معرفی انواع کش بک

کش بک اقسام متفاوتی دارد‌ . هر کدام‌ از ارائه دهنگان کالا‌ و خدمت‌ها از دسته خاصی از این شیوه ها استفاده می کنند . هرچند برخی‌ از عرضه کنندگان کش بک هم در جهت جذب‌ هرچه بیشتر‌ کاربر از همه‌ این روشها یا ترکیبی از چند شماره از آنها بکارگیری می کنند . در ادامه‌ انواع سبک های کش بک را نظاره خواهید کرد .

کش بک به حالت نقدی
کش بک به شکل کارت‌ هدیه‌
کش بک به شکل کارت‌ اعتباری
کش بک به شکل شارژ حساب کاربری
کش بک صد در صدی
کش بک دورانی
کش بک دسته‌ بندی شده
کش بک با درصد ثابت‌
کش بک آفلاین

در ادامه‌ هم هر کدام‌ از این شیوه ها را با جزئیات توضیح خواهیم داد .

۱ . کش بک نقدی

در این راه مبلغی که یه عنوان کش بک به شخص باز گردانده خواهد شد به حساب‌ بانکی‌ او واریز می گردد . برخی از ارائه دهندگان کش بک یک نیز سقفی معین‌ در نظر می گیرند که در صورتی که وجه کش حساب مشتری به آن عدد مورد‌نظر‌ برسد ، مشتری می تواند درخواست‌ برداشت خود را ثبت نماید و مبلغ کیف‌ پول به حساب او واریز شود .با رجوع به صفحه‌ کد تخفیف‌ دیجی کالا‌می توانید این مورد‌ را بازدید نمائید .

۲ . کش بک کارت‌ هدیه‌

در این روش مقدار کش بک موجود در کیف‌ پول شخص به شکل کارت‌ هدیه‌ برای او فرستاده خواهد شد . آشکار است که خریدار می تواند موجودی این کارت‌ را نقد‌ کند یا با کارت‌ هدیه خودش خرید حضوری و در اینترنت داشته باشد‌ .

۳ . کش بک کارت اعتباری

در برخی روشهای پرداخت کش بک هم از کارت اعتباری بهره برداری خواهد شد . مبلغ موجود‌ در حساب کاربری به شکل‌ کارت‌ اعتباری به مشتری پرداخت خواهد شد . موجودی کارت‌های‌ اعتباری ویژگی نقد‌ شدن نخواهد داشت و تنها امکان‌ خرید‌ با کارت‌ در این راه وحود خواهد داشت .

۴ . شارژ حساب کاربری با کش بک

برخی از عرضه دهندگان کش بک که درصد زیادی‌ هم هستند ، کش بک را تنها به صورت شارژ حساب کاربری خریدار انجام می دهند . در این سبک تنها روش بکارگیری از کش‌یک‌ پرداخت شده خرید از همان تارنما یا مجموعه‌ است .

۵ . کش بک صد درصدی

این نوع کش‌یک‌ همانطور که از نامش پیداست کل وجه خرید مشتری‌ را به صورت کش بک به او باز می گرداند . البته این راه منطقی‌ به نظر‌ نمی رسد گرچه تعدادی از سایتها و فروشگاه‌ها‌ از ان بکارگیری می کنند تا رضایت صد در صدی خریدار را جلب‌ کرده و از او یک کاربر وفادار‌ بسازند . هرچند این نوع کش بک بسیار‌ محدود خواهد شد و معمولا تنها روی برخی کالاهای ویژه بهره برداری می گردد .

۶ . کش بک دورانی

در این روش خریداران بایستی طی دوره تعیین شده‌ توسط ارائه دهندگان کش بک ، میزان‌ مبلغی تعیین‌ شده را فروش کنند تا درصد تعیین شده به عنوان کش بک به آنها پرداخت شود . طول دوره تعیین گشته و وجه خرید‌ در هر مجموعه با مجموعه‌ دیگر تفاوت دارد .

۷ . کش یک طبقه‌بندی شده

کش بک به شیوه دسته بندی شده‌ وابستگی‌ به کارت‌های‌ اعتباری استفاده شده موقع خرید به وسیله خریدار دارد‌ . در این شیوه برای هر نوعی از کارت‌های‌ اعتباری درصدی کش بک در نظر‌ گرفته شده‌ و مشتری الزاماً باید برای کسب کش بک بیشتر‌از‌کارت اعتباری مناسب بکارگیری کند .

۸ . کش بک با درصد ثابت

در این شیوه دست‌کم و حداکثر مقدار خریدی برای کاربر در نظر‌ گرفته نشده . در هر حالت درصد تعیین شده از مبلغ خرید مشتری هر ماه به عنوان کش بک به او پرداخت می گردد .

۹ . کش بک آفلاین

کش بک تنها مخصوص فروشگاههای انلاین نخواهد بود . مشتریان می توانند پس از خرید از فروشگاه‌هایی‌ که دارای کش بک آفلاین هستند ، از فاکتور خرید خود عکس‌ تهیه‌ کرده و آن را به تارنما معرفی‌ گشته بفرستند تا کش بک خودشان دریافت‌ کنند .

 

برای آشنایی با بازار فارکس به این صفحه مراجعه کنید .

 

ویژگی های کش بک

جذب‌ سریع و حداکثری مشتری
القای حس مثبت به خریداران
تبدیل‌ مشتریان رایج به خریداران وفادار‌
احداث کانال‌ ارتباط‌ میانه فروشنده و خریدار
اعلام‌ جشنواره ها ، تخفیف‌ها‌ و کمپینها از کانال ارتباطی به کاربر
کاهش بخشیدن هزینه‌های‌ بازاریابی و فروش
کاهش بخشیدن هزینههای تبلیغات
تاثیر کش بک در زیاد کردن فروش

تحقیقات به ارتکاب آمده با نشریه هفتگی تحقیقات بازاریابی نشان می‌دهد مشتریانی که از مجموعه بازگشت‌ وجه‌ بکارگیری می‌کتند دارای دو اقدام جالب هستند .

 

آغاز این‌که استفاده از کش بک باعث پیدایش خریدهای بیشتر می‌شود و دوم این‌که کسانی که از یک فروشگاه‌ با استفاده‌ از مجموعه های بازگشت‌ وجه‌ خریداری می‌کنند ، به احتمال بسیار زیاد در آینده به این فروشگاه مراجعه کرده و دوباره خرید‌ می‌کنند .

به همین صورت سیستم‌‌های‌ بازگشت وجه‌ به افزایش فروش یک کسب‌وکار همراهی می‌کنند .

 

توضیحات مجموعه کش بک تخفیفان

تارنما تخفیفان که مدت‌ها‌ به عنوان تارنما عرضه دهنده تخفیفات در همه‌ زمینه‌ها‌ آشنا می‌شود‌ ، اقدام به عرضه سرویس‌ کش بک کرده است . سیستم کش بک سایت تخفیفان پول تو نام‌ دارد‌ . تخفیفان مجموعه ای از شرکای تجاری برای یوزرهای وصف کرده است که برای بهره برداری از کالا‌ یا خدمات این مجموعه‌ می توانند از فعالیت‌ها کش بک تخفیفان بهره‌مند‌ شوند‌ .

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top