انواع حساب ها در بازار فارکس

انواع حساب ها در بازار فارکس


 

در بازار فارکس به مبادله ارز ها با یکدیگر می پردازیم ولی امروزه در بازار فارکس دارایی های دیگری هم مثل فلزات گران بها را می شود مبادله کرد. بروکرهای فارکس امروزه دارایی‌های متعددی را در پیش روی تریدرها قرار داده اند. مانند دارایی‌های قابل معامله در فارکس، حساب‌های فارکس نیز متنوع هستند. بروکرهای فارکس این امکان را به تریدرها داده اند که بتوانند حساب‌های مختلفی را باز کنند که هر یک از این حساب‌ها هم، ویژگی‌های خاصی دارند.

 

انواع حساب

 حساب استاندارد : یکی از حساب هایی که به صورت کاملا قراردادی در اختیار معامله گران قرار می گیرد حساب های استاندارد می باشد . معمولاً معامله گران و سران کشورها را به محدودیت از جمله مبلغ کلان سرمایه نرخ کمیسیون بالا و همچنین شهرهای دیگر این چنینی روبرو می سازد.از مزایای موجود در حساب استاندارد می توانیم به ارزش فراوانی که به تجربه دادوستد می بخشد اشاره کنیم. این حساب بیشتر برای افراد تازه کار مناسب می باشد.

 

حساب سهام : یکی دیگر از انوع حساب ها که بروکر ها ارائه می دهند حساب سهام می باشد که در این نوع سهام یک اهرم و لوریج ثابت در نظر گرفته شده است و در این سهام کمیسیون دریافت نمی شود .از مزایای این حساب می توانیم به خرید و فروش سهام در پلتفرم معاملاتی اشاره کرد.

 

حساب ECN : خود این حساب انواع مختلفی دارد از جمله مهمترین آنها می توان به حساب ZERO و همچنین حساب FXTM Pro اشاره نمود. یکی از ویژگی های بسیار مهم این حساب شفافیت بسیار بالای آن در سفارش‌هایی که توسط فرد معامله گر آنها را انجام می دهد.

 

حساب تمرینی فارکسر یا دمو : یکی از مهم‌ترین انواع حساب در فارکس که بسیار هم شناخته شده، حساب دمو فارکسر ۵ است. حساب دمو فارکسر ۵، حسابی است که تریدرها از طریق آن می‌توانند به یادگیری و کسب تجربه می‌پردازند.

در فارکس شما ابتدا باید با مفاهیم فارکس آشنا شوید و بعد از آن یک حساب دمو ایجاد کنید . در حساب فارکس معاملات با پول مجازی است و سود و ضرر آن واقعی نیست.

 

 

حساب معاملاتی تومان ایران IRT : این نوع حساب تریدرهای فارکس با واریز مبلغ 8 میلیون تومان می توانید حساب فارکس ایجاد کنید در این حساب کلیه سود و ضرر ها به تومان نمایش داده می شود.

در این نوع حساب‌ها هیچگونه خطری از جهت تغییر نرخ برابری تومان ایران نسبت دیگر ارزها وجود ندارد و تغییر نرخ برابری عاملی برای از دست دادن سرمایه نخواهد شد. حداکثر ریسک در اینگونه حساب‌ها ۸ میلیون تومان هست.

5/5

اشتراک گذاری این پروژه: