تفاوت فارکس و باینری

تفاوت فارکس و باینری

سیستم باینری چیست؟

یک نوع معامله در بازار مالی بین دو ارز یا ارز و طلا و نفت هست.که فرد شرکت کننده باید پیش بیبینی کند که در مدت کوتاهی آیا ارزش این ارز افزایش یا کاهش پیدا می کند یا خیر.اگر درست پیش بینی کند سود دریافت می کند ولی اگر اشتباه پیش بینی کند نه تنها سودی دریافت نمی کند بلکه کل سرمایه اش را از دست می دهد. پس در این معامله فرد نباید از روی احساس انتخاب کند بلکه باید از روی منطق انتخاب کند.

مقایسه فارکس و باینری آپشن

بیشترافراد باینری را برای شرط بندی می دانند. بعضی از افراد موفقیت در فارکس را نتیجه تجزیه و تحلیل بر پایه ی علم می دانند در و موفقیت در باینری را نتیجه شانس و اقبال می دانند.

تفاوت فارکس و باینری

زمان : در فارکس شما محدودیت زمانی ندارید و می توانید در هر زمانی معامله خود را انجام دهید ولی در باینری شما تاریخ و زمان مشخص دارید و اگر شما زمان معامله را از دست بدهید آن را باخته اید.

مدیریت ریسک : در فارکس شما تا لحظه آخر متوجه نیستید که چقدر ضرر می کنید ولی در باینری تا حد زیادی کارگزار معامله شما را انجام می دهد و اجازه نمی دهد شما ضرر کنید.

انعطاف پذیری : در فارکس شما انعطاف پذیری بیشتری دارید و می توانید هر زمان که خواستید از معامله بیرون بیاید و ضرر خود را کاهش دهید ولی در باینری وجود تاریخ و انقضا انجام معامله و سود حاصل از آن را برای معامله کننده محدود می کند.

خطا و رسیک : امکان خطا و ریسک در باینری آپشن کمتر از فارکس هست چون میزان زیادی از ضرر شما توسط بروکر ها گرفته می شود و این بروکر ها نمی گذارند شما به طور کامل ضرر کنید.

محدودیت تغییر حجم معاملات : در باینری شما بعد از انتخاب میزان شرط خود دیگر حجم پوزیشن را نمی توانید تغییر دهید اما در بازار فارکس شما در هر زمانی می توانید حجم آن را تغییر دهید.

محدودیت کلوز کردن پوزیشن بصورت دستی : در باینری امکان کلوز کردن به صورت دستی وجود ندارد اما در فارکس چه در سود چه در ضرر شما می توانید پوزیشن های خود را به صورت دستی کلوز کنید.

تنوع قرارداد : در فارکس فقط یک قرارداد ما به التفاوت وجود دارد که معروف به CFD است اما در باینری این گونه نیست قیمت جفت ارز خریداری شده توسط شما افزایش می یابد و شما باید به میزان ما به التفاوت قیمت خرید و آن قیمتی که افزایش یافته است سودخواهید کرد.

5/5

اشتراک گذاری این پروژه: