خرید و فروش در بازار فارکس

خرید و فروش در بازار فارکس

فارکس یک اصطلاح لاتین برگرفته از دو کلمه Foreign Exchange به معنای تبادل ارزهای خارجی می باشد. معامله در بازار فارکس در واقع عبارت است از خرید یک ارز و همزمان، فروش ارز دیگر است. ما در این مقاله قصد داریم در مورد نحوه معامله و خرید و فروش ارزهای مطالبی را با شما در میان بگذاریم پس با ما یک لقمه فارکس را شریک شوید :

مقدمه ای بر مفاهیم اولیه فارکس 

ارز نوع پذیرفته شده ای از پول است که بصورت اسکناس‌های کاغذی در دست می باشد  و توسط دولت توزیع شده و در داخل اقتصاد گردش دارد. ارزش یک ارز کاملا به تقاضای مشتریان در بازار مالی بستگی دارد. پول ارزش ذاتی دارد در حالی که ارز به عنوان اسکناس اعتبار دارد و این اعتبار را از دولت پشتیبان خود اخذ میکند.

برای خرید ارز در فارکس باید جفت ارز خریداری کنید یعنی خرید یک ارز در مقابل ارز دیگر و لازم است جفت ارز های سود آور را بشناسید، جفت ارزها به سه دسته ارزهای اصلی یا ماژور و ارز های فرعی یا مینور و اگزوتیک تقسیم می شوند :

نمادهای ارزی همیشه دارای سه حرف هستند. دو حرف اول نام کشور و حرف سوم اشاره به نام واحد پول آن کشور دارد، که معمولاً اولین حرف نام ارز آن کشور است. این سه حرف به عنوان کد ارزهای ISO 4217 شناخته می شوند. به عنوان مثال USDرا در نظر بگیرید USمخفف اسم آمریکا، و D مخفف دلار است.

  •  به جفت ارزهایی که یکی از آن دلار آمریکا (USD) باشد، جفت ارز ماژور یا اصلی هستند برای مثال جفت ارزهای، EUR/USD ،GBP/USD ، USD/JPY و …. جفت ارزهای اصلی می باشند.
  • جفت ارزهایی مانند EUR/GBP , EUR/CHF,GPB/JPY و… و زمانیکه هیچ یک از دو ارز یک جفت ارز دلار آمریکا نباشد، به آن جفت ارز مینور می گوییم.

مهم ترین جفت ارز کراس جفت ارز EUR/GBP هست که بسیار نقش مهم و حیاتی ای را در بازار اقتصاد دنیا ایفا میکند.

خرید و فروش جفت ارزها در فارکس

ارزها از طریق کارگزاری (بروکر) یا یک واسطه و به صورت جفت معامله می شوند. ارزها در مقابل ارز دیگر مظنه گذاری می شوند. به عنوان مثال یورو و دلار آمریکا (EUR / USD) یا پوند انگلیس و ین ژاپن (GBP / JPY) … منظور از معامله در بازار فارکس  خرید و فروش ارزها بصورت جفت است .

برای معامله در فارکس با توجه به تحلیل ها و در نظر داشتن اقتصادها، جفت ارزها را می خریم و میفروشیم و سود می کنیم. به زبان ساده ارزی که بالا می رود را می خریم و ارزی که پایین می آید را می فروشیم.

برای مثال : اگر دلار نسبت به پوند در حال رشد بود پوند/ دلار را می فروشیم یعنی ارز اول پوند که ارز پایه است را فروخته و ارز دوم  که دلار است و ارز متقابل را می خریم ویا اگر پوند در حال رشد و دلار در حال سقوط بود پوند /دلار را می خریم .

و مفهوم آن این است که ارز اول پوند که ارز پایه است را خریده و ارز دوم که دلار و ارز متقابل است را می فروشیم .معامله گر ها در بازار فارکس ارزهایی را معامله می کنند که سود زیاد داشته باشد. گاهی اوقات آنها ارزها را به دیگری می فروشند و گاهی اوقات نظرشان مثبت است و ارز دیگری را خریداری می کنند .

 

5/5

اشتراک گذاری این پروژه: