فرق کش بک و تخفیف بروکر یعنی چه ؟

خیلی از مشتری های که به آشنایی کمی از اصطلاح‌ کش بک دست پیدا کرده‌اند ، درک درستی از معنی این کلمه در بازار‌های‌ مالی نخواهند داشت. معامله‌ گران فراوانی خواهند بود که این سیستم پاداش‌ دهی را با تخفیف‌‌های‌ ارائه‌ شده به وسیله بروکر یکسان می‌دانند . چنانچه شما نیز گمان می‌کنید کش بک فارکس با تخفیف‌ بروکرها دو واژه‌ یکسان می باشد، مثال زیر‌ می‌تواند برای شما سودمند باشد :

· فروشگاهی را تصور‌ نمایید که کالاهای خویش را در یک بازه زمانی‌ کم با قیمت‌های پایین‌تری عرضه می کند . به عنوان مثال این فروشگاه‌ تصمیم دارد‌ تا کالاهای خود‌ش را تا انتهای هفته با 20 درصد کاهش‌ قیمت به فروش برساند . بدیهی‌ است‌ که این فروشگاه از استراتژی تخفیف‌ برای جذب مشتریان استفاده می نماید .

اکنون تصور نمائید که این سوپرمارکت تصمیم‌ گرفته تا به ازای هر معامله مبلغی را به حساب مشتریان خود واریز نماید. این مبلغ‌ هم قابل‌ برداشت می باشد و هم می‌تواند برای خریدهای بعدی‌ مورد‌ مصرف قرار بگیرد . این استراتژی جدید که تفاوت زیادی با برنامه‌ قبلی خواهد داشت ، در حقیقت همان کش بک می باشد.

 

نه تنها در بازار‌ فارکس بلکه‌ در تجارت الکترونیک همچنین بحث‌ عرضه کش بک (cashback) وجود دارد که از نظر‌ مفهومی شبیه به تخفیف‌ گرفتن می باشد منتها مصرف آن متفاوت خواهد بود و به شکلهای متفاوتی اجرا خواهد شد . روش کار بدین صورت است که ، درصدی از مبلغ کل معامله به عنوان انعام (reward) به حساب‌ مشتری و یا کارت‌ اعتباری او بازگرداننده خواهد شد و مشتری می تواند در خریدهای بعدی‌ از این اعتبار‌ استفاده‌ نماید و یا آن را به روش نقدی دریافت‌ نماید .

انواع کش بک فارکس

انواع کش بک فارکس

اکنون که با این اصطلاح‌ فارکس آشنا‌ شدید ، بد نیست‌ تا انواع‌ آن را باز مرور کنیم . جالب است بدانید که کش بک‌‌ها‌ در تجارت‌ در انواع‌ مختلفی عرضه می‌شوند :

💰100 درصدی

💰چرخشی

💰 درصد ثابت

💰آفلاین

💰 فیش اعتباری

· …

با این احوال کش بک‌‌های فارکس با توجه به بازاریابی بروکرها محدودتر خواهند بود . بسیاری از بروکرها در ازای هر لات خریدوفروش مقدار یا درصد مخصوصی از مبلغ اسپرد را به حساب شما بازگشت می‌دهند .

کش بک یعنی چه ؟

کش بک یعنی چه ؟

کش بک در زبان فارسی به عنوان پیشکش نیز‌ شناخته خواهد شد . به بیان ساده کش بک یا پیشکش‌ فرآیندی خواهد بود که طی آن بخشی از تراکنش انجام‌ خواهد شد توسط مشتری به حساب‌ او باز می گردد . کش بک بخشی از خدماتی می باشد که ارائه‌ دهنگان کالا‌ و خدمات‌ ، فروشگاههای اینترنتی ، کارتها اعتباری ، بیمه ها ، صاحبان فروشگاههای کوچک و بزرگ ، رستوران‌ها‌ و غیره برای جذب‌ خریداران ارائه می دهند .

مفهوم cash back

همانطور که پیش تر به آن اشاره کردیم ، کش بک در زبان فارسی پیشکش یا هدیه نام‌ خواهد گرفت . جهت این نام‌ گذاری این می باشد که سرویس‌ ارائه دهنده کش بک بخشی از وجهی که مشتری برای تهیه‌ کالا یا خدمات مورد احتیاج خود می پردازد را به او باز می گرداند . این عمل‌ شبیه این می باشد که کاربر با هر بار‌ معامله ، میزانی از پول‌ خود‌ش را توسط کش بک پس انداز می نماید یا آن را هدیه‌ خواهد گرفت .

 

بیشتر بخوانید : مقایسه بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

تاریخچه کش بک

کش بک به صورت کلی در گروه‌ خدمات‌ تازه‌ وارد جای خواهد گرفت . تاریخچه کش بک طولانی‌ نمی باشد . در بررسی‌ تاریخچه کش بک به این نکته برخورد‌ خواهیم کرد که این فرآیند در ابتدا‌ یک پاداش عمومی می باشد . معنی کش بک را برای اولین‌ بار صادرکنندگان کارتهای اعتباری به دارندگان این نوع‌ کارت‌ها‌ معرفی‌ کردند . کش بک برای اولین بار در سال ۱۹۹۰ به جهان معرفی‌ گشت.

سال ۱۹۸۶ سال مهم و تعیین کننده ای برای کش بک به شمار می آید . در این سال بود که برای نخستین بار‌ کارت دیسکاور به بازار‌ ارائه گشت. کارت‌ دیسکاور واسطه‌ معرفی‌ کش بک به دارندگان کارتهای اعتباری می باشد . با وجود تولد‌ و معرفی کش بک در سالهای ذکر شده‌ ، همه‌ گیری کش بک به قرن‌ ۲۱ موکول‌ شد . در دو دهه اخیر نیز شهرت این روش‌ خیلی بالا رفته و طیف‌ وسیعی از خدمات‌ دهندگان و کاربر ها از آن استفاده می نمایند.

انواع‌ کش بک

انواع‌ کش بک

کش بک انواع‌ متفاوتی خواهد داشت . هر کدام‌ از ارائه دهنگان کالا‌ و خدمات‌ از نوع ویژه ای از این روش‌ها‌ مصرف می کنند . مسلماً برخی از ارائه کنندگان کش بک نیز‌ در جهت جذب هرچه بیشتر‌ مشتری از همه‌ این روش‌ها‌ یا ترکیبی از چند عدد از آنها استفاده می نمایند. در ادامه‌ انواع روش‌های‌ کش بک را مشاهده خواهید نمود .

💲کش بک به شکل نقدی
💲کش بک به شکل کارت هدیه
💲کش بک به شکل کارت‌ اعتباری
💲کش بک به شکل شارژ حساب‌ کاربری
💲کش بک صد در صدی
💲کش بک چرخشی
💲کش بک دسته‌بندی‌ شده‌
💲کش بک با درصد ثابت‌
💲کش بک آفلاین
در ادامه‌ نیز‌ هر کدام از این راه ها را با جزئیات توضیح‌ خواهیم نمود.

۱ . کش بک نقدی

در این روش‌ مبلغی که یه عنوان کش بک به مشتری‌ باز گردانده خواهد شد به حساب‌ بانکی او واریز می گردد . برخی از عرضه دهندگان کش بک یک نیز سقفی معین‌ در نظر‌ می گیرند که در صورتی که مبلغ‌ کش حساب خرید کننده به آن عدد‌ مورد‌نظر‌ برسد ، کاربر می تواند درخواست‌ برداشت‌ خود‌ را ثبت‌ نماید و مبلغ‌ کیف‌ پول‌ به حساب‌ او واریز گردد .

۲ . کش بک کارت‌ هدیه‌

در این روش‌ میزان کش بک حاضر در کیف‌ پول خریدار به شکل کارت هدیه برای او ارسال می گردد. بدیهی خواهد بود که شخص می تواند موجودی این کارت را نقد‌ کند یا با کارت هدیه خود خرید حضوری و اینترنتی داشته باشد .

۳ . کش بک کارت‌ اعتباری

در بعضی راه های پرداخت کش بک نیز از کارت اعتباری مصرف می گردد . مبلغ موجود‌ در حساب‌ کاربری به شکل کارت‌ اعتباری به خرید کننده پرداخت می گردد . موجودی کارت‌های‌ اعتباری قابلیت‌ نقد‌ شدن ندارد و تنها امکان خرید با کارت‌ در این روش‌ وجود خواهد داشت .

۴ . شارژ حساب‌ کاربری با کش بک

بعضی از ارائه‌ دهندگان کش بک که درصد فراوانی هم هستند ، کش بک را تنها به شکل شارژ حساب‌ کاربری مشتری انجام می نمایند. در این رفتار تنها شیوه استفاده‌ از کش‌ بک پرداخت شده خرید از همان سایت یا مجموعه‌ می باشد .

۵ . کش بک صد درصدی

این گونه کش بک همانطور که از نامش پیداست همه مبلغ‌ خرید خریدار را به شکل کش بک به او باز می گرداند . بی‌تردید این روش‌ منطقی به نظر نمی رسد ولی بعضی از سایتها و فروشگاه‌ها‌ از ان استفاده می نمایند تا خشنودی صد در صدی خریدار را جلب نمایند و از او یک خریدار وفادار‌ بسازند . هرچند این رفتار کش بک خیلی محدود‌ می باشد و معمولا تنها روی برخی‌ کالاهای مخصوص استفاده می گردد .

۶ . کش بک چرخشی‌

در این روش مشتریان باید طی زمان مشخص شده‌ توسط عرضه دهندگان کش بک ، میزان مبلغی تعیین‌ شده را خرید‌ کنند تا درصد وعده داده شده به عنوان کش بک به آنها پرداخت گردد . طول دوره‌ مشخص شده‌ و مبلغ‌ خریداری در هر مجموعه با مجموعه دیگر تفاوت خواهد داشت .

۷ . کش‌ بک دسته‌بندی‌ شده‌

کش بک به روش‌ دسته‌ بندی شده‌ وابستگی‌ به کارتهای اعتباری استفاده شده‌ موقع خریداری با مشتری‌ خواهد داشت . در این روش‌ برای هر نوعی از کارتهای اعتباری درصدی کش بک در نظر‌ گرفته خواهد شد و خرید کننده باید برای کسب کش بک بیشتر‌از‌کارت اعتباری مناسب‌ استفاده‌ نماید .

۸ . کش بک با درصد ثابت

در این روش‌ حداقل و حداکثر مبلغ خرید برای خرید کننده در نظر‌ گرفته نشده . در هر صورت درصد تعیین‌ گشته از مبلغ خرید‌ مشتری هر ماه به عنوان کش بک به او پرداخت می گردد .

۹ . کش بک آفلاین

این کش بک تنها مخصوص‌ فروشگاههای انلاین نخواهد بود . مشتریان می توانند پس از خریداری از فروشگاههایی که دارای کش بک آفلاین می باشند ، از فاکتور خرید‌ خود عکس تهیه کرده و آن را به وب سایت معرفی‌ شده‌ بفرستند تا کش بک خود را دریافت‌ نمایند.

امتیاز‌های‌ استفاده‌ از کش بک بروکر فارکس

امتیاز‌های‌ استفاده‌ از کش بک بروکر فارکس

عرضه‌ Cash back توسط بروکرها می‌تواند ویژگیها بسیاری به همراه داشته باشد‌ . با صرف‌ از این استراتژی ، معامله‌ گران‌‌ می‌توانند بخشی از اسپرد معاملاتی خودشان را بدست بیاورن، به این ترتیب‌‌ در مخارج های معاملات آن‌ها صرفه‌جویی‌ می شود. از سوی دیگر این پلن معاملاتی می‌تواند مشتری هایی را تشویق‌‌ کنیدتا در خریدوفروش‌های آینده‌ نیز از خدمات بروکر استفاده‌ کنند.

امروزه این استراتژی در تمام کسب‌وکارهای آنلاین‌ از جمله بازار‌‌های‌‌ مالی به چشم می‌خورد . در فارکس هم بروکرها به خریدار های خود‌‌ در ازای هر خریدوفروش پاداشی در نظر‌ می‌گیرند ، این پاداش که برای ترغیب خرید کننده ها به خریدوفروش‌ها بعدی ارائه می گردد ، در حقیقت همان بازپرداخت وجه‌‌ خواهد بود .

ارائه دهندگان کالا‌‌ و خدمات‌ مدام در پی روشهای جدید‌ و متنوعی برای جذب‌ خریدکنندگان و تبدیل‌ آنها به خریدکنندگان وفادار‌ می باشند . ارائه کد تخفیفهای متعدد ، قرعه‌‌ کشی بین خریداران و عرضه تسهیلات برای خرید‌ از پراهمیت ترین راه‌های‌ جذب‌‌ کاربر خواهد بود . حتما باید‌ توجه داشت که راههایی که مدت‌‌ها‌‌ می باشد از آنها برای جلب‌ نظر بیشتر‌‌ خریدکنندگان استفاده‌ خواهد شد ، امروزه کاربرد اولیه‌‌ خود را از دست داده می باشد .

به علت مشکلات اقتصادی فراوانی از اشخاص با مشکل‌‌ کاهش‌‌ توانایی‌‌ خرید روبه رو خواهند بود . این مشکل‌ علتی خواهد بود‌ سبد‌‌ خرید‌‌ خریدکنندگان کوچک‌ تر گردد و در نتیجه رکود‌ مالی در انتظار تمام کسب و کار‌ها‌ بشود. کش بک راه جدیدی می باشد که با ارائه خدمات‌‌ مالی به‌خصوص به خریداران ، به کمک‌ افزایش‌ توان خرید خریدار ، او را به یک شخص وفادار‌ تبدیل‌‌ می کند.

در این مطلب با تمرکز بر روی کش بک آگاهی‌ را پیرامون‌ این روند‌ در گزینش کاربران قرار خواهیم داد . معرفی‌‌ کش بک ، خواندن تاریخچه کش بک ، بیان‌ مزایا کش بک و معرفی کش بک تخفیفان از حیاتی ترین قسمت هایی است که مطالبی مهمی درباره‌ آنها در این مقاله‌‌ ذکر شده است .

مزایای‌ کش بک

مزایای‌ کش بک

💰جذب فوری و حداکثری خریدار
💰القای حس مثبت به خریدکنندگان
💰تبدیل‌ مشتریان معمولی به خریدکنندگان وفادار‌
💰ابداع کانال ارتباط بین فروشنده و مشتری‌
💰اعلام‌ جشنواره ها ، تخفیف‌ها‌ و کمپینها از کانال‌ ارتباطی به مشتری
💰کاهش‌ دادن مخارج های بازاریابی و فروش
💰کاهش‌ دادن‌ هزینه های تبلیغات
💰تاثیر‌ کش بک در افزایش‌ فروش

تحقیقات به عمل‌ آمده به‌وسیله مجله‌ تحقیقات بازاریابی ارائه می‌دهد مشتریانی که از سامانه بازگشت وجه‌ استفاده‌ می نمایند دارای دو رفتار‌ جالب خواهند بود .

 

بیشتر بخوانید : ترفند ترید ارز دیجیتال

 

اول‌ این‌که استفاده از کش بک باعث ایجاد‌ خرید‌های‌ بیشتر‌ می گردد و دوم این‌که کسانی که از یک فروشگاه با استفاده‌ از سیستم‌های بازگشت‌ وجه‌ خرید می نمایند، به احتمال زیاد در آینده‌ به این فروشگاه‌ مراجعه کرده و دوباره خرید می نمایند.

به همین شکل‌ سیستم‌های بازگشت وجه‌ به افزایش فروش یک کسب‌وکار کمک‌ می نماید.

معرفی‌ سیستم کش بک تخفیفان

معرفی‌ سیستم کش بک تخفیفان

وب سایت تخفیفان که مدتها به عنوان سایت‌ ارائه دهنده تخفیفات در تمام زمینه‌ها‌ شناخته خواهد شد ، اقدام‌ به ارائه سرویس کش بک می گردد . سایت کش بک سایت‌ تخفیفان پول‌ تو نام‌ خواهد داشت . تخفیفان مجموعه ای از شرکای تجاری برای کاربران تعریف کرده می باشد که برای بهره برداری از کالا یا خدمات‌ این مجموعه می توانند از خدمات کش بک تخفیفان بهره‌مند‌ گردند.

تنها کاربرانی که در وب سایت تخفیفان نام‌نویسی کرده اند می توانند از کش بک استفاده‌ بنمایند. جهت دریافت‌ کش بک از تخفیفان ، مشتری ها باید قبل از اقدام‌ به تهیه کالا و خدمات‌ وارد حساب‌ کاربری خود بشوند تا فعالیت‌های‌ آنها روی سایت‌ ثبت گردد و امکان پرداخت کش بک به آنها وجود داشته باشد‌ .

کاربران پس از خرید از انجمن های معرفی‌ گشته در سایت‌ و تحویل‌ گرفتن‌ کالا یا خدمات خود‌ ، مبلغ کش بک را در حساب کاربری خویش مشاهده خواهند نمود. پس از تایید‌ مجموعه‌هایی‌ که دریافت‌ کالا‌ و خدمات‌ از آنها صورت گرفته ، مبلغ کش بک به صورت قطعی در حساب‌ کاربری مشتریان قرار خواهد گرفت .

حداکثر کش بک پرداختی برای یک کالا‌ توسط تخفیفان صد هزار تومان می باشد . کاربران‌ می توانند هنگامی که موجودی‌ کیف‌ پول‌ آنها به مبلغ‌ ۵۰۰۰۰ تومن رسید ، تقاضای برداشت‌ مبلغ‌ خودشان را ثبت‌ نمایند تا مبلغ موجود‌ در کیف‌ پول‌ به وسیله شماره‌ شبا به کارت آنها منتقل گردد.

5/5 - (12 votes)
Scroll to Top