پنجمین جفت ارز محبوب دنیا

جفت ارز دلار آمریکا / دلار کانادا در بازار فارکس

کانادا و ایالات متحده متحده از روابط اقتصادی و تجاری تنگاتنگی برخوردارند و سرمایه گذاری در این دو کشور باعث ایجاد میلیون ها شغل می شود.حجم مبادلات تجاری در سال 2016 به میزان 635 میلیارد دلار آمریکا رقم خورد و همچنین کانادا به عنوان دومین سرمایه دار بزرگ در آمریکا به حساب می آید. جفت ارزی USD / CAD از نرخ گذاری مستقیم برخوردار بوده. واحد ارزی اصلی دلار USD به شمار می آید. واحد ارزی دلار کانادا CAD ، از نرخ متغیر برخوردار می باشد.

دلار آمریکا و دلار کانادا چیست؟

این جفت ارزی نرخ ارز بین دلار آمریکا و دلار کانادا را نشان می دهد.این جفت ارز بسیار مهم است چرا که 5%از معاملات سالیانه را نشان می دهد.این جفت ارز می تواند برای معامله گران کوتاه مدت یا متوسط سودمند باشد.این جفت ارز اسم مستعاری به نام loonie  را از پرنده لون در برگرفته است.

تاریخچه دلار آمریکا و دلار کانادا

مسیر این دارایی معمولا شناور نامیده می شود چرا که مانند دیگرارزها تحول صعودی و نزولی آن عمدتا با عرضه ئ تقاضا تعیین می شود.

در دلار کانادا نهاد مسئول بانک مرکزی و در دلار آمریکا هم فدرال رزرو هست.دلار آمریکا و کانادا در زمان ایجادش با رکورد پایین 0.9058و یک رکورد تاریخی در نقاط 1.6188 تکامل نزولی داشته است.

چرا روی USDCAD معامله کنیم؟

این جفت ارز یکی از نقد شونده ترین جفت ارز ها در بازار فارکس هست و نقد شوندگی یکی از مهم ترین فاکتور های معامله روی جفت ارز در بازار فارکس هست به خصوص برای افرادی که مایل به معامله گری روزانه و معامله گری سوئینگ هستند.

بهترین زمان برای معامله USDCAD

USD/CAD را می توان هر زمان که بازار باز باشد معامله کرد ولی در کل سه جلسه معاملاتی وجود دارد که از همه مهم ترن از جمله جلسه معاملاتی نیویورک، لندن و توکیو.  این جفت ارز در جلسه های نیویورک و لندن بسیار فعال هستند.

همبستگی های USD/CAD

این جفت ارز همبستگی بسیار زیادی با قیمت نفت دارند و به همین دلیل یکی از سه جفت ارزمهم کالایی در بازار فارکس هست.  دوتای دیگر شامل AUDUSD  و NZDUSD می شود.

در مدت طول تاریخ همیشه یک همبستگی معکوس بین USD/CAD و قیمت نفت وجود داشته است در این صورت وقتی که قیمت نفت بالا می رود USD/CAD دچار افت می­شود و بر عکس آن زمانی که قیمت نفت پایین می آید USD/CAD رشد می کند.

 

5/5

اشتراک گذاری این پروژه: