سرمایه گذاری چیست؟

سرمایه گذاری چیست؟

واژه سرمایه گذاری دامنه وسیعی از فعالیت ها را شامل می شود مثل سرمایه گذاری  گواهی سپرده، اوراق قرضه، سهام عادی یا صندوق های مشترک سرمایه گذاری.

سرمایه گذاری یعنی اختصاص دادن پول به کاری و منتظر سود آن نشستن . در علم اقتصاد سرمایه گذاری یعنی کالایی که الان از آن استفاده نمی شود اما در آینده مورد استفاده قرار می گیرد.

سه نوع سرمایه‌گذاری وجود دارد:

سرمایه‌گذاری‌های مالکتی / سرمایه‌گذاری‌های اعتباردهی / سرمایه گذاری معادل نقدی

سرمایه گذاری مالکیتی 

این سرمایه گذاری یکی از خطرناک ترین و همچنین پرسود ترین سرمایه گذاری است.

 نمونه هایی از سرمایه گذاری مالکیتی :

سهام : سهام مدرکی هست که نشان می دهد شما مالک سهمی از یک مکان هستید. با توجه به بازاری که شما در آن سرمایه گذاری کرده اید سود مورد نظر شما محقق می شود.

کسب‌وکار : پولی که برای شروع یک کسب و کار داده می شود نوعی سرمایه گذاری هست. همچنین کار آفرینی یکی از دشوار ترین سرمایه گذاری هاست چرا که به چیزی بیش از پول احتیاج دارد.

املاک : خانه هایی که شما خرید و فروش می کنید در حقیقت نوعی سرمایه گذاری هست.

کالاهای گران قیمت : خرید طلا و جواهرات و تابلو های گران قیمت نوعی سرمایه گذاری به حساب می آید.

سرمایه گذاری اعتبار دهی 

این سرمایه گذاری به شما اجازه می دهد که مانند یک بانک عمل کنید این سرمایه گذاری در مقایسه با سرمایه گذاری مالکیتی خطر پذیری کمتری دارد و سود آن کمتر است.

معادل نقدی : این سرمایه گذاری مانند پول نقد است  و به راحتی می توان آن را به پول نقد تبدیل کرد.

چرا باید به سرمایه گذاری اهمیت داد؟

تمام ما ساعات زیادی از روز را به کار کردن می پردازیم تا از طریق آن بتوانیم ماشین / منزل و پوشاک و … بخریم.

بخش زیادی از درآمد ما صرف هزینه های روز مره می شود و امکان سرمایه گذاری با مبالغ زیاد برای ما وجود ندارد و ما با استفاده از روش هایی با مبالغ کم طولانی مدت سرمایه گذاری کنیم.

ابزارهای سرمایه‌گذاری

یکی از مدرن ترین نهاد های ملی در دنیا برای سرمایه گذاری بانک های سرمایه گذاری هستند که کارشان ارائه انواع سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران هست که این بانک ها بیشتر با عنوان شرکت های تامین سرمایه شناخته می شوند.

این شرکت ها در واقع نوعی واسطه بین سرمایه های کوچک و شرکت های بزرگ به حساب می آیند ولی مهم ترین ابزار سرمایه ایی که در اختیار سرمایه گذاران قرار داده اند انواع صندوق های سرمایه گذاری هست.

 

5/5

اشتراک گذاری این پروژه: