مزیت های بازار فارکس

مزایت های بازار فارکس

بازار فارکس در واقع مخفف عبارت بازار تبادل خارجی هست و یکی از مشهور ترین تجارت میان سرمایه گذاران قرار دارد.

فارکس از سال 2017 توانسته حجم معاملات روزانه خودش را افزایش دهد.

حدود ۴۳.۱ درصد کل معاملات فارکس در انگلیس انجام می شود و پس از این کشور، آمریکا با ۱۶.۵ درصد، هنگ کنگ و سنگاپور هر دو با ۷.۶ درصد، ژاپن با ۴.۵ درصد و سوییس با ۳.۳ درصد در رده های بعدی بزرگ ترین بازارهای فارکس جهان قرار دارند.

حدود دو سوم معاملات ارزی بازار فارکس بر حسب 7 جفت ارز معامله می شود و یورو و دلار بیشترین سهم از معاملات را دارند . پس از یورو/ دلار نیز جفت ارزهای ین و دلار با ۱۷.۸ درصد، پوند و دلار با ۹.۳ درصد، دلار استرالیا و آمریکا با ۵.۲ درصد و دلار کانادا و آمریکا با ۴.۳ درصد در رده های بعدی قرار دارند.

ویژگی های تجارت فارکس چیست؟

تجارت بیست و چهار ساعته / بازار لیکویید / کارمزد کم و بدون کمیسیون / قابل کنترل نبودن قیمت های بازار / توانایی استفاده از لوریج / سود بالقوه در تغییر قیمت ها /سرمایه کم در آغاز کار از مزایای فارکس

تجارت بیست چهار ساعته : یکی از مهم ترین مزیت های بازار فارکس جهانی بودن آن است  و در 24ساعت شبانه روز میتوان به آن دسترسی داشت به دلیل اینکه حتی اگر یک نفر در یکی از کشور ها در هر ساعتی از روز انلاین باشد تجارت درآن ممکن است.

بازار لیکویید : بازار لیکویید به بازاری گفته می شود که می توان در آن هر نوع دارایی را بدون کارمزد به پول نقد تبدیل کرد.فارکس هم همچنین یکی از همین بازر های لیکویید است.

کارمزد کم و بدون کمیسیون : هزینه کارمزد در بازار فارکس صفر است تنها تفاوت میان قیمت خرید و قیمت فروش یک ارز خاص وجود دارد. همچنین تاجران هیچ گونه هزینه ایی که مربوط به دولت باشد پرداخت نمی کند.

قابل کنترل نبودن قیمت های بازار : افراد زیادی هستند که در بازار فارکس سرمایه گذاری می کنند به همین دلیل کسی نمی تواند بر قیمت های بازار کنترل داشته باشد .

توانایی استفاده از لوریج : لوریج به شما این امکان را می دهد که با مبالغی بیشتر از حساب خودتان تجارت کنید.

سود بالقوه در تغییر قیمت ها : اگر شما فکر میکنید که ارزش یک ارز رو به افزایش است می توانید آن ارز را بخرید و از آن سود ببرید.

سرمایه کم در آغاز کار : بازار فارکس به تاجرانشان اجازه می دهد که یک اکانت کوچک با سرمایه کم بسازند.

 

 

 

5/5

اشتراک گذاری این پروژه: