راه های مدیریت استرس در معاملات فارکس

کنترل اضطراب در معامله‌گری

 

یکی از مهمترین مسائلی که در معامله‌گری باید مورد توجه واقع شود کنترل استرس است. کنترل نکردن استرس می تواند خطرات زیادی برای یک معامله‌گر داشته باشد. استرس می تواند انگیزه شما را برای ادامه مبارزه در معاملات فارکس کم کند و پس از مدتی شما را خسته و بی‌انرژی نماید.

برای اینکه استرس خودتان را در این بازار به خوبی مدیریت کنید چند نکته را باید مد نظر قرار دهید. در ادامه این نکات را با هم مرور می‌کنیم.

استرس معاملات فارکس را قبول کنید!

راه های مدیریت استرس در معاملات فارکس

نه تنها در کنترل و مدیریت استرس بلکه در برابر تمام چالش‌ها و مشکلاتی که برای معامله‌گر پیش می‌آید، پذیرش مشکل اولین گام برای مقابله با آن است. شما باید استرس خودتان در معامله‌گری را قبول کنید. پس از اینکه استرس را قبول کردید باید به این توجه داشته باشید که نحوه واکنش شما به این حالت درونی چگونه است.

آیا استرس باعث می‌شود وحشت شما از بازار بیشتر شود یا سبب می‌شود تصمیم گیری‌های عجولانه و غیر منطقی در بازار داشته باشید. سعی کنید شرایطی که برای شما به وجود می‌آید را یادداشت کرده و در آینده نسبت به تحلیل آنها اقدام کنید. قطعاً با استفاده از تحلیل اتفاقات رخ داده می‌توانید نتایج خوبی در آینده بگیرید.

آرامش خودتان را حفظ کنید

راه های مدیریت استرس در معاملات فارکس

اگر قبل از فعالیت در بازار فارکس، تجربه معامله‌گری در بازارهای دیگر را داشته باشید، احتمالاً به یک موضوع به طور کامل واقف هستید. ترس بیش از حد و عدم آرامش در معامله گری سبب می شود تصمیمات تجاری از روی ترس از اتفاقات آینده و بدون در نظر گرفتن تمام شرایط صورت پذیرد.

این موضوع منجر به تصمیمات بد در معامله‌گری و نهایتاً ضرر و زیان زیادی برای معامله‌گر می شود. اگر در شرایطی قرار گرفتید که بیش از حد از شرایط بازار و آینده آن واهمه دارید، پیشنهاد می‌کنیم تا زمان رسیدن به آرامش معامله‌گری را ترک کنید، نفس عمیقی بکشید و مدتی تحلیل کردن را کنار بگذارید.

دقت داشته باشید که معامله نکردن، بهتر از معامله کردن در شرایط پر از ترس و استرس است.

بیشتر بخوانید : برای ورود به بازار فارکس چه باید کرد

استرس شما در فارکس از کجا ریشه گرفته است؟

راه های مدیریت استرس در معاملات فارکس
بعد از اینکه استرس خودتان را در بازار فارکس کنترل کردید، به دنبال آن باشید که منبع استرس را شناسایی کنید. شناسایی ریشه استرس‌های شما کمک می‌کند تا بهترین راه حل را برای مهار آن‌ها در نظر بگیرید. همچنین پیدا کردن محل اصلی استرس ها، کمک می‌کند تا به این پرسش پاسخ دهید که آیا استرس‌های شما ریشه درستی دارد یا سراسر غلط است.

گاهی اوقات با یک بررسی کوتاه و سطحی می‌توانید تمرکز ذهنی خودتان را افزایش داده و چشم‌انداز خودتان از بازار را بهبود دهید.

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top