تفاوت‌ کش بک و تخفیف‌ بروکر یعنی چه ؟

تفاوت‌ کش بک و تخفیف‌ بروکر یعنی چه ؟

 

بسیاری از مشتری های که به آشنایی کمی از کلمه کش بک دست پیدا‌ کرده‌اند ، فهم درستی‌ از مفهوم این اصطلاح‌ در فروشگاه های مالی ندارند . خریدوفروش گران بسیاری می باشند که این مجموعه پاداش‌ دهی را با تخفیف‌‌ها عرضه می شود توسط بروکر یکسان می‌دانند . اگر شما هم تصور می‌کنید کش بک فارکس با تخفیف‌ بروکرها دو کلمه یکسان است ، مثال پایین می‌تواند برای شما مفید باشد‌ :

 

· فروشگاهی را تصور بکنید که محصولات خودش را در یک بازه زمانی‌ کوتاه با ارزش های پایین‌تری عرضه کرده است‌ . به عنوان مثال این مغازه قصد‌ خواهد داشت تا محصولات خود را تا انتهای هفته با 20 درصد کاهش قیمت به فروش برساند . واضح است که این فروشگاه‌ از استراتژی تخفیف‌ برای ربایش خریداران بکارگیری کرده است‌ .

 

· در این زمان گمان کنید‌ که این فروشگاه تصمیم‌ گرفته تا به ازای هر فروش مبلغی را به حساب‌ خریداران خود واریز نماید . این مبلغ هم قابل برداشت خواهد شد و هم می‌تواند برای معامله های بعدی مورد بهره برداری قرار بگیرد . این استراتژی جدید که اختلاف بسیاری با برنامه قبلی دارد‌ ، در واقع‌ همان کش بک است .

 

نه تنها در بازار فارکس بلکه در دادوستد الکترونیک هم بحث‌ عرضه کش بک (cashback) وجود دارد‌ که از نگاه مفهومی شبیه‌ به تخفیف‌ گرفتن‌ بوده است منتها استفاده آن متفاوت‌ شده و به شکلهای متفاوتی ایفا می گردد . طریق کار بدین صورت است که ، درصدی از مبلغ کل خرید به عنوان جایزه‌ (reward) به حساب‌ خرید کننده و یا کارت‌ اعتباری او بازگرداننده می گردد و خریدار می تواند در خریداری های بعدی از این اعتبار‌ استفاده کند و یا آن را به حالت نقدی دریافت کند‌ .

 

انواع‌ کش بک فارکس

تفاوت کش بک و تخفیف بروکر

حالا که با این اصطلاح فارکس آشنا‌ شدیم ، بد نیست تا انواع‌ آن را نیز مرور کنیم . جالب است بدانید که کش بک‌‌ها‌ در معامله در انواع مختلفی عرضه می‌شوند :

 

· 100 درصدی

 

· دورانی

 

· درصد ثابت‌

 

· آفلاین

 

· کارت اعتباری

 

· …

 

با این حال‌ کش بک‌‌‌های‌ فارکس با توجه به بازاریابی بروکرها محدودتر خواهد شد . بسیاری از بروکرها در ازای هر لات‌ تجارت مقدار‌ یا درصد خاصی از مخارج اسپرد را به حساب‌ شما بازگشت می‌دهند .

 

مزیتهای بهره برداری از کش بک بروکر فارکس

تفاوت کش بک و تخفیف بروکر

ارائه Cash back به وسیله بروکرها می‌تواند فواید فراوانی به همراه داشته باشد‌ . با بکارگیری از این استراتژی ، دادوستد سنگین می‌توانند بخشی از اسپرد معاملاتی خویش را دریافت کنند ، به این ترتیب‌ در هزینه‌‌های‌ دادوستدها آن‌ها صرفه جویی خواهد شد .

از سوی دیگر این پلن معاملاتی می‌تواند کاربران‌ را وادار کند تا در معاملات آتی همچنین از فعالیت‌ها بروکر استفاده کنند .امروزه این استراتژی در تمامی کسب‌وکارهای آنلاین از جمله فروشگاه های مالی به چشم می‌خورد .

در فارکس نیز بروکرها به کاربران‌ خویش در ازای هر معامله پاداشی در نظر‌ می‌گیرند ، این پاداش‌ که برای انگیزش مشتری ها به معامله‌های بعدی عرضه می‌شود ، در حقیقت همان بازپرداخت وجه‌ خواهد شد .

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top