💰‌آموزش‌ گام به گام فراهم کردن یک استراتژی و سیستم معاملاتی 📈💵

 

1 – روند تحلیل خود را انتخاب نمایید.

رویکرد تحلیل در حقیقت به این سوال‌ که “چطور داده‌های معاملات‌ خود‌ را یافت‌ می‌کنید” پاسخ می‌دهد .

این می‌تواند ترکیبی از سطح‌های حمایت‌ و مقاومت‌ ، خطوط ترند ، متوسط متحرک‌‌‌ها‌ ، الگوهای چارتی ، سطوح فیبوناچی ، ابرهای Ichimoku ، تئوری Elliott Wave ، احساسات بازار و عناصر فاندامنتال باشد .

2 – تنظیمات معاملاتی مناسب با  شیوه معاملاتی خود را انتخاب کنید

تنظیمات و دستگاه معاملاتی به عناصر گوناگونی مرتبط می گردد که در نهایت اگر انتخاب درستی‌ داشته باشید ، شما را به معاملاتی با احتمال‌ سودآوری زیاد راهنمایی می‌کند .

چنانچه در فروشگاه های فارکس تازه‌ ‌کار‌ به شمار می‌آیید ، ممکن‌ است این حرفه اندکی زمان‌ بر باشد ولی ضروری است که معامله‌‌ گران تنظیمات و ابزاری را که برای آنها بهترین گزینه است‌ ، انتخاب می‌کنند .

3 – محدودیت قائل‌شدن بازارها و نماد‌های‌ معاملاتی

موقع آغاز کار ، مهم است که معامله ‌گران تعداد‌ بازار‌ها‌ و نمادهای معاملاتی که باید به آنها توجه کنند را کاهش‌ دهند تا بتوانند تمرکز‌ زیادی نسبت به بقیه داشته باشند .

همینطور معامله‌ قیمت بالا می‌توانند بر روی بازه‌های زمانی‌ ویژه ای در یک بازار تمرکز کنند تا خود را با ویژگی ها و حرکات‌ آن فروشگاه ها آشنا سازند .

4 – به مدت زمان‌ باز نگه داشتن معامله‌ توجه نمایید.

بازه زمانی به نوع معامله‌‌ گر ارتباط دارد‌ . تجارت گرانی‌ که بر بازه ‌های زمانی کوتاه‌ تمرکز دارند (باز و بسته شدن معامله‌ در همان روز) شامل اسکالپرها و دادوستد قیمت بالا روزانه می‌شوند .

معامله‌گران میان ‌مدت و دراز مدت‌ بده‌وبستانهای خود‌ را از چند روز‌ تا چند هفته و ماه و حتی در برخی مواقع سالها باز نگه می‌دارند .

5 – سطح تحمل‌ ریسک خود‌ را دریافت کنید‌.

چنانچه مدیریت ریسک نکنید ، کل پروگرام شما از کار‌ می‌افتد . شما حتما باید میزان‌ توان ریسک خود‌ را بدانید و به‌موجب آن به تنظیم‌ دستورهای توقف‌ ضرر‌ و غیره بپردازید .

6 – برای عکس‌العمل نشان‌دادن‌ به موفقیت‌ها‌ و ضرر‌ها‌ آماده باشید.

همه خریدوفروش قیمت بالا در نهایت با زنجیره‌ ضرر برابر خواهند شد . بنابراین بایست برای خود قوانینی تعیین کنید که در این مواقع بتوانید احساسات خود‌ را مدیریت بکنید .

یک روش موثر این بوده است که پیش از بیرون‌رفتن کنترل وضعیت‌ از دستتان ، یک مقدار‌ یا درصد ضرر را مشخص نمائید که در صورت وقوع آن ، باید عقب‌ ‌نشینی کرده و استراتژی خود‌ را اصلاح‌ نمائید .

5/5 - (10 votes)
Scroll to Top