیف‌تری خواهد بود برای‌ قفل‌ کردن‌ توکن‌ها ، و همین‌ها باعث ایجاد‌ رفتار‌ نزولی در اتر خواهد بود .

اتر (توکن شبکه اتریوم)

اخبار‌ بازار‌ کریپتو و پرایس اکشن بیت‌کوین

مثل دیگر دارایی‌‌های‌ قابل‌معامله ، اتر در بازار‌ انحصاری خریدوفروش نمی‌شود ، به این معنی‌ که پویایی تقاضای آن می‌تواند تحت‌ تأثیر عوامل خارج از دنیای اتریوم باشد .

 

بیشتر بخوانید :زمان‌سنجی بازار معاملاتی هات فارکس (2022)

 

احساسات گسترده‌ جامعه‌ کریپتو قطعا یکی از محرک‌های بیرونی می باشد که می‌تواند بر قیمت‌های بازار‌ اتر اثرگذار گردد ، علی‌الخصوص زمانی که این حرکت‌‌ها‌ از سوی پادشاه‌ کریپتو یعنی بیت‌کوین انجام‌ گردد.

🔴⚫

بیت‌کوین تا حد زیادی نیمی از سرمایه بازار‌های‌ ارز دیجیتال می باشد، ازاین‌رو قطعا زمانی که بیت‌کوین نوسان‌ خواهد داشت، بقیه‌ بازار‌ هم طبق‌ آن حرکت‌ می نمایند.( اتر (توکن شبکه اتریوم))

 

بیشتر بخوانید :همه چیز در مورد بونوس Bonus

 

بنابراین ، وقتی می‌بینید که اتر حرکت‌ می نماید و هیچ خبر‌ مهمی هم در مورد‌ اتریوم در هیچ‌ جا دیده نمیشود ، پویایی بیت‌کوین را هم در نظر داشته باشید . منشأ این حرکت‌ ممکن می باشد بیت‌کوین باشد‌ .

🔴⚫

به جز پرایس اکشن بیت‌کوین ، رویدادهای مربوط به خبر مربوط به کریپتو هم می‌توانند در پرایس اکشن اتر مؤثر باشند ، به‌خصوص سرتیتر‌های مربوط به رگولیشن کریپتو .( اتر (توکن شبکه اتریوم))

 

بیشتر بخوانید :5 مطلب برای معامله‌های روزانه icmbrokers

 

 

فضای دارایی‌‌های‌ کریپتو همچنان مثل شهر هِرت می باشد که هنوز در بیشتر حوزه‌‌های‌ قضایی هیچ‌ روش مشخصی وجود نخواهد داشت .

🔴⚫

بلکه چند سال طول می‌کشد تا دولت‌ها بفهمند که چگونه‌ با این نوع دارایی‌‌های‌ نوظهور‌ و پویا مواجه‌ گردند، پس فعلا حواستان به سرتیتر‌های تازه مقررات‌ ارزهای دیجیتال باشد تا بتوانید حرکت بازار راپیش‌بینی‌ نمایید .

🔴⚫

به طور‌ کلی‌ اگر در کشوری استخراج‌ یا ماینینگ کریپتو ممنوع اعلام‌ گردد ، بازارهای کریپتو واکنش‌ نزولی نشان می دهند . همچنین‌ طرح‌ها یا قوانینی که نرخ‌ بالای مالیاتی برای تراکنش‌های کریپتو تعیین‌ می نمایند، حرکت نزولی را در پی دارد.

🔴⚫

در سوی دیگر طیف‌ ، به نظر می‌رسد هرگونه وضوح‌ نظارتی یا طرحی برای‌ مطالعه‌ هوشمندانه‌ فضای کریپتو قبل‌ از نوشتن قانون جدید ، موجب واکنش‌ صعودی می گردد .( اتر (توکن شبکه اتریوم))

اتر (توکن شبکه اتریوم)

محرک‌های بیگانه دیگر

در نهایت ، باید‌ تأثیر عوامل خارج‌ از دنیای کریپتو را به عنوان محرک‌های بالقوه‌ اقدام ارزش اتر در نظر‌ گرفت . اتر یک دارایی قابل‌‌معامله می باشد و مثل‌ هر دارایی‌ قابل معامله‌ دیگری ، سطوح بالای ترس و طمع‌ بازار می‌تواند موجب شود معامله‌گران عناوین مخصوص اتریوم را در یک چشم به هم زدن‌ فراموش نمایند.

 

بیشتر بخوانید :تاپ ترین روش های مدیریت ریسک پاکت آپشن(2022)

 

احساسات گسترده بازار‌ اغلب تحت‌ تأثیر تغییرات در سیاست‌‌های‌ پولی و مالی ، ماجرا های ژئوپلیتیکی و تغییرات در عملکرد اقتصادی‌ می باشند.

🔴⚫

سرتیترهای مهم اخبار‌ آن حوزه‌‌های‌ بازار‌ می‌توانند تقریبا به صورت روزانه‌ یا هفتگی من و احتمال جابه‌جایی کوتاه‌مدت در همه‌ دارایی‌‌ها‌ (از جمله ارز‌های‌ دیجیتال) را افزایش‌ داده.( اتر (توکن شبکه اتریوم))

خوشبختانه لازم نخواهد بود که حتما یک اقتصاددان یا تحلیلگر ژئوپلیتیک باتجربه باشید تا بتوانید آگاه شوید به چه‌نحو این عوامل ممکن‌ خواهد بود بر پرایس اکشن اتر تأثیر بگذارند .

🔴⚫

تنها چند عامل مرتبط به اقتصاد‌ کلان‌ وجود خواهد داشت که حرکات‌ گسترده‌ای در بازار مالی ایجاد می نماید و این حرکات به اندازه‌ای بزرگ‌ می باشند که بر کریپتو هم اثرگذارند .

تغییرات در سیاست‌ پولی بزرگترین محرک‌ بازار می باشد زیرا‌ پویایی نرخ بهره‌ به شدت‌ بر قیمت‌ دارایی‌‌های‌ مالی تأثیرگذار می باشد .

وقتی نوبت‌ به سیاست پولی می‌رسد ، تورم‌ و رشد اقتصادی‌ بزرگترین ورودی‌ها به سفته‌بازی سیاست پولی/ نرخ بهره‌ خواهند بود .

🔴⚫

حواستان به اخبار مربوط به تورم (CPI and PPI) ، تشکیل ، اشتغال ، تاسیس ناخالص‌ داخلی ، نظرسنجی‌های کسب و کار‌ و احساسات مصرف‌کننده باشد .( اتر (توکن شبکه اتریوم))

اکنون هر سناریوی بنیادی باید به تنهایی تجزیه و تحلیل گردد ، اما‌ یک نقطه‌ شروع عالی‌ و قاعده کلی‌ این می باشد:

زمانی که رشد‌ و تورم بالا باشد ، بازار‌ معمولا‌ حدس‌ می‌زند که بانک‌های مرکزی‌ احتمالا‌ نرخ‌های بهره را افزایش خواهند داد تا اقتصاد پرجنب و جوش‌ را آرام نماید . این امر سبب دور شدن‌ از دارایی‌‌های‌ پرریسک مشابه سهام و ارز‌ دیجیتال می گردد .( اتر (توکن شبکه اتریوم))

 

بیشتر بخوانید :شیوه ی معامله‌ آپشنهای دیجیتال پاکت آپشن (2022)

 

 

وقتی که رشد‌ و تورم‌ پایین می باشد ، بازار معمولا حدس‌ می‌زند که بانک‌های مرکزی‌ احتمالا نرخ‌‌های‌ بهره‌ را کاهش‌ می‌دهند تا اقتصاد راکد‌ را به لرزه در بیارند . و این موجب می گردد که دارایی ها به سمت دارایی‌‌های‌ پرریسک همانند سهام و ارز‌های‌ دیجیتال بروند .

🔴⚫

در سناریو‌هایی‌ که رشد‌ بالا و نرخ تورم‌ پایین‌ خواهد بود یا رشد پایین و تورم‌ بالا می باشد ، معامله‌گران تمایل دارند بر تورم‌ تمرکز نموده زیرا یکی از وظایف اصلی بانک‌های مرکزی ثبات‌ قیمت‌ می باشد .

اگر تورم‌ بالا باشد ، احتمال‌ بیشتری‌ خواهد بود که بازارها افزایش قیمت داشته باشند و برعکس .غیرقابل‌انکار می باشد که چیز‌های‌ زیادی‌ می باشد که به منظور تجزیه کلان جهانی می توانید فرا بگیرید.( اتر (توکن شبکه اتریوم))

🔴⚫

نکات نهایی

در انتها چند مطلب تکمیلی را یادآوری می‌کنم که بهتر‌ می باشد نوبت معامله اتر (ETH) به آنها دقت داشته باشید :

کریپتوها هنوز یک نوع‌ دارایی‌ و فناوری در حال توسعه‌ و نوظهور می باشند. نوسانات قیمت‌ برای اتر بالا‌ می باشد و تا چند سال آینده هم بالا‌ خواهد ماند .( اتر (توکن شبکه اتریوم))

🔴⚫

بر این اساس‌ ریسک‌تان را مدیریت نمایید . سناریو‌های‌ کاهش‌ ۵۰ تا ۸۰ درصدی در گذشته‌ دیده می شود و ممکن‌ است‌ در آینده هم اتفاق بیفتد .برای‌ معامله‌ ارزهای دیجیتال از لوریج استفاده نکنید .

همیشه آپدیت باشید و در جریان اخبار‌ و پیشرفت‌‌های‌ اتریوم باشید . با افزایش‌ موردهای پذیرش‌ و استفاده‌ ، تغییراتی در پروتکل‌ ایجاد می شود . این امر می‌تواند به سرعت احساسات صعودی/ نزولی را در وضع اتر تغییر دهد .( اتر (توکن شبکه اتریوم))

🔴⚫

چنانچه تا اینجا آمدید و مطالب را خوانده‌اید ، به شما تبریک‌ می‌گویم ! شما حالا‌ شناخت مبنایی برای شروع‌ معامله‌گری‌ در اتر را خواهید داشت.

حالا قادر خواهید بود مضامین/ روایت‌های مختلفی‌ را که احتمالا‌ بر عرضه‌ و تقاضای اتر اثرگذار می باشد ، تجزیه نمایید و مورد دیگر این که عواملی را که به حالت بالقوه ممکن می باشد در آینده‌ سبب افزایش‌ قیمت‌ اتر گردند را بشناسید .( اتر (توکن شبکه اتریوم))

قدم بعدی این می باشد که از دانش‌تان در عمل استفاده‌ نمائید ، بازار‌ اتر را تحلیل‌ نمایید و برای‌ ارتقای مهارت‌های معاملاتی‌تان از این دانش استفاده‌ نمایید.

🔴⚫

برای‌ انجام‌ این کار‌ ، باید تمرینی روزانه داشته و دانش‌تان را به کار بگیرید ، چنانچه در این مورد تازه‌کار‌ می باشید، می‌توانید‌ با دوره‌ مدرسه‌ ارزدیجیتال شروع‌ نمائید .( اتر (توکن شبکه اتریوم))

 

بیشتر بخوانید :کپی تریدینگ | معرفی عالی ترین بروکر برای کپی ترید

 

 

اگرچه، شما باید همه چیز را در مورد بازارهای آنلاین بدانید. در forexboors.com در قسمت تماس با ما میتوانید با مشاوران ارشد و تخصصی فارکس بورس در ارتباط باشید.

5/5 - (34 votes)

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top