کش بک فارکس چیست ؟

نوشته توسط : گیسو صرافدر تاریخ : 01 شهریور 1401نظرات : بدون نظربازدید : 9 بازدیدمربوط به : اخبار
کش بک فارکس چیست ؟

کش بک فارکس چه چیزی است ؟(cashback)

 

 

 

اگر در بازارهای مالی از جمله فارکس فعالیت‌ می‌کنید ، قطعا با اصطلاحات بسیاری روبرو خواهید شد . یکی از اصطلاحاتی که خیلی از تریدرها لااقل یکبار آن را شنیده‌اند ، کش بک فارکس است . با این وجود درصد زیادی از افراد هنوز معنی آن را به صحت نمی‌دانند .

هر چند Cash back شباهت فراوانی با تخفیفات بروکرها داراست ، اما تفاوت‌هایی نیز در این دو جمله نهفته شده است . در ادامه طی آشنایی با این مفهوم در فارکس به تفاوت کش بک و تخفیف‌ بروکر و انواع‌ کش بک در این فروشگاه های مالی خواهیم پرداخت .

کش بک (cashback) یعنی دریافت تخفیف‌ در اسپردهای پرداختی شما در طی تمام معاملاتی که انجام‌ میدهید . (کش بک به معنای « بازپرداخت نقدی » است) . کش بک (Cash back) یا ترجمه‌ آن به فارسی بازپرداخت وجه ، یک برنامه تشویق‌ مالی برای کاربران میباشد .

 

همانطور که میدانید هنگامی که در بازار فارکس معامله می کنید ، برای هر تجارت کارمزد یا اسپرد به بروکر پرداخت می کنید‌ . این میزان اسپرد بسته به نوع حساب‌ معاملاتی شما و همچنین‌ نماد‌ مورد‌ معامله مختلف شده است . حال درصورتی‌که از نمایندگان بروکر کش بک دریافت نمائید ؛ بخشی از این مزد به حساب‌ شما برگردانده خواهد شد .

این تخفیف بصورت اتوماتیک به ولت شما برگردانده میشود که هم قابل‌ دریافت و هم قابل‌ معامله است .

 

طرح درامد اضافه‌ با کش بک چیست ؟

طرح درامد اضافه‌ با کش بک چیست ؟

نکته قابل توجه این خواهد بود که برای گرفتن این پول نقد نیازی به فعالیت اضافه‌ ندارید .

« تیم فارکس بورس » برای کل معامله‌ها شما کش بک در نظر‌ گرفته است . مهم نیست‌ در یک معامله شما نفع می نمائید یا ضرر‌ ، شما کش بک (cashback) را بر روی تمام بده‌وبستانها خود دریافت‌ خواهید نمود حتی اگر تجارت ای از شما با زیان بسته گردد باز هم کش بک (cashback) آن معامله‌ را دریافت‌ خواهید نمود .

 

بیشتر بدانید : چگونه بدون سرمایه وارد فارکس شو !

 

تفاوت کش بک و کاهش بروکر چیست ؟

 

کش بک فارکس چیست ؟

 

بسیاری‌ از یوزرهای که به آشنایی اندکی از کلمه کش بک دست پیدا کرده‌اند ، درک‌ درستی‌ از معنا این زبان در بازارچه های مالی ندارند . معامله گران‌ بسیاری می باشند که این سیستم پاداش‌ دهی را با تخفیف‌های ارائه گشته توسط بروکر یکسان می‌دانند . چنانچه شما نیز‌ گمان‌ می‌کنید کش بک فارکس با کاهش بروکرها دو لغت یکسان شده است ، نمونه ذیل می‌تواند برای شما مفید باشد‌ :

 

· فروشگاهی را تصور‌ نمائید که کالاهای خود را در یک بازه زمانی‌ محدود با قیمت‌های پایین‌تری عرضه کرده است . به عنوان مثل این فروشگاه تصمیم دارد تا محصولات خودشان را تا انتهای هفته با 20 درصد کاهش مظنه به فروش برساند .

بدیهی است که این فروشگاه از استراتژی تخفیف‌ برای جذب خریدکنندگان استفاده کرده است .

 

· اکنون‌ تصور‌ نمائید که این فروشگاه‌ تصمیم‌ گرفته تا به ازای هر معامله مبلغی را به حساب‌ خریداران خودشان واریز کند‌ . این پول هم قابل برداشت است‌ و هم می‌تواند برای معامله های آتی مورد‌ بهره برداری قرار بگیرد . این استراتژی جدید که تفاوت مازاد با نقشه قبلی دارد ، در واقع‌ همان کش بک بوده است .

 

نه تنها در بازار فارکس بساکه در بازرگانی الکترونیک نیز‌ مناظره ارائه‌ کش بک (cashback) وجود دارد که از نظر‌ مفهومی مانند به تخفیف‌ گرفتن‌ است‌ اما استفاده آن گوناگون است و به فرم های مختلفی اجرا‌ می گردد . شیوه کار بدین صورت است‌ که ، درصدی از مبلغ کل خرید به عنوان جایزه‌ (reward) به حساب مشتری و یا کارت‌ اعتباری او بازگرداننده می گردد و شخص می تواند در معامله های بعدی از این اعتبار‌ استفاده‌ کند‌ و یا آن را به طور نقدی دریافت کند‌ .

 

آگاه باشید درباره: ترفند ترید ارز دیجیتال 

 

انواع‌ کش بک فارکس

اکنون که با این تعبیر فارکس آشنا‌ شدیم ، بد نخواهد بود تا انواع‌ آن را نیز مرور کنیم . جالب است بدانید که کش بک‌‌ها‌ در دادوستد در انواع‌ مختلفی پدیدار می‌شوند :

 

· 100 درصدی

 

· چرخشی‌

 

· درصد محکم

 

· آفلاین

 

· کارت‌ اعتباری

 

· …

 

با این حال کش بک‌‌های فارکس با توجه‌ به بازاریابی بروکرها محدودتر می باشد . فراوانی از بروکرها در ازای هر لات‌ معامله مقدار یا درصد ویژه ای از هزینه اسپرد را به حساب‌ شما بازگشت می‌دهند .

 

مزیتهای بهره برداری از کش بک بروکر فارکس

ارائه Cash back توسط بروکرها می‌تواند ویژگی های زیادی‌ به همراه داشته باشد . با بکارگیری از این استراتژی ، معامله‌ گران‌ می‌توانند بخشی از اسپرد معاملاتی خودشان را دریافت کنند ، به این ترتیب در هزینه‌‌های‌ دادوستدها آن‌ها صرفه‌جویی‌ خواهد شد .

از سوی دیگر این پلن معاملاتی می‌تواند مشتری ها را وادار کند تا در معامله‌های بعدی نیز‌ از خدمات‌ بروکر بهره برداری کنند . امروزه این استراتژی در تمامی کسب‌وکارهای آنلاین از جمله بازارچه های مالی به چشم می‌خورد .

در فارکس نیز بروکرها به مشتری های خودش در ازای هر معامله‌ پاداشی در نظر می‌گیرند ، این پاداش‌ که برای ترغیب‌ مشتری ها به معاملات آتی ارائه می‌شود‌ ، در واقع همان بازپرداخت وجه خواهد بود .

امتیاز بده لطفا!