مزایای معامله گری در بازار فارکس !

مزایای معامله گری در بازار فارکس !

بازار فارکس: معامله در بازار فارکس اگر چه دارای خطرات و ملاحظاتی می باشد مزایای بسیاری نیز برای معامله گران دارا می باشد. با ذکر چند دلیل که چرا افراد این بازار را برای سرمایه گذاری انتخاب می کنند در این مقاله با ما همراه باشید.

محدود به زمان و مکان نیست

در بازار فارکس به صورت 24 ساعته از PM11 یکشنبه تاPM 12روز جمعه در حال تبادل می باشد این بازار در روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل است معامله گراها لازم است  ساعت باز و بسته شدن بازار فارکس را بدانند تا بر طبق آن برنامه معاملاتی خود را تنظیم کنند  و از سشن های بازار آگاه باشد. ترتیب باز شدن مراکز مالی مهم جهان در طول روز  بدین گونه است  : نیوزیلند، استرالیا، آسیای جنوب شرقی (ژاپن، هنگ کنک و…)، خاورمیانه، اروپا و آمریکا. یعنی هنگامی که بازارها در توکیو در حال بسته شدن هستند، در اروپا بازار معاملاتی باز می شود. لازم است بدانید سه بازار مالی  توکیو، لندن و نیویورک بهترین فضای معاملاتی را دارند. باید بدانید فعالیت 24 ساعته فارکس در بازار های مالی مختلف جهان توزیع شده است، انواع سشن های معاملاتی  بازار فارکس در سه بخش تقسیم بندی شده است .

بازار آمریکا (US Session) که زمان بازگشایی آن 16:30 و زمان بسته شدن آن 21:00 می باشد.

بازار آسیا (Asian Session) که زمان بازگشایی 8:00 و زمان بسته شدن 16:30 می باشد.

بازار اروپا (European Session) که زمان بازگشایی 0:00 و زمان بسته شدن 8:00 می باشد.

همچنین تاجران محدود به مکانم نیستند ودر هرجایی که باشند با گوشی یا لپ تاپ خود میتوانند معاملات خود را پیش ببرند .

بازار فارکس سود اور است

در بازار فارکس برخلاف بورس شما میتوانید هم از خرید و هم فروش به سود دهی برسید سودی که بدست می آورید بصورت دلار است ارزی که هرگز ارزش خود را از دست نمی دهد شما میتوانید در کنار شغل خود از طریق معامله در فارکس به سرمایه  زیادی دست بیابید حتی به عنوان شغل اول خود روی آن متمرکز شوید و یک معامله گر حرفه ای باشید سودی که از این راه با تحلیل فارکس و استراتژی قوی بدست می آورید قابل مقایسه با هیچ کاری نیست  .

نداشتن کمیسیون

بر خلاف بازار بورس که معامله گران علاوه بر خرید سهام کمیسیون هم میپردازند ،در بازار فارکس به دلیل سرعت بازار الکترونیک این امکان را فراهم کرده که معامله گران مستقیما وارد معاملات ارزی شوند. نداشتن هزینه انتقال بانکی، نداشتن هزینه تبدیل ارزی، نداشتن هزینه کارگزاری از مزیت های فارکس است و بیشتر هزینه های مربوط به خدمات کارگزاران خرد فارکس از طریق چیزی به نام “اسپرد” تامین می شود.

عدم دست کاری بازار

بازار معاملات ارز فارکس  با میانگین حجم معاملات روزانه ۱٫۷ تریلیون دلاراکتیو ترین بازار مالی جهان است. به دلیل حجم بالای معاملات در بازار فارکس و نقدینگی بالایی که در این فضا وجود دارد هیچ نهادی نظیر بانک یا … نمیتواند در مدت طولانی وظیفه کنترل قیمت بازار را عهده دار شود.

نقدینگی زیاد در بازار مالی فارکس

از آنجا که بازار فارکس بسیار وسیع و فعال است تعداد معاملات بالایی نیز به نسبت در آن انجام می شود و معامله گران می‌توانند در هر شرایطی با حداقل ریسک و بدون محدودیت زمانی (به غیر از روزهای شنبه و یکشنبه) وارد بازار یا از آن خارج شوند و سرمایه خود را جابجا کنند در حالی که در بازار سهام این امکان وجود ندارد. برای معامله گران هیچ محدودیتی در انتخاب جفت ارزها نیست و این امر فرصت های معاملاتی زیادی را پیش روی معامله گران میگذارد تا کسب درآمد کنند و بازار را در حالت فعال نگهدارند .

 

5/5

اشتراک گذاری این پروژه: