پیش نیاز های آموزش فارکس

پیش نیاز های آموزش فارکس

فارکس بزرگترین بازار مالی دنیاست و مخفف دو  کلمه Foreign Exchange   به معنای تبادل ارز است . به طور کلی، هر کسی می تواند با داشتن برخی مهارت ها در معاملات فارکسی به سود دست بیابد البته باید ابزار لازم را برای کسب این موفقیت به همراه داشته باشد . برای آنکه بدانیم چه مهارت ها و پیش نیاز هایی برای ورود به فارکس لازم است در این مقاله با ما همراه باشید

مهم ترین پیش نیاز های ورود به فارکس

توانایی تحلیل بازار فارکس

عوامل مهم در تحلیل بنیادی فارکس شامل بررسی نرخ تورم، نرخ بهره، تصمیمات بانک مرکزی، میزان رشد اقتصادی، وضعیت سیاسی و دیگر اخبار مرتبط جفت ارزها  می باشد.یک تریدر موفق در بازار فارکس باید توانایی تجزیه و تحلیل بازار مالی روزانه فارکس را دااشته باشد و  برای تحلیل فارکس لازم است با دو رویکرد تحلیل تکنیکال فارکس و تحلیل بنیادی فارکس آشنا باشد. از تریدر ها برخی برای ارزیابی بازار ازتحلیل تکنیکال با  نرم افزار فارکسر 5 استفاده میکنند و نوسانات قیمتی را تحلیل می نمایند . برخی دیگر از تریدرها با شیوه بنیادی یا  تحلیل فاندامنتال به آنالیز بازار می پردازند که تمامی عوامل و جزئیات بازار را بررسی میکنند و همچنین به  بررسی اتفاقات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی متمرکز شده و در آن به بررسی تاثیر هر یک از این اتفاقات بر بازار پرداخته می شود.

داشتن استراتژی معامله گری

هر تریدر برای انجام معاملات خود در بازار مالی فارکس لازم است یک استراتژی مالی داشته باشد که بر گرفته از اصول تحلیل فاندامنتال یا تکنیکال  و یا هر دو باشد و ابتدا لازم است شیوه معاملاتی خود را در یک حساب دمو آزمون و خطا کند یکی از نکات مهم که در آموزش های فارکس به آن اشاره میشود داشتن یک استراتژی خوب در کنار صبر و تسلط شما بر هیجاناتتان است  ممکن است در طی این نوسانات و تغییرات، ضرر کنید و به جای سود کردن با زیان مالی روبرو شوید در این شرایط شما باید احساسات خود را کنترل کنید با اصلاح استراتژی ترید مقدار ریسک را کاهش دهید و خطا های خود را در معاملات تصحیح کنید .

یادگیری اصولی فارکس

برای آنکه یک معامله گر حرفه ای باشید باید اصطلاحات فارکس را بشناسید در بازار پویای فارکس شما باید با تغییرات بازار پیش بروید و همواره دانش خود را بروز کنید تا از قافله معامله گران دیگر عقب نمانید بنابراین اگر می خواهید یک تریدر موفق در فارکس بوده و به کسب درآمد از فارکس می اندیشید، مطالعه و یادگیری را متوقف نکنید. از دنبال کردن اخبار های داخلی تا مطالعه منابع انگلیسی زبان همه و همه شما را به هدفتان در موفقیت مالی نزدیک میکند پس دانش خود را پیوسته افزایش دهید.

5/5

اشتراک گذاری این پروژه: