بازگشایی حساب در فارکس

نوشته توسط : گیسو صرافدر تاریخ : 22 شهریور 1401نظرات : بدون نظربازدید : 3 بازدیدمربوط به : اخبار

چگونه در فارکس حساب‌ باز بکنیم – انتخاب‌ نوع‌ حساب‌

 

امروزه بروکرهای فارکس تلاش می کنند با عرضه انواع‌ متخلف حساب‌ معاملاتی دل تریدرهای زیادی را به دست آوردند .

در همه بروکرها حداقل چند گونه حساب معاملاتی مختلف خواهید دید‌ . به طور رایج اختلاف‌ انواع‌ حساب‌ در حداقل مقدار واریزی ابتدایی ، حداکثر تعداد لوریج ، نوع اسپرد حساب‌ ، کمیسیون‌ دار بودن‌ یا نبودن حساب‌ و همچنین جفت وجه های قابل‌ تجارت در حسابهاست .

هرچند امکان‌پذیر است‌ بروکرها نامهای متفاوتی بر روی حساب‌های‌ خود بگذارند ، ولی در عمل‌ همیشه شرایط‌ حساب‌ها‌ مشابه هم است .

انواع‌ حساب در فارکس

بازگشایی حساب در فارکس
در بروکرها با انواع متعدد حساب به شکل‌ پایین سروکار خواهید داشت :

حساب‌ سنتی (Cent Account) :
در این گونه حساب که اکثراً مناسب افراد ناشی می باشد توازن حساب‌ بر مبنا سنت‌ آمریکا (هر دلار 100 سنت) ارائه داده می‌شود‌ . سود‌ و زیان‌ نیز به جای‌ دلار به سنت‌ محاسبه‌ می گردد . این کار سبب می گردد بتوانید با حجم کمتری تجارت کنید‌ و ریسک کمتری داشته باشید .

حساب‌ استاندارد یا مینی یا میکرو :
هر سه گونه حساب تقریبا یکی است . فقط بروکرهای متفاوت از نام های متفاوتی استفاده‌ کردند . در این نوع حساب‌ اسپردها شناور‌ است‌ ، زیادترین میزان‌ لوریج اکثراً در این دسته حساب عرضه می گردد و کمیسیون‌ معاملات‌ نیز هیچ است .

حساب اسپرد پایدار (Fixed Spread) :
در این نوع حساب‌ها‌ اسپردها در تمام طول بازار در بیشتر موارد ثابت است‌ و تغییری نمی کند . و مابقی خصوصیات آن شبیه‌ حساب‌ استاندارد‌ بوده است .

حساب‌ ECN فارکس :
این گونه از حساب‌ حدوداً در تمام‌ بروکرها وجود دارد . اسپردها در حسابهای ECN کمتر‌از‌حساب استاندارد و مینی بوده است و در عوض برای معاملات کمیسیون‌ در نظر‌ گرفته شده‌ می باشد . میزان حداقل‌ شارژ ابتدایی حساب در این حسابها بالاتر می باشد و لوریج معمولا کمتر .

حساب‌ اسپرد خالی :
این نوع حساب‌ فارکس در بروکرهای زیادی ارائه نخواهد شد . اسپردها در این دسته حساب کاملا صفر‌ است(در بعضی بروکرها نزدیک‌ صفر) و قیمت‌ Bid و Ask برابر‌ می باشد . در عوض برای معاملات کمیسیون گرفته می شود که بالاتر‌از‌کمیسیون حساب‌ ECN است .

حساب‌ اسلامی فارکس :
اگرچه اغلب بروکرهایی که به ایرانیها خدمات‌ می دهند توانایی حذف‌ سواپ یا سود شبانه را هم در حساب‌های‌ فوق‌ می دهند . منتها تعدادی بروکرها این امکان‌ را فقط در نوع خاص‌ به نام حساب‌ اسلامی ابداع کردند . در این حسابها سواپ یا بهره شبانه‌ گرفته نمی‌شود‌ .

حساب NDD و Raw Spread :
به حالت رایج این گونه از حسابها یا معادل‌ حساب استاندارد‌ می باشند و یا حساب‌ ECN . فقط در برخی بروکرها اسم آن را تغییر دادند . به عنوان نمونه در بروکر اکسنس حساب‌ Raw Spread معادل‌ حساب‌ ECN می باشد . در آن اسپردها همانند اسپردهای بین بانکی‌ است و بابت خریدوفروش‌ها کمیسیون‌ گرفته می‌شود‌ .
اینها انواع‌ متعدد حسابی می باشد که در بیشتر‌ بروکرها می بینید . ممکن‌ می باشد بروکری با تغییر‌ کوچکی‌ در شرایط‌ حساب‌ها‌ عنوان جدید‌ بر روی آن بگذارد . ولی در عمل‌ خارج از این انواع حساب نیست‌ .

بهتر است برای آگاهی دقیق‌ از خصوصیات انواع‌ متعدد حساب تارنما بروکرها را ببینید . در جدولی تحت عنوان Account Comparison نیز قادر خواهید بود قیاس حسابها را ببینید .

درباره گزینش بروکر ها بهتر است بدانید …

اسم‌نویسی در بروکر فارکس

بازگشایی حساب در فارکس

پس از انتخاب نوع‌ حساب‌ معاملاتی زمان‌ اسم‌نویسی در سایت بروکر خواهد شد . کافی است بر روی دکمه ثبت‌ نام‌ یا بازگشایی حساب کلیک بکنید . فرمی باز خواهد شد که باید آن را تکلمیل نمائید .

در بروکرهای متعدد ممکن است‌ اطلاعی که از شما خواسته‌ می‌شود‌ متفاوت‌ باشد . ولی اصول آن نام‌ و نام‌ خانوادگی ، تاریخ‌ تولد‌ ، شماره کارت‌ شناسایی‌ ، آدرس ایمیل ، کشور تولد ، کشور‌ محل‌ اقامت و نشانی جایگاه اقامت است .

یک مجموعه از اطلاعات شامل‌ میزان درآمد و منبع‌ درآمد‌ و همچنین میزان شناخت با فارکس نیز پرسیده می شود‌ .

در زیر هم قوانین و مقررات بروکر و همچنین توافقنامه همکاری در اختیار شما قرار می گیرد . شما باید آن را مطالعه کنید و با آن موافقت کنید .

در آموزش‌های‌ بازگشایی حسابی که روی سایت قرار دارد این مراحل‌  توضیح داده شده است‌ .

احراز‌ هویت‌ و تایید‌ حساب‌

بازگشایی حساب در فارکس

پس از تکمیل فرم‌ اسم‌نویسی معمولا ایمیل فعالسازی حساب‌ برای شما فرستاده خواهد شد . با کلیک نمودن بر روی لینک فعالسازی حساب‌ شما فعال می گردد و می توانید وارد ناحیه‌ کاربری خود در تارنما بروکر شوید .

پیش از اینکه اقدام‌ به شارژ حساب‌ و شروع‌ به خریدوفروش کنید، باید مرحله‌ احراز‌ هویت‌ یا وریفای کردن‌ حساب را انجام دهید .

در این مرحله به حالت معمول از شما خواسته‌ می‌شود‌ دو مدرک‌ آپلود‌ کنید‌ :

این سندها را الزاماً باید در قسمت مربوطه تارنما بروکر لود نمائید . نکته‌ مثبت این است که در اغلب بروکرهایی که با ایران کار‌ می کنند مدارک‌ فارسی قبول می‌شود‌ . نکته‌ منفی هم این است که مدرک‌ها بایست به نام‌شخص‌ بازکننده حساب باشد و خیلی از افراد با این مورد‌ مشکل دارند متاسفانه‌ .

اگرچه این نکته هم قابل‌ ذکر‌ می باشد که بروکر فیبوگروپ و بروکر AMarkets دو بروکری است که الزامی به عرضه تصویر مدرک اثبات کننده محل‌ اقامت در آنها نیست‌ .

جمع بندی :
اکنون حتما پاسخ این سوال که چگونه در فارکس حساب باز کنیم را گرفته اید . بازگشایی حساب معاملاتی در فارکس و نام‌نویسی در بروکر کار‌ سختی‌ نیست . در 3 مرحله و با صرف‌ زمان‌ به اندازه کم قادر خواهید بود این کار را به عمل برسانید . به علاوه اینکه در وب سایت ما هم مقاله آموزشی گام به گام‌ و شکلی قدم ها باز کردن حساب‌ برای بروکرهای متعدد وجود دارد .

پس لطفا و خواهشا عجله‌ نکنید . چندماهی به طور درست در حساب‌ دمو خریدوفروش کنید . درس‌های‌ آموزشی سایت ما و منبع‌های دیگر یادگیری را ببینید و تمرین‌ نمائید .

بعد از انتخاب‌ استراتژی معاملاتی و تسلط کامل می توانید جهت بازگشایی حساب‌ اقدام‌ نمائید .

امتیاز بده لطفا!