جفت ارز دلار استرالیا به دلار آمریکا

جفت ارز دلار استرالیا به دلار آمریکا

یکی از جفت ارزهای مهم دلار استرالیا به دلار آمریکا است که این جفت ارز به راحتی با استفاده از شاخص های بسیار دقیق مورد تحلیل قرار می گیرد.

این جفت ارز بسیار متغیر است و تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار می گیرد که مجموعه این رخداد ها عموما مورد استفاده معامله گران سراسر جهان قرار می گیرد.

داده های اقتصادی استرالیا و امریکا تنها مواردی نیستند که باید طی تحلیل جفت ارز دلار استرالیا و دلار امریکا در نظر گرفته شود بلکه داده های مربوط به اقتصاد چین باید در نظر گرفته شود.

دلار استرالیا و دلار آمریکا چیست؟

AUD/USD  به نرخ ارز بین دلار استرالیا و دلار آمریکا گفته می شود و همچنین قیمت گذاری آن مربوط به ارزش دلار استرالیا به دلار آمریکا است.  جفت ارز دلار استرالیا و دلار آمریکا چهارمین جفت از جفت ارز های برتر جهان است . این دلار 6 درصد از معاملات ارزی خارجی را تشکیل می دهد.

واحد ارزی دلار استرالیا (با کد بانکی AUD)، واحد ارزی اصلی اتحادیه ی استرالیا (Commonwealth of Australia) شناخته می شود. علاوه بر این از این واحد ارزی در Norfolk island و همچنین Cocos (keeling) island نیز، قابل استفاده می باشد. در این بین این واحد ارزی در کشور های Kiribati، Nauru و Tuvalu نیز، استفاده می شود. بانک رزرو استرالیا (Reserve bank of Australia)، وظیفه ی تنظیمات سیستم مالی و توزیع پول دلار این کشور را، بر عهده گرفته است.

پیشبینی قیمت دلار استرالیا به دلار امریکا AUD/USD

ریزش دلار استرالیا بعد از ادامه قرنطینه ها، کماکان ادامه دارد. دلار استرالیا در معاملات  اندکی کاهش یافت زیرا شهرهای کانبرا در حال حاضر به همراه سیدنی و ملبورن قرنطینه شده اند.

دولت استرالیا به دلیل قرنطینه هایی در کشور دایر کرد و به این دلیل فعالیت های اقتصادی در کشور کند شد و این باعث شد دولت استرالیا ارز پایین تری را عرضه کند.

شاخص های مورد نظر برای تجزیه و تحلیل دلار استرالیا و دلارآمریکا چیست؟

دلار استرالیا با دلار نیوزلند ارتباط تنگاتنگی دارد و  همچنین به خاطر نزدیکی جغرافیای که به هم دارند روابط تجاری محکمی باهم دارند.

یکی از شاخص های مهم برای جفت ارز دلار استرالیا و دلار آمریکا قیمت طلا است.همچنین استرالیا یکی از بزرگترین تولید کنندگان طلا در جهان است. میزان وابستگی میان این دو 87 درصد تخمین زده شده است.

 

 

 

 

5/5

اشتراک گذاری این پروژه: