ویژگی های یک بروکر ایده آل – چطور بهترین بروکر را انتخاب کنیم؟

ویژگی های یک بروکر ایده آل

چند ویژگی مهم که یک بروکر باید داشته باشد :

بروکر ها در واقع واسطه ایی میان تیدرهای سرتاسر دنیا و با ایجاد بستر خرید و فروش ترید کردن را امکان پذیر می کنند.

بروزترین پلت فرم معاملات :

یکی از ویژگی های مهم یک بروکر پلت فرم معاملاتی آن است به طوری که قابلیت دسترسی از طریق دسکتاپ و موبایل را داشته باشد. پلت فرم تجاری معامله با بازار هست یعنی باید به راحتی قابل استفاده باشد و مسدود نشود و باید سرعت بالایی داشته باشد تا معامله گر بتوانند به سرعت واکنش نشان دهد.

کمیسیون و اسپرد مقرون به صرفه تر :

یکی از موضوعات دیگر توجه به کمیسیون است و توجه به خدماتی هست که بروکر ها ارائه می دهند که چقدر با یکدیگر تفاوت دارند بعضی از بروکر ها خدمات کمتری ارائه می دهند ولی کمیسیون کمتری دریافت می کنند و برخی دیگر خدمات بهتری ارائه می دهند ولی کمیسیون بیشتری دریافت می کنند.

امنیت و اعتبار :

مهم ترین ویژگی یک کارگذار امنیت و اعتبار آن است در کشورهایی که معاملات فارکس در آنجا انجام می شود به خاطر حفظ امنیت کار کارگزاران کارگزاری های مختلف را مجبور به پروتکل های تعیین شده می کنند. پس سرمایه گذاران باید به این موضوع توجه کنند که بروکر مدارک و مجوزهای لازم را داشته باشد.

نحوه واریز و برداشت آسان :

وجود بروکرها به خاطر آسان کردن شرایط معاملات هست پس دلیلی وجود ندارد که از روش های سخت و پیچیده استفاده شود پس بروکری را انتخاب کنید که از آسان ترین روش برای واریز و پرداخت معاملات استفاده می کند.

امکان افتتاح حساب دمو یا آزمایشی :

حساب دمو به عنوان یکی از راه های معامله آزمایشی شناخته می شود و افرادی که در بازار بورس هیچ تجربه ایی ندارند و با پلت فرم آشنایی ندارند بهتر است که کار خود را با حساب دمو شروع کنند و با استفاده از این حساب پولی به دست نمی آورند و پولی از دست نمس دهند.

پشتیبانی ۲۴ ساعته بروکر :

پشتیبانی به زبان فارسی یکی دیگر از ویژگی های مهم یک بروکر است که این پشتیبانی ها می تواند در بخشهای معاملاتی ، فنی ، نرم افزاری ، مالی و تحلیلی باشد.

دارایی های مورد معامله :

تعداد دارایی هایی که در بازار فارکس معامله می شود بسیار زیاد و متنوع هستند و هرچه تعداد این دارایی ها بیشتر باشد آن بروکر گذینه مناسبی برای انتخاب هست.

ارائه طرح های تشویقی :

ارائه طرح های تشویقی مثل دوره های آموزشی / سمینار/ وبینارهای آموزش / هدیه و جایزه و … از ویژگی های یک بروکر است.

 

5/5

اشتراک گذاری این پروژه: