چه شغلی محدود به زمان و مکان نیست ؟

چه شغلی محدود به زمان و مکان نیست ؟

بسیاری از مشاغلی که می شناسیم محدود به موقعیت مکانی و در بازه زمانی مشخصی در طول روز هستند و ساعت کاری اغلب شغل ها 8 ساعته می باشد وافراد در مکان خاصی ملزم به انجام دادن آن هستند  اما در دهه اخیربرخی  مشاغل معرفی و شناخته شده که برای انجام آنها نیازمند حضور فیزیکی و زمانبندی مشخصی نیست و با بهره گیری از علوم دیجیتالی و مجازی میتوان از وقت به عنوان سرمایه ای مهم بیشترین استفاده را برد .

برعکس بازارهای سهام و بورس که مکان فیزیکی مشخص دارند و کاربران در یک مکان مرکزی سازمان یافته معامله میکنند  بازار فارکس  چنین مکانی با ماهیت فیزیکی نداردو فعالیت های آن در محل خاصی متمرکز نیست  و کاربران در  24 ساعت شبانه روز در هر جایی که باشند میتوانند از طریق تلفن همراه یا شبکه الکترونیکی SWIFT مشغول معامله و تحلیل بازار باشند .

فارکس محدود به زمان و مکان نیست

بازار فارکس در روزهای شنبه و یکشنبه  تعطیل می باشد و از صبح روز دوشنبه مراکز مالی شروع به فعالیت میکنند ابتدا مرکزهای مالی آسیا به ترتیب؛ بانکهای ولینگتون، نیوزلند، سیدنی، توکیو، هنگ کنگ، سنگاپور و بحرین  و بعد ازآن نوبت به بانکهای اروپا میرسد و به ترتیب بانکهای فرانکفورت، زوریخ، پاریس، لندن و در بعد از ظهر کاری آن نیز همزمان مراکز مالی ایالت متحده از جمله بانکهای نیویورک، شیکاگو، لس انجلس فعالیت خود را آغاز میکنند و با هم پوشانی ساعات کاری یکدیگر در طول شبانه روز بستری برای معاملات تریدرها می باشند.

بهترین ساعت معامله در فارکس

بیشترین حجم معاملات در بازار فارکس  زمانی است که دو بازار مالی اصلی لندن و نیویورک همپوشانی دارند این ساعت به وقت ایران بین ساعت 16:30 تا20:30 می باشد و چیزی حدود 75 درصد معاملات روزانه در این ساعت ها صورت میگیرد حجم نقدینگی بازار در این ساعات بالاست و تریدر های حرفه ای غالبا در این ساعات مشغول به معامله هستند .

 

مزایای معامله در فارکس بدون محدودیت زمانی و مکانی

مقدار سودی که در این بازارها نصیب معامله گران می شود خیلی بیش از سودی است که در یک بازار بسته وجود دارد. چرا که در بازار آتی، چندین برابر کالای فیزیکی، هم می توانیم بخریم و هم بفروشیم . همچنین در مقایسه با بازار سهام که تعداد بسیاری سهم از شرکت های گوناگون وجود دارد و برای تجزیه و تحلیل این بازار باید وقت و انرژی بسیاری صرف کنیم در بازار فارک تعداد جفت ارزها محدود است و این به منزله سهولت در بررسی و تحلیل بازار فارکس است .

 

5/5

اشتراک گذاری این پروژه: