استراتژی های فارکس 💰

همه‌ چی درباره استراتژی فارکس و کریپتو 💰

 

هر شخصی برای اینکه در بازارچه های مالی مانند مرکز معاملات اوراق‌بهادار و سهام و فارکس بتواند اقدام‌ به خرید و فروش کند‌ نیاز دارد تا در شروع آموزش مقدماتی و توسعه‌یافته را سپری‌ کند‌ تا با اصول بازارچه های مالی آشنا گردد .

استراتژی مرکز معاملات اوراق‌بهادار و سهام و فارکس ترکیبی از اصول‌ ابتدایی‌ تا پیشرفته در بازارهای مالی است که بسته‌ به نوع‌ خریدوفروش‌ها , نوع‌ فروشگاه ها , تایم معاملاتی و احساسات معامله گر متمایز بوده است .

معامله گران با بررسی استراتژیهای متعدد اولا با استراتژیها آشنا میشوند که ممکن‌ است‌ آسان یا پیشرفته باشند و با افرادی که بی‌تجربه و یا با تجربه‌ طراحی‌ شده‌ باشند ثانیا با توجه به احساسات و نیازهای خود‌ تغیراتی را ایجاد‌ کند‌ و به نوعی بهینه سازی را انجام‌ می دهند تا به استراتژی مقصود خود برسند .

ورود به بازارهای معاملاتی بدون‌ داشتن یک استراتژی از پیش تعیین شده و آزمایش شده ، محکوم به ضرر‌ می باشد . این یکی از اولین اصولی است که پیش از ورود به بازارهای معاملاتی و مخصوصا فارکس باید به ذهن‌ بسپارید .

شما قادر خواهید بود برای کسب کامل ترین استراتژی که مطابق شرایط‌ معاملاتی و وجه شما است ، ‌ از استراتژیهایی که در دسترس شماست و ما به شما آموزش می‌دهیم بهره برداری کنید .

این استراتژیها برای مدت قابل توجه‌ای برای معامله قیمت بالا بسیاری سودآوری کرده‌اند و می‌توان به آنها اطمینان کرد اما باید از آنها در وضعیت مناسبی استفاده کرد .

مسلماً شما می‌توانید با آزمون‌ و خطا و بکارگیری از یک حساب‌ دمو ، ترکیبی از استراتژیهای پیشنهادی را بکارگیری کنید و در نهایت به استراتژی اختصاصی خودتان دست پیدا بکنید که برایتان به صورت نسبتا ثابتی سودآور است .

 

🔥‌انواع‌ استراتژی فارکس 🔥 بازه زمانی دادوستدها

استراتژی اسکالپینگ ، اسکالپ فارکس از چند ثانیه‌ تا چند ساعت
استراتژی معاملات روزمره (Day Trading) چند ساعت در یک روز‌ معاملاتی
استراتژی معاملاتی سوئینگ (Swing) از چند ساعت تا چند روز
استراتژی پوزشین تریدینگ (Position Trading) بلند مدت‌ : چند هفته ، چند ماه یا چند سال
استراتژی حامل (Carry Trade) دراز مدت‌‌ : چند هفته ، چند ماه یا چند سال

فهرست بهینه ترین استراتژی فارکس و انواع آن 💥

 

استراتژی های فارکس
به جزئت می‌توان گفت که سبک معاملاتی اسکالپینگ یکی از مرسوم ‌ترین راه های معاملاتی برای بسیاری از معامله‌گران در بازار معاملاتی فارکس می باشد .

اسکالپینگ به معامله‌‌ گران‌ اجازه‌ می‌دهد که به‌موجب تغییرات کوچک‌ در مظنه نمادهای معاملاتی ، به سودآوری برسند . این نوع معامله‌ برای تجارت قیمت بالا روزمره که از 10 تا صدها معامله کوتاه‌ مدت‌ باز می‌کنند ، ‌ محبوبیت بالایی‌ دارا است .

سیستم یک تحلیل‌ Scalping به راحتی قادر فهم‌ است . در حالت رایج ، اسکالپینگ به شکل یومیه و ساعتی انجام‌ می شود . این به معنای آن خواهد بود که تمام بده‌وبستانها در یک اجلاس معاملاتی باز و بسته‌ می‌شوند .

استراتژی پرسود فارکس ❤️💎 استراتژی فارکس تایم ۵ دقیقه یا فست ترید

هدف یک معامله‌‌ گر اسکالپر این بوده است که یک نتیجه‌ی مثبت را با چند معامله‌ کوتاه مدت‌ با بهره کم به دست آورند و ریسک‌های مرتبط به آن را مدیریت کنند .

در نتیجه طول باز بودن‌ دادوستدها خیلی کوتاه بوده است . بسته‌ به بازارچه معاملاتی و رویکرد معامله‌ ‌گر ، یک تجارت اسکالپینگ می‌تواند از چند لحظه تا چند ساعت طول بکشد .

اسکالپرها ممکن است یک معامله را به سرعت‌ ببندند تا به سراغ معامله بعدی بروند و از مجموعه‌ای از تجارت کوچک‌ نفع ببرند .

از آنجایی که این نوع‌ تحلیل به دادوستدهای کوتاه مدت‌ مرتبط خواهد بود ، بهترین و راحت ‌ترین نوع‌ چارت می‌تواند چارت میله‌ای و کندل استیک ‌ها باشد .

این به معامله‌ سنگین اجازه‌ می‌دهد که از کندل ‌ها و میله‌‌‌ها‌ در بازه‌های زمانی‌ بسیار‌ کوتاه (یک دقیقه ، پنج دقیقه و غیره) سود بگیرند .

استراتژی قدرتمند فارکس | توانمندترین استراتژی فارکس ☑️

معامله‌ ‌گران اسکالپر همینطور بهتر‌ است‌ تمرکز‌ خود را بر روی تجزیه تکنیکال بگذارند تا درک‌ بهتری از اینکه بازار به چه سمتی در حال حرکت است ، به دست آورند .

برای دادوستد های کوتاه مدت‌ اندیکاتورهایی مانند میانگین متحرک‌‌‌ها‌ ، RSI ، پارابولیک SAR و اسیلاتور تصادفی‌ می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند .

این اندیکاتورها این توانایی را دارند که نقاط‌ احتمالی ورودی‌ و خروجی از دادوستد را در بازه‌های زمانی‌ مشخص پیدا‌ کنید و همینطور از سمت ترند معاملاتی غالب‌ در بازار آگاهی پیدا‌ بکنید .

در هنگام اسکالپینگ اکثراً نقدینه ترین جفت ارز‌ فارکس پیشنهاد می‌شود‌ چون‌ دارای حداقل ترین اسپرد هستند و این باعث می‌شود‌ معامله گران بدون هزینه بالا‌ به سرعت به معامله وارد شده‌ و از آن خارج گردند مانند EUR/USD ، AUD/USD و USD/JPY .

استراتژی فارکس دادوستدهای روزانه (Day Trading)

معاملات روزانه در حقیقت یک استراتژی معاملاتی کوتاه‌‌ مدت‌ و پرطرفدار بوده است که شامل خرید و فروش نمودار های معاملاتی با هدف بستن‌ تجارت قبل از پایان روز‌ معاملاتی و سودآوری از حرکات‌ قیمتی کوچک‌ ، می‌شود‌ .

دانش فنی موجب شده‌ است به علت اینترنت پرسرعت ، به راحتی بتوانیم اطلاعات‌ بازارچه معاملاتی را به طور آنی‌ در اختیار‌ داشته باشیم .

به همین دلیل خیلی از اشخاص در بازار معاملاتی از راه معاملات روزانه دسترسی پیدا‌ کرده‌اند و کوشش می‌کنند از حرکات‌ نزولی و صعودی بازار در آن زمان برای سودآوری سود بگیرند .

قصد یک معامله‌ روزمره این می باشد که از تغییرات کوتاه‌ ‌مدت قیمت‌ با معامله در هنگام کاهش مظنه و فروش در هنگام افزایش ، سود بگیرید .

معامله‌ روزانه‌ ذاتا ریسکی می باشد و نیازمند‌ این است‌ که شما دارای مهارت ‌های عالی معاملاتی و مدیریت ریسک باشید .

بیشتر معامله‌ ‌گران روزانه از اهرم یا لوریج در حساب‌‌های‌ مارجین بهره می‌گیرند تا از خریدوفروش‌های بزرگتری که پتانسیل سودآوری بسیاری دارند ، بکارگیری کنند .

جنبه‌ی منفی اهرم این است که شما همینطور ممکن‌ است‌ به مقدار بیشتری از حالت‌ رایج ضرر‌ کنید‌ و در نتیجه به بروکر خود‌ مبالغ بالایی را بدهکار شوید .

به همین سبب می باشد که به حداقل‌ رساندن ریسک و درک کامل‌ شیوه دادوستد قبل از به کار گرفتن‌ اهرم و بده‌وبستانهای بزرگ ، اهمیت‌ زیادی دارد‌ .

استراتژی فارکس دادوستدها سوئینگ (Swing Trading)

معاملات‌ سوئینگ (Swing Trading) در حالت‌ کلی‌ به صورت روش‌ معاملاتی کوتاه‌ مدت که بیشتر‌از‌یک روز‌ و کمتر‌از‌یک ماه به طول می‌انجامد ، تعریف‌ شده‌ است .

در حالی‌ که معامله‌‌ گران روزانه‌ در اکثر موارد تلاش می‌کنند بخشی از یک حرکت بزرگ در بازار را به نفع‌ خود‌ استفاده‌ کنند منتها معامله‌ قیمت بالا سوئینگ تلاش می‌کنند از کل حرکت صعودی یا نزولی ، بهره بگیرند .

دادوستدها سوئینگ به چندین‌ نوع‌ مختلف اجرا می گردد ، برخی از مدل های چارتی کلاسیک‌ مانند سر و شانه و دیگران از احساسات کوتاه مدت‌ بازار‌ استفاده می‌کنند .

معامله‌گران سوئیگ می‌توانند در وقت کمتری ، تقریبا همان سودآوری معامله‌‌ گران روزانه را به دست بیاورند .

از آنجایی که معاملات سوئینگ چندین‌ روز‌ به طول می‌انجامد ، برخلاف خریدوفروش ‌گران روزانه‌ ، احتیاجی نیست‌ که تمام مدت‌ پشت صفحه‌ نمایش‌ باشید و وقت فراوانی به آن اختصاص دهید .

استراتژی فارکس برای گوشی اندروید 📱 و آی او اس

تمایل کمتر به بیش‌از‌ حد تجارت کردن‌ برابر است با وقت‌گذرانی کمتر در بازارهای معاملاتی . بنابراین معامله پرهزینه سوئینگ احتمال‌ کمتری دارند که در دام‌ بیش‌از‌ حد تجارت کردن‌ بیافتند .

معامله‌ پرهزینه سوئینگ نسبت‌ به معامله‌ ‌گران روزمره همینطور هزینه‌‌ ها ، کمیسیون‌ها و اسلیپیج کمتری پرداخت می‌کنند .

همینطور این خرج ها اثرگذاری کمتری بر روی خریدوفروش‌های آنها دارا است برای‌اینکه سود‌ خریدوفروش گران‌ سوئینگ در هر معامله بسیار‌ بیشتر‌از‌معامله ‌گران‌ روزانه است .

در شرایط عادتی فروشگاه ها ، روز‌های‌ ترندی وجود دارد‌ که با جهت مشخصی و با قدرت بالا‌ بازارچه را هدایت‌ می‌کند‌ .

در این موقع ها یک معامله‌‌ گر سوئینگ اگر با ترند همراه باشد‌ می‌تواند سودآوری مناسبی داشته باشد . ولی از طرفی دیگر خریدوفروش سنگین روزانه با این‌همه فرصت‌ متعدد در روز‌ امکان سودآوری بسیاری در این مواقع دارند .

 

استراتژی فارکس پوزیشن (Position Trading)

معامله گرانی‌ که دارای بیشترین صبر و تحمل‌ برای سودآوری بوده است ، ممکن است به سراغ استراتژی پوزیشن تریدینگ بروند . در این نوع استراتژی ، معامله‌ گران‌ کمتر نگران نوسانهای کوتاه مدت در فروشگاه ها معاملاتی هستند و در عوض مرکزیت خویش را بر روی ادا قیمتی بلند مدت گذاشته‌اند .

تجارت گران پوزیشن شاید است برای چند هفته ، ‌ چند ماه یا حتی چند سال معامله خود را باز نگه دارند .

هدف‌ این استراتژی این می باشد که در یک دوره طولانی مدت ارزش‌ جفت‌ ارز‌ها‌ افزایش پیدا‌ می‌کند و از این افزایش‌ ارزش می‌توان سودآوری مناسبی به دست آورد .

این گونه استراتژی معاملاتی بیشتر‌ مناسب افرادی می باشد که نمی‌توانند هر روز ساعات قابل‌ توجهی را به دادوستد کردن اختصاص‌ دهند اما دارای درک‌ دقیق‌ و درستی از عناصر فاندامنتال یا بنیادی فروشگاه ها معاملاتی می باشند .

 

استراتژی فارکس معامله حامل (Carry Trade)

معامله‌ حامل‌ یا Carry Trade یکی از آسان ‌و جذاب‌ ترین استراتژی ‌های معاملاتی ارزی در دسترس داخل‌ بازارچه فارکس می باشد .

یک معامله‌ حامل‌ در واقع‌ هنگامی رخ می‌دهد که شما یک ارز با نرخ‌ بهره‌ بالا‌ را در برابر یک ارز‌ با بهره‌ پایین‌ خرید می‌کنید .

برای هر روزی که شما این دادوستد را حفظ می‌کنید ، تا هنگامی که در جهت‌ مثبت از نظر سود معامله‌ می‌کنید ، بروکرتان به شما اختلاف‌ بهره‌ میان دو ارز‌ را پرداخت می‌کند‌ .

برای نمونه اگر پوند بریتانیا (GBP) دارای نرخ‌ بهره 5 درصد باشد و دلار آمریکا (USD) نرخ‌ بهره‌ دو درصدی داشته باشد‌ و شما به خریداری جفت‌ارز GBP/USD بپردازید ، در واقع در حال‌ اجرا معامله‌ حامل هستید .

بنابراین برای هر روزی این دادوستد باز است ، بروکر به شما تفاوت نرخ بهره پوند بریتانیا و دلار آمریکا را به شما پرداخت می‌کند‌ که در این مثال‌ 3 درصد محسوب می گردد . چنین بهره‌ای می‌تواند در طول زمان‌ وجه قابل توجه‌ای باشد‌ .

 

استراتژی امتحان شده فارکس | استراتژی فارکس سودده 💯

معامله در جهت‌ نرخ‌ بهره‌ حامل یک امتیاز محسوب می‌شود‌ برای‌اینکه علاوه‌ بر سودآوری از معامله ، از نرخ بهره نیز سودآوری خواهید داشت .

خریدوفروش حامل همینطور به شما اجازه‌ می دهد که از اهرم یا لوریج به نفع‌ خودتان استفاده‌ کنید . موقعی که بروکر به شما بهره‌ روزانه پرداخت می‌کند ، در حقیقت بهره با احتساب اهرم به شما داده می‌شود .

اگر شما یک معامله‌ با یک مینی لات‌ (10 هزار‌ دلار آمریکا) باز نمائید و تنها 250 دلار مارجین واقعی برای باز‌کردن‌ معامله‌ داشته باشید ، بر اساس 10 هزار‌ دلار سود دریافت خواهید کرد ، نه 250 دلار .

در استراتژی تجارت حامل یا Carry Trading ریسک قابل توجهی وجود خواهد داشت . جفت‌‌ ارز‌هایی‌ که دارای بهترین‌ شرایط‌ بهره برداری از استراتژی معامله حامل‌ می باشند ، در اکثر موارد بسیار‌ نوسانی هستند .

به همین دلیل ، معامله حامل‌ بایستی با احتیاط اعمال گردد . بازار‌های‌ نوسانی می‌توانند اثرگذاری سریع‌ و سنگینی بر روی جفت‌ ‌ارز‌هایی‌ که جفت‌‌ ارز‌های‌ حامل‌ شمرده می‌شوند ، داشته باشند .

بنابراین بدون‌ استراتژی مدیریت ریسک مناسب‌ ، معامله ‌گران‌ می‌توانند با یک دگرگونی جهت‌ غیرمنتظره‌ و مخرب برای سرمایه‌ خودشان مواجه‌ گردند .

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top