معرفی و بررسی بلاکچین و تاریخچه ی آن

اگر شما هم به دنبال راهی هستید که از اینترنت و دنیای کریپتوکارنسی کسب درآمد داشته باشید، ابتدا باید با مفهوم مهم بلاکچین آشنا شوید. بلاک چین در حقیقت یک دفتر کل اشتراکی و ثابت است که روند ثبت تراکنش‌های مالی و پیگیری دارایی‌ها در یک شبکه تجاری را آسان‌تر می‌کند.

 

شما میتوانید به جای خواندن مقاله به صوت زیر گوش کنید.

 

اما منظور از دارایی در این شبکه مالی چیست. یک دارایی در بلاک چین می‌تواند هر چیز مشهود یا نامشهود باشد. خانه، ماشین، پول نقد و زمین نوعی دارایی‌های مشهود هستند و دارایی‌های نامشهود هم به مواردی مثل مالکیت معنوی، حق اختراع یا حق چاپ گفته می‌شود.

معرفی و بررسی بلاکچین و تاریخچه ی آن

در واقع شما می‌توانید در شبکه بلاکچین هر چیزی که با ارزش باشد را ردیابی و معامله کنید و با پایین آوردن هزینه و ریسک در این شبکه، شرایط مالی بهتری را تجربه کنید. توجه داشته باشید که این پایگاه داده، اطلاعات شما را به صورت کاملاً الکترونیکی در قالب فایل‌های دیجیتال ذخیره سازی می‌کند.

عمده شهرت بلاک چین به دلیل نقش و تاثیر مهمی‌که در سیستم‌های مهم ارز دیجیتال مثل بیت کوین در جهت حفظ ثبت ایمن و غیرمتمرکز تراکنش‌ها دارد می‌باشد. به همین دلیل است که فناوری بلاک چین از سطح امنیت بسیار خوبی برخوردار بوده و کاربران با آسودگی خاطر می‌توانند از خدمات آن استفاده کنند.

ضمناً توجه داشته باشید که یکی از تفاوت‌های مهم این شبکه با دیگر پایگاه‌های داده معمولی، ساختار بلوک بندی شده آن است.

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top