بردی بدون شرط در بازار فارکس

آشنایی با بازار فارکس

می توان گفت که بزرگترین بازار مالی دنیا بازار فارکس است که تیلیاردها دلار پول در آن بازار به طور روزانه انتقال داده می شود و به واسطه آن افراد بسیاری به پیروزی دست پیدا می کنند.

در دنیای امروز در تمام دنیا بازارهای مالی بی شمار مطلوب و بروزی ساخته شده اند که می توانند بسیار پول ساز باشند.

برای مثال روزانه حجم مالی بازار مرکز معاملات اوراق بهادر و سهام آمریکا حدود صد میلیون دلار می باشد که عدد بسیار بالایی است که به راحتی میتواند بر اقتصاد چند کشور اثر گذاری داشته باشد.

همانطور که می دانید بازارهای مالی بی اندازه گوناگون اند، که همه آن ها فوق العاده هستند و زندگی میلیون ها انسان را در طول تاریخ تحت تاثیر قرار داده اند.

در هر صورت می توان گفت کلا دو نوع بازار مالی وجود دارد:

  • بازارهای سنتی
  • بازارهای اخیر و مشتقه

آیا می خواهید بدانید دادوستد در بازار فارکس به چه صورتی هستند؟ پس با ما همراه باشید. چندین سال است که بازارهای بورس ایجاد شدند، بعد از آن ها بازارهای آتی، CFD و فارکس از بازارهای سنتی الگو برداری کردند و بازارهای تازه ای را در دنیا ایجاد کردند که در نهایت تمام آن ها را تحت عنوان بازار فارکس می شناسند.

بازار فارکس که به لاتین foreign exchange market می شود، بزرگترین بازار مالی می باشد.

بسیاری از معامله کنندگان به خاطر این حجم بالای پول در گردش و قدرت نقدشوندگی بسیار بالای فارکس، ساعات معاملاتی  بسیار طولانی و همچنین امکان استفاده از اهرم معاملاتی بالا (high leverage ) به این بازار بزرگ تمایل پیدا می کنند.

 

مقایسه بازار بورس و فارکس

 

مقایسه بازار بورس و فارکس

اگر بخواهیم بورس را با فارکس و حتی بازار آینده تطبیق کنیم، بایست بگوییم که، بورس معمولا نوسانات کمتری داراست و اکثر از آن به عنوان یک سرمایه ‌گذاری باپتانسیل رویش پی در پی ، جهت افزایش ارزش پرتفوی سرمایه ‌گذاران استفاده می گردد.

نوسانات

منظور از نوسانات قیمتی چیست؟ بالا و پایین آمدن ناگهانی قیمت‌ها است. این در حالی است که برخی معامله ‌گران مخصوصا نوسان‌ گیران از بالا و پایین شدن مظنه ها در زمان‌ های کوتاه برای کسب سود بهره می برند، سرمایه‌ گذار ها هم با موقعیتی که نوسانات و ریسک کمتری داشته باشد راحت تر هستند.

از این رو نوسان ‌گیران و افرادی که به بازارهای با سرعت و ریسک فوق مشتاق می گردند بیشتر فارکس را می پسندند، منتها دارایی دارانی که به استراتژی “خرید و نگهداری” عقیده دارند، ثبات بیشتر و بورس را انتخاب می نمایند.

اهرم

از دیگر ملاحظات می توان به اهرم اشاره کرد. بورس تهران دارای هیچ اهرمی برای داد و ستد سهام نمی باشد و شما به همان مقداری که سرمایه‌ دارید می ‌توانید سهام خرید نمایید، بی گمان پرسش ارزش معاملاتی یا credit با اهرم متفاوت است.  این در حالی است که در خریدو فروش فارکس، اهرم معاملاتی بسیار بالایی  حتی بالاتر از ۵۰:۱  مورد استفاده قرار می گیرد.

به عنوان نمونه در نظر بگیرید که سرمایه اولیه شما ۱۰۰۰$ است. کارگزاران فارکس بیشتر ضرایب اهرمی ۱:۱۰۰ یا ۱:۲۰۰ را پدیدار می کنند. از این رو چنانچه بروکر شما ضریب اهرمی ۱:۱۰۰ به حساب شما ویژه داده است، شما  قادر خواهید بودتا سقف ۱۰۰,۰۰۰$ کهراندمان دارایی اولیه × ضریب اهرمی می باشد، معامله زوج ارزهای قابل معامله را انجام دهید

.

همچنین لازم نیست تا شما از کل این سرمایه مجازی (چون سرمایه واقعی شما ۱۰۰۰$ است) استفاده نمایید و می توانید هر مقداری که علاقمند باشید در معاملات خود استفاده کنید.

حتما بخوانید: بازار تبادل های ارزهای خارجی

مزایا و معایب انجام معاملات در فارکس چیست؟

آیا بازار فارکس از نظر حجم تریدروزمره ، بزرگ‌ ترین بازار دنیا به حساب می آید! لذا بیشترین نقدینگی در آن در حال گردش است. این باز کردن پوزیشن و خروج از آن را در هر یک ازوجه های حقیقی در کسری از ثانیه و با اسپرد کم در بیشتر وضعیت بازار آسان می‌ کند.

لذا بانک‌ ها، بروکر‌ها و دلالان در بازار‌های فارکس اجازه مقادیر بالایی از لوریج را می‌ دهند که این بدین مضمون شده است که معامله گران این توانایی را دارند که پوزیشن‌ های بزرگی را با بودجه نسبتا کم خود باز کنند.مسلما این را هم بایستی در نظر داشت که همه معامله گران فعال در بازار فارکس باید استفاده از لوریج و ریسک‌ های آن را ادراک کرده باشند، وگرنه استفاده از آن به هیچ عنوان سفارش نخواهد شد.

دیدگاه خودتان را با ما در میان بگذارید:

 

امتیاز بده لطفا!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top