برای ورود به بازار فارکس چه باید کرد

ابتدا با فارکس آشنا شوید!

 

شما میتوانید به جای خواندن مقاله به صوت زیر گوش کنید .

 

احتمالاً شما هم در مورد بازار فارکس و ویژگی‌های آن، مطالب زیادی شنیده‌اید. اگر علاقه دارید خودتان هم در این بازار فعالیت کنید، پیش از یاد گرفتن فوت و فن معامله‌گری در بازار ارز ابتدا یک تعریف کلی از این بازار در ذهن خودتان داشته باشید.

بازار فارکس که به صورت مختصر با نام FX شناخته می‌شود بازار مبادله ارزهای خارجی است. این بازار بزرگترین بازار ارزی در جهان می‌باشد و تقریباً معاملاتی که در آن انجام می‌شود بر روی قیمت هر چیزی در جهان اثرگذار است.

نحوه فعالیت در بازار فارکس مشابه خرید و فروش ارز از صرافی‌ها می‌باشد. همانطور که شما برای سفرهای خارجی خودتان به صرافی‌ها مراجعه می‌کنید و معمولاً با پرداخت ارز رایج کشور خودتان، ارز کشور مقصد را خریداری می‌کنید، در فارکس هم تقریباً همین روند را باید پشت سر بگذارید.

به عبارت بهتر یک معامله‌گر در این بازار واحد پولی یک کشور را خریداری می‌کند و معامله‌گر دیگری نسبت به فروش آن اقدام می‌کند.

نرخ ارز در این بازار کاملاً بر اساس ذات معاملات اقتصادی یعنی عرضه و تقاضا تنظیم میشود.

بهتر است مطالعه کنید : 10 راه برای جلوگیری از دست دادن پول در بازار فارکس

آشنایی با روش‌های تجارت در بازار فارکس

برای ورود به بازار فارکس و فعالیت اقتصادی در آن شما می‌توانید از سه مسیر اقدام کنید. این سه روش متفاوت هستند و متناسب با اهداف گوناگون معامله‌گران پیشنهاد می‌شوند. این سه روش عبارتند از:

• بازار نقدی: اصلی‌ترین بازار در فارکس بازار نقدی نام دارد. در این بازار جفت ارزها مبادله می‌شوند و نرخ مبادلات در زمان واقعی بر اساس عرضه و تقاضا مشخص می‌شود.

• بازار آتی: یکی دیگر از بازارهای مهم فارکس بازار فوروارد است. در این بازار معامله‌گران به جای انجام یک معامله در زمان حاضر یک قرارداد خصوصی با معامله‌گر دیگری منعقد می‌کنند و بر اساس آن نرخ ارز را برای مقدار ارز توافق شده در آینده تنظیم می‌نمایند.

• بازار فیوچر: بازار فیوچر نیز مانند بازار فروارد نوعی بازار آتی در فارکس است. مشابه با بازار فوروارد، در این بازار نیز معامله‌گران می‌توانند از یک قرارداد استاندارد برای خرید یا فروش مقدار ارز از پیش تعیین شده با نرخ مبادله‌ای خاص در تاریخی در آینده اقدام کنند. با این تفاوت که در بازار فیوچر معاملات در صرافی‌ها انجام می‌شود و نه به صورت خصوصی.

بیشتر بخوانید : بازگشایی حساب در فارکس

فعالیت در بازارهای آتی نیاز به ریسک‌پذیری بالا و دانش تحلیلی عمیقی دارد. معمولاً، بیشتر معامله‌گرانی در این بازار فعالیت دارند که قصد دارند در برابر تغییرات آینده قیمت، سفته بازی کنند. نرخ ارز در بازارهای آتی بر اساس تغییراتی که در بازار نقدی رقم می‌خورد تعیین می‌شود. ضمناً اکثر معاملات بازار فارکس نیز در بازار نقدی رقم می‌خورند.

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top