اندیکاتور در فارکس

اندیکاتور یکی از لغت هایی است‌ که ما روزانه در بازار بورس و فارکس بی‌اندازه با آن برخورد می‌کنیم؛ پس لازم است تمامی جوانب و اصطلاحات در حوزه اندیکاتور را بیاموزیم تا بتوانیم به‌ درستی از آن استفاده کنیم . ما می‌توانیم از اندیکاتور به عنوان یکی از مهمترین و اصلی‌ترین وسیله هایی که برای تجزیه تکنیکال استفاده می‌شود‌ نام‌ ببریم . در واقع اندیکاتور شاخص‌‌ها‌ و یا نمودار‌های‌ کمکی می باشند که ما در تجزیه تکنیکال می‌توانیم از آنها استفاده کنیم و امروز قصد داریم تا بهترین اندیکاتور فارکس را به شما معرفی کنیم ، پس مطالعه‌ این نوشته را از دست ندهید !

ما در دوره آموزش فارکس درفاکس بورس ، صفر تا صد دادوستد در بازار فارکس و اندیکاتور فارکس را به شما آموزش‌ تا ضمن‌ یادگیری‌ جامع‌ مطلب‌ها ، از شرکت‌ در هر دوره‌ دیگری بی‌نیاز‌ شده و پس از پایان‌ دوره‌ وارد فروشگاه ها شوید و به کسب درآمد بپردازید . همچنین‌ در دوره‌ آموزش صفر‌ تا صد پرایس اکشن ، صفر تا صد پرایس اکشن به روش البروکس و سم سایدن را آموزش خواهید دید .

 

اندیکاتور فارکس یعنی چه ؟

اندیکاتور در معنای لغوی‌ به معنای یک شاخص‌ یا اصل برای اندازه گیری می باشد . در واقع‌ شما از اندیکاتور برای مقایسه داده‌ها و متغیرها در بازار‌ فارکس استفاده می‌نمایید . اندیکاتورها شامل فایل‌هایی بوده است که در یک محیط‌ متا ادیتور (Meta Editor) پلتفرم متاتریدر چهار یا پنج نوشته شده و معامله‌گران در بازار فارکس از آن‌ها استفاده می‌کنند . شما الزاماً باید این فایل‌ها را در یک راه Indicator متاتریدر ذخیره‌ و سپس‌ نصب‌ کنید تا در زمان‌ لزوم ، با اعلام‌ اندیکاتور فارکس مورد‌ نظر‌ ، از آن در معاملات خویش استفاده کنید .

ما می‌توانیم اندیکاتورهای فارکس و بورس را به ۶ قسمت تقسیم‌ کنیم :

اندیکاتور میانگین‌ متحرک
اندیکاتور مکدی (MACD)
اندیکاتور فیبوناچی
اندیکاتور باند بولینگر
اندیکاتور RSI
اندیکاتور CCI
اندیکاتور میانگین‌ حرکت‌
این اندیکاتور ، اندیکاتور بسیار مهمی است که برای روند‌ و ضدروند بسیار کاربردی بوده است .

این اندیکاتور فارکس به دو دسته‌ آسان و نمایی تقسیم می گردد :

در میانگین متحرک ساده که ما آن را SMA می‌گوییم ، قیمت‌ پایانی دارای مقدار یکسان خواهد بود .
آهنگ این متحرکه نمایی که EMA نامیده می گردد برخلاف SMA عوامل دیگری بر وزن دهی روی قیمت‌ پایانی‌ اثربخش است .
اندیکاتور مکدی
یکی از خوب ترین و کاربردی‌ترین اندیکاتورها است این اندیکاتور مخفف عبارت “واگرایی و ≠ ناهمگرایی میانگین‌ متحرک” است . اندیکاتور فارکس مکدی از دو خط و یک هیستوگرام تشکیل شده‌ و به طور عمومی به قصد تایید یک روند‌ در نمودار‌ قیمت‌ به کار‌ می‌رود .

بیشتر بدانید : وب مانی 

 

اندیکاتور باند بولینگر

ساخته‌ شده‌ از اندیکاتور میانگین‌ متحرک‌ ساده می باشد که می‌توانیم با این اندیکاتور نوسانات بازار را تشخیص‌ دهیم .

اندیکاتور RSI

اندیکاتور RSI در میان تازه کاران بسیار محبوب‌ می باشد ، با وجود راحتی T سیگنال‌های خوبی‌ می‌تواند ارائه دهد‌ و مخفف‌ عبارت‌ شاخص قدرت‌ نسبی می باشد .ممکن است‌ که تغییرات را با عددی میان صفر‌ تا صد نمایش دهد‌ . همچنین شما قادر خواهید بود این اندیکاتور را برای مشخص‌ کردن شرایط اشباع‌ خرید‌ یا اشباع‌ فروش به کار‌ ببرید .

اندیکاتور CCI

این اندیکاتور فارکس در دهه‌ی 80 برای بازار کالا ایجاد‌ و توسعه یافت‌ بعد‌ها‌ در بازارهایی از جمله مرکز معاملات اوراق‌بهادار و سهام و خارج‌ از آن هم بهره برداری شد . شما با این اندیکاتور قادر خواهید بود قیمت فعلی‌ یک سهم‌ در مقایسه‌ با میانگین‌ مظنه آن در یک دوره زمانی را مقایسه‌ نمائید .

اصول گزینش اندیکاتور فارکس

ما نمی‌توانیم برای شما یک اصول و قوانین مخصوص را برای انتخاب اندیکاتور فارکس بیان‌ کنیم . این شرایط احتمالا مشکل و به عبارت‌ دیگر شاید غیرممکن است زیرا اندیکاتورهای زیادی وجود داراست و هر کدام ، بسته‌ به وضعیت و ضرورت معامله‌گر‌ ایجاد شده‌اند؛ به عبارت‌ دیگر ، ما نمی‌توانیم یکی از این اندیکاتورها را به عنوان بهترین اندیکاتور فارکس گزینش کنیم . در آخر می‌توانیم بگوییم که اگر شما اندیکاتور فارکس را پیدا‌ کرده اید که با استراتژی و روش شما همخوانی داشت ، آن را می‌توانیم به عنوان بهترین اندیکاتور فارکس برای شما معرفی‌ کنیم چرا‌ که معامله‌گری با توجه‌ به شیوه و رفتار معاملاتی شما انتظارات و نیاز‌های‌ متعددی دارا است .
بهترین اندیکاتور باینری آپشن
احتمالا این انتخاب و شناسایی از اندیکاتور راحت‌تر باشد‌ چون ، که دارای روند معاملاتی بسیاری است از همین جهت ما آسان تر می‌توانیم اندیکاتور فارکس مناسب باینری آپشن برای شما معرفی‌ و انتخاب کنیم .

چنانچه شما حساب‌ باینری آپشن برپایه متاتریدر داشته باشید ، می‌توانید از این اندیکاتورها بدون‌ هیچگونه مشکلی استفاده‌ کنید؛ منتها چنانچه حساب‌ بر مبنای غیر متاتریدر داشته باشید مانند‌ باینری آپشن بروکر آلپاری ، می‌توانید از این اندیکاتور برای پیدا کردن‌ نقطه‌ ورود‌ بهره برداری نمائید .

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top