چرا و چگونگی تحلیل تکنیکال

 

 

اهمیت تحلیل تکنیکال در بازار‌ رمز ارز ها

 

 تحلیل تکنیکال

 

تحلیل تکنیکال بیت کوین

اگر می‌خواهید در بازار رمزارزها و به‌ویژه بیت کوین سرمایه‌گذاری نمائید ، بسیار حیاتی است که بدانید چه زمانی بیت کوین بگیرید و چه زمانی آن را بفروشید تا فایده کنید . براین‌اساس ، نیاز دارید که از راه های پیش‌بینی قیمت بیت کوین و سایر رمزارزها استفاده نمائید . پیش‌بینی کردن حرکات‌ قیمتی ارز‌ها‌ کار‌ سختی‌ می باشد . متاسفانه هیچکس هم دائماٌ درست پیش‌بینی نمی‌کند . بسیاری از تریدرها بخاطر پیش‌بینی‌‌های نادرست ، متحمل‌ ضررهای هنگفتی شده‌ است .

با توجه به اینکه تحلیل تکنیکال برای پیش بینی روند کوتاه‌ مدت قیمت‌ها و نوسان‌گیری استفاده می گردد در میان تریدرهای بازار ارزهای دیجیتال از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می باشد . فعالین بازار ارز دیجیتال با یاری گرفتن‌ از تحلیل‌ تکنیکال تلاش می‌کنند که درصد خطای خویش را در معاملات‌ کمینه کنند .

تحلیل‌ تکنیکال چه می باشد؟

 

 تحلیل تکنیکال

 

تحلیل‌ تکنیکال یکی از راه های بسیار متداول می باشد که معامله‌گران ارز دیجیتال از آن برای تحلیل‌ رفتار‌ نرخ بیت کوین کمک ب‎گیرند. در تحلیل‌ تکنیکال با استفاده سابقه های معاملات‌ تجزیه و تحلیل‌ بیت کوین انجام‌ می‌ گردد و روی داده‌ها و نمودار بازار تمرکز‌ دارد تا بتواند الگوها و روال ها را شناسایی نماید و آینده‌ بازار‌ را پیش‌بینی‌ نماید .تحلیل تکنیکال بر اساس فرضیه داوجونز بر سه پایه استوار شده :

همه چیز‌ در قیمت خلاصه‌ می‌ گردد . قیمت‌ ، رکن بنیادی تحلیل‌ تکنیکال می باشد و تحرکات قیمتی نشان‌دهنده‌ی میزان عرضه و تقاضای بازار می باشد .
قیمت دارای روند‌ می باشد. قیمت دارای روند‌ کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت‌ می باشد .
گذشته مرور می‌شود . روندهای قیمت علاقه دارند که تکرار گردند . تحلیل‌گران ارز‌ دیجیتال با استفاده‌ از نقشه های فرم گرفته روی نمودارها در گذشته‌ ، حرکات بعدی‌ بازار را پیش‌بینی‌ می‌ نمایند .
در صورتی که ما اکنون بیت کوین داشته باشیم و یا به فکر این باشیم که مقداری بیت کوین در آینده خریداری کنیم ، حتما باید بدانیم که چه زمانی آن را بفروشیم یا مجدداً بخریم تا بتوانیم در این روند فایده کنیم .

 

اقسام نمودار در تحلیل تکنیکال

 

 تحلیل تکنیکال

 

نمودار‌های‌ تحلیل تکنیکال

آنالیز کردن نمودارهای قیمتی و دریافتن چگونگی معامله‌ در دنیای مالی ، کار دلهره‌آوری می باشد ، مخصوصاً برای افرادی که تازه‌ شروع به ترید (Trade) ارز دیجیتال کرده‌اند . برای اینکه بتوانیم تحلیل تکنیکال (Technical) را برطبق قیمت و حجم معاملاتی انجام بدهیم ، باید از نمودارهای قیمتی که به‌طور قابل فهمی اطلاعات را نمایش می‌دهند ، بهره برداری کنیم . برای شروع می‌توانید از وب سایت coindesk کمک بگیرید .

خیلی از نمودارهای پایه‌ای ، قیمت‌ها را با خط نشان می‌دهند . این نمودارها نشان دهنده‌ی نرخ در زمان‌‌های‌ مختلف می باشند . از این منحنی ها می‌توانیم برای تحلیل‌ بیت کوین استفاده نمائیم . اقسام نمودار در تحلیل تکنیکال که می‌توانیم از آن‌ها برای تحلیل بیت کوین استفاده کنیم عبارتند از :

منحنی شمعی (Candlestick Chart)

 

 تحلیل تکنیکال

معروف‌ترین نوع‌ نمودار بین تریدرها ، نمودار‌های‌ شمعی (candlestick) می باشند . منحنی های شمعی اطلاعات خیلی مهمی را در اختیار‌ معامله‌گران قرار می‌دهند . هر شمع نشان دهنده قیمت‌ نخست ، کمترین قیمت‌ ، بیشترین‌ قیمت‌ معاملاتی و قیمت‌ نهایی می باشد .

همچنین رنگ شمع‌ها نشان دهنده این می باشد که قیمت پایانی از قیمت‌ نخست زیادتر می باشد یا نه . معمولاً سبز نشان دهنده بیشتر‌ بودن قیمت نهایی از نخست و قرمز نمایش دهنده کمتر بودن آن می باشد . نمودار‌های‌ شمعی متعلق به خانواده‌ نمودار‌های‌ قیمتی‌ (open high , low close) (OHLC) می باشند .

منحنی خطی‌ (Line Chart)

 

 تحلیل تکنیکال

 

یکی دیگر از اقسام نمودار‌ تحلیل تکنیکال ، نمودار خطی می باشد که قیمت نهایی بیت کوین در یک دوره‌ خاص را ردیابی‌ می‌ نماید. نمودار خطی‌ به معامله‌گران کمک‌ می نماید تا بتوانند روند حرکت‌ نرخ را تشخیص بدهند . البته بایستی توجه داشت که این منحنی ، روی قیمت‌های نهایی تمرکز دارد ، بنابراین نمی‌توان اطلاعات‌ زیادی را درباره حرکت قیمت بیت کوین در طول روز از آن استخراج کرد .

نمودار‌ میله‌ای (Bar Chart)

 

 تحلیل تکنیکال

 

   نمودار میله‌ای هر چند بسیار مانند نمودار خطی می باشد اما در مقابل آن اطلاعات‌ بیشتری را در اختیار معامله‌گران قرار می‌ دهد . این نمودار قیمت‌ها را در طول بازه‌های زمانی‌ متنوع به شکل مستطیل‌هایی روی محور‌ طول‌ها (میله‌ها) نشان می‌دهند . هر میله‌ در واقع نشان‌دهنده این می باشد که در طول یک بازه زمانی ، قیمت بیت کوین چگونه تغییر‌ می نماید .

 

بیشتر بخوانید: بدون سرمایه وارد فارکس شو !

 

نتیجه گیری

    تحلیل تکنیکال یکی از راه های تحلیل قیمت در بازارهای مالی و بازار‌ ارز دیجیتال می باشد . معامله‌گران از تحلیل تکنیکال کمک می‌گیرند تا بتوانند در معاملات خویش سود‌ کنند . برخلاف تحلیل فاندامنتال که بر اساس اخبار‌ ، رسانه‌ها و اشخاص تأثیرگذار صورت خواهد گرفت ، در تحلیل تکنیکال ، قیمت با استفاده از شاخصه های ریاضی و تفسیر‌ نمودارها صورت می‌گیرد . تحلیل تکنیکال در بازار رمزارزها به خصوص در خرید‌ و فروش بیت کوین هم جایگاه بسیار مهمی را داراست و معامله‌گران می‌توانند با بکارگیری از آن معاملات‌ به سودآوری برسند .

 

نظرات خود را با ما از طریق شماره 22882007-021 در میان بگذارید.

5/5 - (23 votes)

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top