سومین جفت ارز محبوب دنیا

سومین جفت ارز محبوب دنیا

GBP/USD سومین جفت ارز محبوب دنیا با بیش 9% حجم بازار فارکس

جفت ارز پوند انگلستان به دلار آمریکا که یکی از مهمترین و پر معامله ترین جفت ارزهای رایج در دنیا هست. این جفت ارز تا چندی پیش قبل از برکزیت و ماجرای جدایی انگلستان از اتحادیه اروپا نرخ برابری بسیار بالاتری داشت. اما با اعلام خبر جدایی انگلستان از اتحادیه اروپا این جفت ارز مقداری زیادی از ارزش خود را از دست داد.

این جفت ارز درواقع نماد پوند انگلستان و دلار آمریکا است. این جفت ارز نیز مربوط به دو قطب اقتصادی بزرگ دنیا است که به دلیل نقدشوندگی بسیار بالا در بین سرمایه گذاران طرفداران بسیاری دارد.

نرخ پوند انگلیس و دلار آمریکا به چه چیزی بستگی دارد؟

نرخ ارز پوند انگلیس و دلار آمریکا تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد که بر ارزش پوند یا دلار آمریکا در رابطه با سایر ارزها اثر می گذارد.

مثلا اختلاف نرخ بهره بین بانک انگلستان و بانک مرکزی فدرال بر ارزش این ارزها در هنگام مرتبط شدن آن تاثیر می گذارد.وقتی که بانک مرکزی فدرال در بازار آزاد دخالت کند ارزش دلار بیشتر می شود.

بهترین زمان معاملات جفت ارز فارکس GBP/USD

جفت پوند و دلار یک جفت ارز عالی برای معاملات روزانه هست.با وقایع غیر منتظره خبری یا اظهارات نرخ بانک مرکزی قیمت ها افزایش می یابد ولی جدا از آن جفت ارز پوند و دلار بسیار پایدار است که این ارز مناسبی برای معاملات است.

اگر شما می خواهید از نوسانات قیمت روزانه پوند و دلاز سود ببرید شما می توانید زمانی که بالا ترین حجم نقدینگی وارد بازار شده است تمرکز کنید.

معامله در زمان همپوشانی بازارها

زمان ایده آل برای معامله این جفت ارزی زمانی است که جلسه لندن و جلسه نیویورک با هم همپوشانی داشته باشند.

دومین زمان مناسب برای انجام معاملات در ساعت آغاز به کار جلسه لندن است.

5/5

اشتراک گذاری این پروژه: