مدیریت ریسک شاه کلید موفقیت در فارکس

مدیریت ریسک شاه کلید موفقیت در فارکس

 مدیریت ریسک

هر معامله گر حرفه ای اهمیت مدیریت ریسک را در آموزش فارکس می داند. یکی از مهترین این علل، پتانسیل سودآوری بالای آن است که به واسطه حمایت‌های مالی شرکت‌های میانجی فراهم می‌شود. این امر با استفاده از اهرم‌ ها محقق شده است که محدوده‌ای از نسبت‌های ۱:۲ تا ۱:۱۰۰۰ را در بر می‌گیرد. به این معنی که در صورت استفاده از اهرم حداکثری، تنها با ۱۰۰ دلار می‌توان ۱۰۰٫۰۰۰ واحد از ارز مورد نظر را در حساب معاملاتی خریداری نمود. این مدل کسب و کار به منظور جذب مشتری توسط کارگزارها طراحی و توسعه یافته و امروزه کاملا توجیه‌پذیر است.

مدیریت ریسک بر پایه چهار عامل اصلی قرار دارد:

سرعت واکنش معامله‌گر در برابر حرکت بازار در خلاف جهت معامله

رویکرد تحلیلی جهت پیش‌بینی ریسک معاملات

تفکیک ریسک‌های مجاز از ریسک‌های غیر قابل قبول

حذف ریسک‌های غیر موجه مطابق یک برنامه عملکرد واضح

 

قوانینی وجود دارند که با رعایت آنها می توان ریسک معاملات را به حداقل رساند=

 

  1. هرگونه شک و تردیدی باید به نفع بازار تفسیر شود

وجود شک و تردید نشان می دهد که برنامه های معاملاتی به اندازه ایی که انتظار میرود دقیق نیست.یا اینکه شک و تردید به معامله گران اجازه نمی دهد با آرامش خاطر عمل کنند.

  1. احساسات بیش‌ازحد معامله‌گری را به خطر می‌اندازد

زمانی که یک معامله نتواند احساسات خودش را کنترل بکند نشان دهنده ی بی کفایتی آن است. برای معامله‌گری در بازار تبادلات ارزهای خارجی، آرامش و سلامت عقل بسیار ضروری هستند که بدون آن‌ها غیر ممکن است بتوان از پیش‌بینی اقدامات مطمئن بود.

وقتی که معامله گران نتوانند احساسات خودشان را کنترل کنند باید از عرصه معامله خارج شوند.

  1. هر چه کمتر، بهتر

معامله گرانی که قوای خود را در جهت آمادگی برای تنها یک معامله متمرکز می کند عملکرد بهتری نسبت افرادی دارند که توجه خود را برای اهداف مختلف می گذارند.

  1. حد سود و حد ضرر

هنوز هیچ استراژدی وجود ندارد که نشان بدهد که کاملا سود آور باشد و هیچ سیگنال اشتباهی وجود ندارد پس باید حد ضرر تعیین شود.تعیین حد سود و ضرر باعث کاهش ضرر های موجود می شود.

  1. تنوع ریسک

معامله‌گری در بازار تبادلات ارزهای خارجی می‌تواند سودهای خوبی به همراه داشته باشد. برای اثبات می‌توانید رتبه‌بندی معامله‌گران را مشاهده کنید. سرمایه اغلب معامله‌گران به شکل امواج بالا و پایین می‌رود.این امر به خاطر خصوصیات نامفهوم بازار اتفاق می افتد.

 

  1. خرابی‌های فنی

به منظور جلوگیری از ریسک مرتبط با خرابی‌های فنی تجهیزات و دیگر موقعیت‌های غیراستاندارد، می‌توان در عوض استفاده از کامپیوترهای معمول، از سرورهای مجازی استفاده کرد که قابلیت دسترسی از راه دور و کنترل عملکرد ترمینال را دارند.

 

 

 

 

5/5

اشتراک گذاری این پروژه: